Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Trzecia dawka chroni przed Omikronem? Podano dane

58
Podziel się:

Brytyjscy naukowcy alarmują, że dwie dawki szczepionki na COVID-19 nie chronią przed wariantem Omikron. Badania pokazują, że zagrożeniem dla zaszczepionych może być także odmiana Delta. Skuteczne w walce z nowymi mutacjami koronawirusa ma być jednak przyjęcie trzeciej dawki szczepionki.

Trzecia dawka chroni przed Omikronem? Podano dane
Naukowcy ostrzegają przed mutacją koronawirusa znaną jako Omikron (Getty Images)

Dawka przypominająca zwiększa ochronę przed zakażeniem do ok. 75 proc. – wskazują wstępne analizy naukowców. UK Health Security Agency dodaje, że nawet dwie dawki szczepionki chronią przed ciężkim przebiegiem choroby.

Naukowcy przebadali Omikron. Pomocna jest trzecia dawka szczepionki

Od czasu wystąpienia groźnych wariantów COVID-19, znanych jako Delta i Omikron, pojawiły się obawy o skuteczność szczepionek. Brytyjscy badacze przeanalizowali 581 przypadków zakażenia Omikronem i tysiące infekcji wariantem Delta. Dane pokazują drastyczny spadek skuteczności szczepionki AstraZeneci i spory spadek skuteczności w przypadku preparatu Pfizera.

Jak wskazują naukowcy, w walce z wirusem pomaga jednak przypominająca dawka szczepionki. Osoby zaszczepione po raz trzeci mogą liczyć na ochronę przed nowymi mutacjami na poziomie 70-75 proc.

COVID-19 w Wielkiej Brytanii. Nawet milion infekcji Omikronem do końca grudnia

Brytyjska agencja zdrowia szacuje, że do połowy grudnia ponad połowa wszystkich przypadków COVID-19 na Wyspach dotyczyć będzie mutacji Omikron. Jeżeli utrzyma się obecna dynamika zakażeń, groźnym wariantem może zakazić się nawet milion osób.

Wczesne analizy należy traktować ostrożnie. Wskazują jednak one, że kilka miesięcy po drugiej dawce szczepionki, istnieje większe ryzyko złapania wariantu Omikron niż Delta. Możemy także spodziewać się, że dwie dawki chronią przed poważnymi powikłaniami – powiedziała szefowa ds. szczepień UK Health Security Agency dr Mary Ramsay.

Obejrzyj także: Wiemy coraz więcej na temat wariantu Omikron. „Mamy dwie wiadomości – optymistyczną i pesymistyczną”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(58)
RedPill
7 miesięcy temu
Tyle sprzecznych informacji, przypuszczeń, wywodów samozwańczych autorytetów, manipulacji, niejasności, blokowanie wypowiedzi specjalistów, wirusologów... a ciemny lud nadal to kupuje.... Czy samodzielne myślenie,zdrowy rozsądek i wola przetrwania jak i wolna wola to mit? Czy ,,historia est magistra witae,,? Raczej nie, no chyba że ludzkość to marny uczeń.
Guh
7 miesięcy temu
Żadna nie chroni…
rew
7 miesięcy temu
Szczepcie się i nie plećcie bzdur
Groszek
7 miesięcy temu
To mamy teraz zdrowie i może nawet iżycia na abonament...‽
historia sie ...
7 miesięcy temu
nie chce wam nic mówić ale jesteście posuszni ja baranki w rzeźni dla rządu te szczepionki to jest ludobójstwo ludzkości w narodzie a co gorsza ci co się za szprycowali powinni się odizolować od społeczeństwa bo są zagrożeniem całego ludzkiego narodu oni w okresie zimowej będą chorować i rozprzestrzeniać wirusy o których wy nie macie pojęcia szprycujcie dalej będzie dramat w narodzie polskim wszyscy zginiemy bo kto umrze będzie z niego żółty pył się rozpszeszczeniał
sekta
7 miesięcy temu
żadna szczepionka nie chroni przed niczym tylko wytwarza czego nie rozumiecie dążycie do dramatu w zgonach ludzi na was też przyjdzie pora bo narzazie rząd się wami posługuje do zgonów ale jak po umierają wszyscy to wy też pójdziecie do św.Piotra w nieświadomej śmierci a minister nie-zdrowia robi was w bambuko wy łykniecie w wszystko poście polaczki rząd w prowadzi żydów a polaczków unicestwi taki ich jest plan ale za tym jeszcze jest coś gorszego
gxz
7 miesięcy temu
mam dość
Z życia wzięt...
7 miesięcy temu
Nie jestem szczepiony. Test pozytywny.Przechorowałem COVID-19 bez żadnych farmaceutyków, przechorowałem dwa tygodnie temu. Byłem osłabiony , pokaslywalem, miałem stan podgorączkowy, straciłem węch i smak. Czułem się jakbym był po imprezie ( na kacu) przez kilka dni. Tak naprawdę około tygodnia plus pokaslywanie i utrata węchu. Nie brałem na kaszel ani na temperaturę żadnych tabletek. Żona nieszczepiona pierwsza miała objawy,takie same plus ból pleców. Żadnych pulsoksymetrow i innych zabawek. Czysty umysł bez TVP i tok FM. Zdrowe odżywianie i odpoczynek i zero problemów. Dzieci nieszczepione nie złapały ( test wykonany). Odsiedziałem izolacje pokornie i to ostatnie pokornie z mojej strony co zrobiłem wctym temacie. Znajomi zaszczepieni jechali na antybiotykach z problemami z oddychaniem( dwie rodziny 6 osób). Plus problemy z zasłabnięciami po szczepionkach. Przekonaj mnie ze mam się zaszczepić proszę..
normalny
7 miesięcy temu
Potem 4,5,6..., aż całkiem się uzależnimy od chemicznych preparatów. Powodzenia.
Wilk
7 miesięcy temu
Wiara czyni cuda!!!
Cubo
7 miesięcy temu
Tak, tak Covidianie. Po trzech dawkach preparatu GMO już zapowiedzieli jeszcze minimum cztery dawki. Ci psychop@ci was pozabijają.
nicnieznacze
7 miesięcy temu
To stara informacja. Francuzi i Izraelici twierdzą, ze tylko 4-ta dawka jako-tako chroni. Trzecia to przeżytek.
Józef
7 miesięcy temu
Gdyby nalewkę bursztynową zastosowano tylko profilaktycznie ,już dawno byłoby po pandemii . Bursztyn nie rozpoznaje wirusa tylko go niszczy Nalewkę bursztynową biorę już od piętnastu lat i nigdy nie chorowałem na grypę. W czasach epidemii dżumy ci, którzy wydobywali i obrabiali bursztyn w Królewcu, nigdy nie byli zainfekowani, również, substancje czynne uzyskane z bursztynu, w tym kwas 1,4-butanodiowy, są w stanie zwalczać wirusy i bakterie chorobotwórcze, w tym gronkowca złocistego, neutralizując ich skutki. Ojciec Klimuszko pisze że TRZY KROPLE nalewki bursztynowej [ spirytus plus bursztyn] zabezpieczają nas przed wirusami w czasie szalejącej epidemii .W swojej książce Powróćmy do ziół leczniczych - pisze również że należy dodatkowo zwiększyć ilość przyjmowanych kropel trzy razy dziennie[ do dziesięciu kropel] gdy już zachorujemy . Żeby skrócić czas trwania choroby i uniknąć POWIKŁAŃ ,należy również nacierać plecy , piersi ,stopy i pod kolanami kilka razy dziennie. Pomimo wspólnej kwarantanny z osobami chorymi na korona wirusa nie zachorowałem lub przeszedłem to bez objawowo . Chorzy ewidentnie na korona wirusa wyzdrowieli już po czterech dniach leczenia tym sposobem. Nalewka jest dostępna w każdej aptece w Polsce. Jej użycie powoduje neutralizację jadów wirusowych zatruwających organizm .
czub
7 miesięcy temu
Kiedyś Wielka Stopa wymyślić zatruta strzała a dziś Blada twarz majstruje Omikrona.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić