Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|
aktualizacja

Mocne przemówienie szefa WHO. "Koronawirus tak po prostu nie zniknie!"

45
Podziel się:

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaprezentowała w środę projekt przeciwdziałania przyszłym pandemiom. Dyrektor instytucji Tedros Adhanom Ghebreyesus dodał, że działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19 są niewystarczające. – Koronawirus tak po prostu nie zniknie. Zakończenie pandemii to kwestia naszego wyboru – podkreślił.

Mocne przemówienie szefa WHO. "Koronawirus tak po prostu nie zniknie!"
Dyrektor WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus wezwał kraje do szczepienia swoich obywateli (YouTube)

WHO ogłosiła w środę na konferencji w Genewie plan światowego porozumienia dotyczącego przyszłych pandemii. Eksperci debatowali wcześniej przez trzy dni nad nowym wariantem koronawirusa Omikron. Projekt WHO zakłada błyskawiczną wymianę informacji na temat niebezpiecznych chorób, które mogą pojawić się w przyszłości.

Z zadowoleniem przyjmuję decyzję o ustanowieniu międzynarodowego organu negocjacyjnego, którego zadaniem będzie wypracowanie porozumienia dotyczącego zapobiegania, gotowości i reagowania na przyszłe pandemie – stwierdził dyrektor WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Projekt zakłada usprawnienie raportowania przyszłych infekcji. Służby zdrowia na całym świecie mają także wymieniać się wiedzą praktyczną oraz przeprowadzać więcej testów.

Pierwsze spotkanie nowego organu negocjacyjnego ma odbyć się nie później niż 1 marca 2022 roku. Jego ustalenia mają zostać przedstawione Światowemu Zgromadzeniu Zdrowia w 2024 roku.

Zakończmy tę pandemię. WHO wzywa kraje do szczepienia obywateli

Szef WHO zabrał głos 1 grudnia, z okazji Światowego Dnia AIDS. Podkreślił przy tym, że 40 lat po zdiagnozowaniu tej choroby, nadal nie ma na nią szczepionki. Zauważył, że dzięki wzmożonym wysiłkom, preparaty na COVID-19 powstały w ciągu zaledwie dwóch lat.

Koronawirus tak po prostu nie zniknie. To ile jeszcze żyć pochłonie, zależy tylko i wyłącznie od nas. Zakończenie pandemii to nie kwestia przypadku, ale naszego wyboru – podkreślił Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Dyrektor WHO zaapelował do wszystkich krajów o wzmożone działania prowadzące do szczepienia swoich obywateli. Przypomniał, że jednym z głównych celów powinno być zaszczepienie 40 proc. obywateli do końca tego roku, a 70 proc. do połowy przyszłego.

Zakończmy tę pandemię – podsumował.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
Jacen
7 miesięcy temu
Ludzie jak się im damy to nas zniszczą i wyginiemy jak dinozałry ale oni zostaną ich rodziny i garstka ludzi
www
7 miesięcy temu
komuna wirus i plandemia strachu
CNNNC
7 miesięcy temu
Szczepionka ma zniknac . Wiru byl z nami od zawsze . Zostal podrasowany i zmieniony . Prawdziwym zagrozeniem jest szczepionka . Na szczepionce sie nie skonczy
janusz
7 miesięcy temu
zapytajcie tych co go stworzyli, może pomogą się go pozbyć
hbedbn
7 miesięcy temu
Dajcie mu banana, może się uspokoi.
Jastrząb
7 miesięcy temu
Nieszczepionych pozamykali to skąd nowy wirus się wziął w Europie
mikeymike
7 miesięcy temu
no cóż 🖕
Takzetego
7 miesięcy temu
Pewnie ze nie zniknie. Ktoś na tym nieźle zarabia. Pytanie tylko kiedy się nachapie na tyle żeby dali ludziom spokojnie żyć...
Niedowiary
7 miesięcy temu
Mam nadzieję że w końcu ta cała przestępczą organizacja zostanie oskarżona o ludobojstwo i wszyscy jej członkowie pójdą siedzieć do końca życia albo do ciężkich robót, podobnie jak politycy odpowiedzialni za śmierć tyłu osób odciętych od pomocy medycznej przez wymyślone kłamstwa
Koka
7 miesięcy temu
Ten pan wygląda jakby miał wściekliznę....
Bruce Lee
7 miesięcy temu
Będą walić szczepanów ile się tylko 👍👍👍dawać ile wlezie co tydzień według mnie najlepiej może skończy wkoncu się im jad 😂
AntyC
7 miesięcy temu
Tak tak, słuchajcie typa oskarżonego o ludobujstwo w swoim kraju, na pewno będziecie zdrowi.
Ana
7 miesięcy temu
Widzę,że panu Małpce ciągłe kasy mało. Ale zwęszył też,że ludzi łatwo da się zastraszyć,oszukać i zmanipulować,to z tego korzysta.
Polak
7 miesięcy temu
A Izrael się wyszczepil i bije rekordy zakażeń, ale wy głupi jesteście że daliście sobie wstrzyknąć coś za czynsz opowiadali się co z depopulizacji hahaha..
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić