Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Trzęsienie ziemi dla Kościoła. Watykan opublikował wstrząsający raport

113
Podziel się:

Burza w Kościele. Watykan opublikował raport z dwuletniego śledztwa w sprawie byłego kardynała. Theodore McCarrick z USA został kanonicznie uznany za winnego seryjnego wykorzystywania seksualnego.

Trzęsienie ziemi dla Kościoła. Watykan opublikował wstrząsający raport
(Katherine Frey, The The Washington Post, Getty Images)

Watykan opublikował wstrząsający raport. Dotyczy on kardynała Theodore'a McCarricka, który kilka lat temu został oskarżony o pedofilię i molestowanie dorosłych. Z tego powodu duchowny jako pierwszy w XXI wieku zrzekł się godności kardynalskiej. W 2019 roku został wydalony z kościoła za swoje haniebne czyny.

Raport skupił się na jednym wątku. Zwrócono tam uwagę, czy duchowni wiedzieli o działaniach McCarricka, a jeżeli tak, to czy na nie reagowali. Raport kwestionuje decyzje trzech katolickich papieży, w tym Jana Pawła II. To właśnie za pontyfikatu Karola Wojtyły Amerykanin został mianowany na biskupa, a później kardynała.

Publikujemy raport z bólem z powodu ran, jakie sprawa ta wywołała u ofiar, ich rodzin, w Kościele w Stanach Zjednoczonych, w Kościele powszechnym" - mówił we wtorek watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin.

W dokumencie wiele razy pada nazwisko Stanisława Dziwisza. Okazuje się, że McCarrick był w stałym kontakcie z sekretarzem Jana Pawła II. Ponadto odnotowano, że w 1999 roku nuncjatura apostolska w Waszyngtonie została ostrzeżona przed nominacją. Papież postanowił ją anulować, jednak zmienił zdanie po tym, jak McCarrick napisał list do Stanisława Dziwisza.

Kardynał zapewniał w treści korespondencji o swojej niewinności. Dodał, że postawione mu zarzuty są bezpodstawne. Po przeczytaniu listu papież zlecił, aby nazwisko McCarricka przywrócono na listę kandydatów na metropolitę najważniejszej archidiecezji w USA.

Zobacz także: "Don Stanislao". Burza po filmie o kard. Stanisławie Dziwiszu. Mocny komentarz Leszka Millera
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(113)
kATOLIK
7 miesięcy temu
KOŚCIÓŁ najpierw rozwala Polskę ,a gdy wejdą obce wojska udaje że staje się ofiarą , a potem udaje że podnosi ludzi na duchu przy okazji zarabiając i pakują pieniądze do Watykanu , potem Watykan wspiera i daje pożyczki naszym wrogom i tak było od wieków , Biskupi anty Polacy przysięgają wierność Watykanowi , a jedność Polaków mają w poważaniu , zmanipulowani Polscy katolicy to tolerują
Ryszard
2 lata temu
On nigdy sie nie pszyzna będzie zganiał na papieża bo martwy się nie obroni To nie hejt to prawda
BabciaN
2 lata temu
Dlaczego służby potrafią w internecie wyłapać pedofila, zorganizować pułapkę, złapać i aresztować? A w kościele mają „podanych na tacy„ i nic z tym nie robią? To jest „państwo w państwie”, które prawo nie obowiązuje. Stoją ponad prawem i to najbardziej bulwersuje! PS. Po Wcześniejszych doświadczeniach (pracowałam kilka lat w kontakcie z księżmi i siostrami zakonnymi) i ostatnich doniesieniach poprosiłam rodzinę, by mój pogrzeb był świecki. Dziękuję za takich pośredników!!!
Christopher B
2 lata temu
Tak tak nie Nie bo co więcej od satana pochodzi Miłość blizniego bliźniemu szkody nie wyrzadzi 🚓 ściskam
Marek
2 lata temu
A 100 lat temu było zupełniej inaczej ? Tak. To pozostawało w ukryciu.
Rydzyk
2 lata temu
Mi się chce... To i co się dziwisz... DZIWISZoWI też się chciało 😂😂😂
Vin
2 lata temu
Chylę czoła przed odwagą Ojca Świętego Franciszka, nareszcie może coś się zmieni w kościele
Gocha
2 lata temu
Mc Carricka nasz sw.JP||zawiesił w poslugach, a Dziwisz tuszował dowody.Nasz Papreż był zdany na odezwy Dziwisza i zawierzył, czy my nie popełniamy błędy ? Zawsze , tylko nie umniemý się przyznać.
Bogu Ufaj
2 lata temu
Ludzie czemu niektórzy z was wierzą w każdy artykuł wyssany z palca na temat KK. Wstyd mi za takich ludzi ... jeśli teraz żyli by ludzie którzy walczyli o niepodległość dla naszego narodu zakopali by się pod ziemię z wstydu co dzieje się w tej Polsce w kraju ktorym kiedys wiara była podstawą do życia teraz co drugi prowadzi nagonkę na księży(kler) czemu ?? Nie każdy ksiądz jest pedofilem , nie każdy ten fach traktuje jako zawód do zarabiania są księża którzy naprawdę Nauczają o Bogu ... za księży których grzeszą trzeba się modlić nic więcej nie zostało zostaną oni już odpowiednio rozliczeni .Jesli ktoś niewierzy w Boga zapraszam do ludzi którzy są prześladowani przez organizacje IsiS gdzie są krzyżowani za wiarę w Boga . Teraz wśród ludzi jest potężna nienawiść,rodziny się rozpadają co druga jest gdzie nie ma Matki lub Ojca bo rozwody . A czemu z powodu fastmediów wszędzie jest hejt ,Polsko obudź się póki nie będzie za późno obrażanie zmarłych w tym Ojca św nic nie da nie ma dowodów potwierdzających tego nagrania chociażby... afery były wszędzie a pisemne to nie są wcale wiarygodne napisać każdy może co chce i ile chce ,aby zniszczyć Kościół który i tak jest teraz kulawy.
Anka
2 lata temu
Ja to jednego nie rozumiem. Po co ludzie do nich chodzą. Przecież jak ktoś się tak zachowuje wobec mnie to zawiadamiam policję a do tej osoby w życiu nie pójdę ani do tego środowiska. A ludzie płakali,rozpaczali ale chodzili do nich. I tego właśnie nie umiem zrozumieć. Przecież nie ma żadnego nakazu żeby chodzić do kościoła, jest to wolny wybór.
ewa
2 lata temu
To jest kolejny przykład pokazujący ile wiary i uczciwości jest w samych duchownych. Jednocześnie w Polsce mamy protesty będące konsekwencja zakulisowych działań duchownych Staraj.y się być dobrzy i pelni empatii, kościół tego juz dawno nie ma. Bóg ma.
Wierzaca
2 lata temu
Nie chodzę do kościoła po śmierci Jana Pawła II kiedy życzenie testamentowe o zniszczenie prywatnych zapisków Papieża zostało sprofanowane i Dziwisz wydał i udostępnił ogółowi w postaci ksiazek i sprzedawał krople krwi jako relikwie Jana Pawła II po prostu szalbierz w purpurze.Koscioł to My wierzący a nie purpuraci i sukienkowi.A Bog jest wszedzie
Dno
2 lata temu
Sprawa sprzed lat,a dzieci nadal giną(w 2o19 zginęło ich 8 mln).Nie porywają ich biskupi katoliccy ! "Marc Dutrox miał być jedynie małym ogniwem w międzynarodowej szajce pedofilskiej. W ramach jej „działalności” organizował orgie z nieletnimi, w których udział brali m.in. członkowie ówczesnego rządu Królestwa Belgii, policjanci, a nawet URZĘDNICY Unii Europejskiej."
Hala
2 lata temu
Jak podają źròdła wiedzy, że katolicyzm nie uznaje pozytywnego myślenia /źròdła katolickie/, tym samym nie wiem, czy ktokolwiek w pełni świadomie rozumie, co to naprawdę znaczy. A mianowicie nigdy realnie nie mogli zaistnieć/tylko w urojonych stanach świadomości istnieli/, żaden sakrament nigdy się nie uruchomił i nigdy nie mògł być możliwy, żadna wiara w Boga w ich wydaniu nigdy nie mogła być ani możliwa ani realna/nie istnieje negatywna wiara/, żaden Chrystus czy jego matka nigdy realnie nie mogli w tej,, wierze,, zaistnieć, bo wszystko się unicestwiało, bo takie info dawali do innych i przestrzeni. Tym samym nie jest bezpieczne wchodzić, czy przyciągać Jezusa, jeśli wiedzą podaje, że miał żonę Magdalenę i dwoje dzieci, bo za tym idzie i wspòłżycie małżeńskie i inny realizm tej postaci, co kler nieświadomie może przeistaczając się w Jezusa rzutować to na innych lub sam się tak realizować nie patrząc na to czy ma do czynienia z dziećmi czy kobietą, bo nie chcąc przyjąć do swej wiadomości innego życia Jezusa niż podają tylko w części autorzy książki biblijnej, ktòrzy byli tylko ludźmi z ròżnymi stanami świadomości swoich umysłòw/na tamte czasy nikt nie badał ich zdrowia psychicznego/. Niewielu też doczytuje, że w wierzeniach hebrajskich żydòw, jakim był Jezus, hańbą było dla mężczyzny, jeśli nie poślubił kobiety, a z tego co podają nie ktòrzy była tą kobietą wybranką Jezusa Magdalena, ktòra wg źròdeł zajmowała się prostytucją. Więc logiczne jest wysnucie wniosku, że nie jest bezpieczne przyciąganie Jezusa, bo za małżeństwem stoi zawsze żona, więc nie wiem w co bawi się kler, a pòźniej na potęgę się stacza i innych. Jaka religia?, trzeba żyć w prawdzie, a nie karmić siebie i innych urojeniam i, bo tak się chce.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić