aktualizacja 

Trzy ofiary wybuchu. Trudno uwierzyć, co działo się chwilę wcześniej

Rosyjscy policjanci z wydziału ruchu drogowego (GIBDD) kontrolowali ciężarówkę, w której rzekomo miało dojść do eksplozji. Tak wynika z opublikowanego w mediach społecznościowych nagrania. Sprzęt radiotechniczny sprawdzał samochody pod kątem materiałów wybuchowych przed wjazdem na Most Krymski, ale... niczego nie wykrył. Według wstępnych danych, w wyniku eksplozji zginęły trzy osoby.

Trzy ofiary wybuchu. Trudno uwierzyć, co działo się chwilę wcześniej
W tej ciężarówce miało dojść do eksplozji (Twitter)

Rosyjskie kanały na Telegramie udostępniły nagranie z monitoringu ustawionego przy policyjnym punkcie kontroli przed wjazdem na Most Krymski. Na filmie widać, jak funkcjonariusze sprawdzają podejrzaną ciężarówkę. Nie znajdują jednak nic podejrzanego i pozwalają kierowcy na wjazd na most.

Ciężarówka była kontrolowana przez policjantów

Pojazd został sprawdzony automatycznie przez kompleksy radiotechniczne ST-6035 Dyrekcji Bezpieczeństwa Departamentu Ministerstwa Transportu Rosji. Sprzęt ten kontroluje samochody pod kątem materiałów wybuchowych.

Rosyjskie media podają, że to właśnie ta ciężarówka po chwili eksplodowała, powodując znaczne zniszczenia na Moście Krymskim. Pojawiło się też zdjęcie ciężarówki sprzed kilku dni. Kanał "Mash" podaje, że pojazd jechał z obwodu krasnodarskiego na okupowany przez Rosję Krym.

Wybuch na Moście Krymskim. Trzy osoby nie żyją

Rosyjskie propagandowe media podają, że według wstępnych danych w wyniku eksplozji na moście zginęły trzy osoby. Są to prawdopodobnie pasażerowie samochodu, który stał obok ciężarówki.

Rosyjski komitet śledczy przekazał, że wyciągnięto już z wody ciała dwóch ofiar - mężczyzny i kobiety. Ich tożsamość jest ustalana.

Za atakiem na Moście Krymskim stoi SBU?

Wczesnym popołudniem nie ma jeszcze żadnej oficjalnej informacji na temat możliwych konkretnych sprawców ataku. Ukraińska agencja Interfax-Ukraina podała w sobotę, powołując się na swoje źródła, że eksplozja, do której doszło rankiem na moście zbudowanym przez Rosjan, była operacją specjalną Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Jednostka nie skomentowała dotąd tej opinii.

Na moście łączącym anektowany Krym z terytorium Rosji doszło w sobotę rano do pożaru. Strona rosyjska podała informację o wybuchu samochodu ciężarowego, który spowodować miał zapalenie się cystern z paliwem na kolejowej części mostu.

Eksplozje na Moście Krymskim. Poważne zniszczenia

Prócz zniszczeń na kolejowej nitce mostu, poważnie uszkodzone są też odcinki drogi na jednej z nitek samochodowych. Z opublikowanych zdjęć wynika, że jeden z pojazdów runął do wody. Na moście doszło natomiast do pożaru.

Strona rosyjska podała, że na skutek eksplozji samochodu ciężarowego zapaliły się cysterny z paliwem na kolejowej części mostu. Odcinek drogowej części przeprawy jest zniszczony. Ruch całkowicie wstrzymano.

Zobacz także: Ukraińcy idą naprzód. Nagranie z pola bitwy mrozi krew w żyłach
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić