aktualizacja 

Widok przeraził policjantów. Matka nie widziała problemu

67

Policjanci z Opola przejeżdżając przez osiedle w gminie Ozimek zauważyli niepokojącą sytuację. Mała dziewczynka siedziała w otwartym oknie, kilka metrów nad ziemią. Matka 3-latki tłumaczyła później, że "miała córkę na oku".

Widok przeraził policjantów. Matka nie widziała problemu
3-latka siedziała na parapecie otwartego okna. (KMP Opole)

Brak uwagi rodzica lub jego roztargnienie może być ogromnym zagrożeniem dla dziecka. Często właśnie w taki sposób dochodzi do największych tragedii. Policjanci z Opola byli niedawno świadkami takiej sytuacji.

3-latka w otwartym oknie

Funkcjonariusze przejeżdżając przez osiedle, zauważyli, że w oknie na pierwszym piętrze bloku siedzi dziecko. Dziewczynka miała wystawione nogi poza ramy okna. Natychmiast zareagowali i udali się mieszkania. Drzwi tworzyła im 35 -latka, która nie kryła swojego zdziwienia interwencją.

W środku było kilkutygodniowe niemowlę i niespełna 8-letnia córka. Kryminalni natychmiast polecili matce, aby zdjęła dziecko z okna - relacjonuje opolska policja.

Matka była trzeźwa. Od razu zaczęła tłumaczyć funkcjonariuszom, że miała trzylatkę "na oku". To wytłumaczenie jednak nie wystarczy, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.

Na początku czerwca w Warszawie doszło do podobnej sytuacji, ale z tragicznym zakończeniem. Dwuletnia dziewczynka wypadła z okna na 9. piętrze. Niestety nie przeżyła. Sprawą zajęła się policja z Mokotowa.

Policja ustaliła, że dziecko było pod opieką 23-letniej ciotki. Młoda kobieta wyszła do toalety, zostawiając dziecko same w pomieszczeniu. Matka dziewczynki, pochodząca z Ukrainy, pracowała w tym samym budynku. Zarówno ona, jak i opiekunka, były trzeźwe.

23-latka usłyszała zarzut "narażenia małoletniej dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo, będąc osobą, nad którą ciążył obowiązek opieki". Grozi jej od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Została objęta policyjnym dozorem i nie może opuszczać kraju.

Zobacz także: Lis zwolniony z "Newsweeka". Dziennikarze mówią o mobbingu
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić