Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Producent ostrzega po tragedii. Trzymaj dziecko z dala od tego sprzętu

2
Podziel się

W wyniku tragicznego wypadku na bieżni elektrycznej zginęło małe dziecko. Amerykańska firma Peleton apeluje do rodziców, by trzymali swoje dzieci z dala od sprzętu do ćwiczeń.

Producent ostrzega po tragedii. Trzymaj dziecko z dala od tego sprzętu
Tragiczny wypadek na bieżni (Pexels)
bEUNnTKd

Amerykańska firma Peleton poinformowała o śmierci małego dziecka, które miało wypadek na elektrycznej bieżni. Ze względu na szacunek dla prywatności rodziny nie ujawniono szczegółów dotyczących tragedii.

Szef firmy John Foley ostrzegł konsumentów, by trzymali swoje dzieci z dala od sprzętu do ćwiczeń. Nazwał zdarzenie "straszną tragedią", ale zaznaczył, że Peloton wie tylko o kilku wypadkach dzieci na bieżni.

bEUNnTKf
Nie ma słów, by wyrazić szok i smutek, jaki odczuwają wszyscy w Peletonie w wyniku tej strasznej tragedii - przekazał.
Chociaż zdajemy sobie sprawę tylko z kilku incydentów związanych z bieżnią Tread +, w których dzieci zostały zranione, każdy z nich jest druzgocący dla nas wszystkich w firmie, a nasze serca kierują się ku zaangażowanym rodzinom - dodał.

Bieżnie elektryczne firmy Peleton zostały zaprojektowane do użytku przez osoby powyżej 16. roku życia, które ważą co najmniej 47,5 kg.

bEUNnTKl

To nie pierwszy tego typu wypadek

Do podobnego wypadku doszło w lutym. 3-latek, który utknął pod bieżnią, doznał obrażeń głowy. Dziecko dochodzi do siebie.

Jak podaje BBC, każdego roku w USA leczy się ok. 22,5 tys. urazów związanych z korzystaniem z bieżni elektrycznych. Ok. 2 tys. z nich dotyczy wypadków z udziałem dzieci poniżej 8 lat. W latach 2018-2020 otrzymano zgłoszenie o 17 zgonach związanych z użytkowaniem bieżni, w tym 5-latka.

bEUNnTKm

Zobacz także: Dziecko się dusiło na rękach rodziców. Pomoc nadeszła z nieoczekiwanej strony

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUNnTKG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
🙏no hate
8 miesięcy temu
Policjant Aniol..a powinien byc raczej ksiedzem
Laura
9 miesięcy temu
Dobrze ze ktos byl w pobliżu i taki przytomny 👍brawo
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić