o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Turcja. Terroryści zostali "zneutralizowani" przez siły bezpieczeństwa

26
Podziel się

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Turcji poinformowało o kolejnej udanej operacji antyterrorystycznej. Siły bezpieczeństwa dokonały nalotu na kryjówki uzbrojonych terrorystów, a następnie ich "zneutralizowały". Wiemy, co kryje się za tym określeniem.

Turcja. Terroryści zostali "zneutralizowani" przez siły bezpieczeństwa
Tureckie siły bezpieczeństwa dokonały nalotów na kryjówki terrorystów (Getty Images, Anadolu Agency , Contributor)
bDeLHzit

Do ataku na terrorystów doszło w ramach operacji Yildirim-1. Członkowie tureckich sił specjalnych otrzymali dodatkowe wsparcie od lokalnego dowództwa żandarmerii prowincji Sirnak.

Terroryści w Turcji. Co się stało z pokonanymi bojownikami?

Zgodnie z oficjalnym komunikatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Turcji udało się zneutralizować łącznie pięciu terrorystów, ukrywających się w prowincjach Hakkari oraz Sirnak. Według ustaleń "Yeni Safak" władze stosują to sformułowanie, kiedy bojownicy poddają się, zostają pojmani lub zabici.

bDeLHziv

Latem 2020 roku władze Turcji rozpoczęły serię operacji wojskowych, których celem jest neutralizacja terrorystów. Poszukiwani bojownicy mają ukrywać się na wschodzie oraz południowym wschodzie kraju.

MSW nie ujawniło, do jakiej organizacji terrorystycznej przynależeli bojownicy. "Yeni Safak" podaje, że prawdopodobnie chodzi o Partię Pracujących Kurdystanu. To ruch separatystyczny Kurdów tureckich, który dąży do uzyskania niepodległości przez Kurdystan. W ciągu 30 lat w wyniku ich działalności śmierć poniosło 40 tysięcy osób, w tym kobiety, dzieci oraz niemowlęta.

bDeLHziB

Zobacz też: Atak dżihadystów na rajską wyspę. Państwo Islamskie odradza się

bDeLHziW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
ADAM
3 tyg. temu
Kurdom należy się autonomia każdy ich wykorzystuje a potem porzuca. Z drugiej strony owszem wśród Kurdów są bojówki bezlitosne. To samo Turkowie dwie frakcje siebie warte.
alf
3 tyg. temu
Dlaczego autor pisze, że wie, skoro nic nie wie.
Turcy
3 tyg. temu
przed mordowaniem się modlą by mordowanie się powiodło. Patrz zdjęcie.
bDeLHziX
p62
3 tyg. temu
Turcja nigdy nie zwalczy Narodu Kurdyjskiego.
Maciek
3 tyg. temu
Hehe terroryści dobry żart bo chyba bali się wirusa jakoś nie byli aktywni na codzień robią niby misję samobójczą ale ostatnie pół roku bali się wirusa grypy hahahaha widać że ktoś tu czegoś nie dopracować wtopa służb straszacych plebs a już pomijam.kto dla Turków jest terrorysta
Najnowsze komentarze (26)
Znawca
3 tyg. temu
Pamiętajcie że tylko USA i Izrael unieszkodliwia terrorystów. Turcja Francja i inne kraje Unii ich neutralizują natomiast Rosja bezwzględnie ich zabija. Wiadomo Rosja car Stalin zabory KGB. Macierewicz może wierzyc w te brednie.
czytelnik
3 tyg. temu
Turcy mordują Kurdów już prawie 100 lat !!! A świat milczy !!!
bob
3 tyg. temu
w "neutralizacji" specjalizują się od wieków; teraz Kurdów, 100 lat temu Ormian; przedtem ćwierć Europy wyrżnęli, zabierając tylko kobiety (w wiadomych celach) i dzieci, aby je przerobić na janczarów!
Polak
3 tyg. temu
Terrorysci zawsze i wszedzoe maja nie życ taki element nalezy eliminowac
007
3 tyg. temu
Trampek jest ich przyjacielem, wykorzystal i sprzedal ich za 30 srebrnikow. Pomijam Turecko-Kurdyjska polityke bo za duzo nie wiem!
hehehe
3 tyg. temu
ciekawe ilu z tych 40 tysięcy zabili turcy
znafca
3 tyg. temu
alf..slyszala pani?nie nic nie slyszalam,,a ja slyszala ze pani slyszala
ewa
3 tyg. temu
Szanowna Pani i za takie kacaboły pani płacą ??przecież to wyolbrzymione wycinki tego co się dzieje w rzeczywistości, nie ma pani pojęcia co tam jest grane i to wszystko .
bDeLHziP
j23
3 tyg. temu
brawo erdogan psy arabskie neutralizowac
Rychu
3 tyg. temu
Ewelina Kolecka to moja faworytka uwielbiam ją !
IXI
3 tyg. temu
W ciągu 30 lat działalności armii tureckiej śmierć poniosło 40 tysięcy osób, w tym kobiety, dzieci oraz niemowlęta.
jajco
3 tyg. temu
To wlasnie chrzescijanstwo doprowadzilo do rzezi na tle religijnym !!!Od czasu Teodozjusza I Wielkiego Chrzescijanie morduja bezlitosnie innowiercow !!!! Na calym swiecie zniszczyli wiele wspanialych cywilizacji w ramach chrystianizzacji czyli pazernosci ceszarza Rzymu
luk
3 tyg. temu
Myślę że u nas trzeba by zneutralizować pewnych polityków było by to z korzyścią dla Narodu.
historyk
3 tyg. temu
Dlaczego Hitler XXI wieku zniszczył pokój na bliskim wschodzie?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić