Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Turcja. Terroryści zostali "zneutralizowani" przez siły bezpieczeństwa

40

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Turcji poinformowało o kolejnej udanej operacji antyterrorystycznej. Siły bezpieczeństwa dokonały nalotu na kryjówki uzbrojonych terrorystów, a następnie ich "zneutralizowały". Wiemy, co kryje się za tym określeniem.

Turcja. Terroryści zostali "zneutralizowani" przez siły bezpieczeństwa
Tureckie siły bezpieczeństwa dokonały nalotów na kryjówki terrorystów (Getty Images, Anadolu Agency , Contributor)

Do ataku na terrorystów doszło w ramach operacji Yildirim-1. Członkowie tureckich sił specjalnych otrzymali dodatkowe wsparcie od lokalnego dowództwa żandarmerii prowincji Sirnak.

Terroryści w Turcji. Co się stało z pokonanymi bojownikami?

Zgodnie z oficjalnym komunikatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Turcji udało się zneutralizować łącznie pięciu terrorystów, ukrywających się w prowincjach Hakkari oraz Sirnak. Według ustaleń "Yeni Safak" władze stosują to sformułowanie, kiedy bojownicy poddają się, zostają pojmani lub zabici.

Latem 2020 roku władze Turcji rozpoczęły serię operacji wojskowych, których celem jest neutralizacja terrorystów. Poszukiwani bojownicy mają ukrywać się na wschodzie oraz południowym wschodzie kraju.

MSW nie ujawniło, do jakiej organizacji terrorystycznej przynależeli bojownicy. "Yeni Safak" podaje, że prawdopodobnie chodzi o Partię Pracujących Kurdystanu. To ruch separatystyczny Kurdów tureckich, który dąży do uzyskania niepodległości przez Kurdystan. W ciągu 30 lat w wyniku ich działalności śmierć poniosło 40 tysięcy osób, w tym kobiety, dzieci oraz niemowlęta.

Zobacz także: Zobacz też: Atak dżihadystów na rajską wyspę. Państwo Islamskie odradza się
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić