Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Irak. Turcja zbombardowała kurdyjskich bojowników

127
Podziel się

Tureckie wojsko przeprowadziło atak na kryjówki kurdyjskich bojowników w północnym Iraku. To ma być odpowiedź na zamachy ze strony PKK.

Irak. Turcja zbombardowała kurdyjskich bojowników
Turcja zbombardowała kurdyjskich bojowników (Twitter.com)
bCZNzlqZ

Tureckie samoloty bojowe uderzyły w kryjówki kurdyjskich bojowników w Iraku. Atak rozpoczął się w niedzielę wieczorem czasu miejscowego i zakończył w poniedziałek rano.

Rozpoczęła się operacja Orli Szpon. Nasze samoloty zwalają jaskinie na głowy terrorystów - napisało na Twitterze tureckie ministerstwo obrony.
bCZNzlrb

Turcja zaatakowała kurdyjskich bojowników w Iraku

W sumie zbombardowano 81 celów w północnym Iraku, w miastach i regionach takich jak Sinjar, Qandil, Karacak, Zap, Avasin-Basyan i Hakurk.

Nie wiadomo, ile osób zginęło w tym ataku. Tureckie wojsko triumfalnie poinformowało o śmierci trzech ważnych przywódców PKK. W sieci opublikowano nagrania z ataków.

Turcja podkreśla, że działa zgodnie z międzynarodowym prawem do obrony. Samoloty bojowe wystartowały z różnych baz lotniczych w Turcji, głównie z południowo-wschodnich miast Diyarbakir i Malatya i wróciły do nich bez zakłóceń - informuje agencja Anadolu.

bCZNzlrh
PKK i inne elementy terrorystyczne zagrażają bezpieczeństwu naszego narodu i granic, a ataki na nasze bazy i placówki narastają z każdym dniem - podkreśla na Twitterze tureckie ministerstwo obrony.

PKK jest uznawana za organizację terrorystyczną m.in przez UE i Stany Zjednoczone. Partia Pracujących Kurdystanu to ruch separatystyczny tureckich Kurdów, którzy wypowiedzieli wojnę Turcji w 1984 r. W konflikcie zginęło do tej pory ponad 40 tys. osób.

Zobacz też: Tu epidemia w Polsce może wybuchnąć na nowo. Burmistrz ma obawy

bCZNzlrC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(127)
ojciec
4 miesiące temu
Kurdowie maja prawo do wlasnego panstwa i beda kiedys mieli , czy to komus sie podoba czy nie ,
ant
4 miesiące temu
Prawo do obrony ale cele są za grnicami... to chyba atak a nie obrona!?
Tanie
4 miesiące temu
Kolejny reżim atakuje 'bojowników"
bCZNzlrD
swd
4 miesiące temu
jakim prawem turcja bombarduje cele na terytorium obcego panstwa? Ktos ich tam zapraszal?
p62
4 miesiące temu
Co tyranie Erdogan teraz będziesz pił krew obywateli Kurdyjskich, którzy chcą być Narodem Wolnym? Zadowolony jesteś?
Najnowsze komentarze (127)
Leon
3 miesiące temu
W czym problem? Chcą swoje państwo , jeśli mają swoje terytorium i społeczeństwo to im to dajcie. To się nazywa Demokracja.
ak001
3 miesiące temu
Tak się zastanawiam... Kto w tym konflikcie jest tym dobrym, a kto tym złym... Tu chyba nie ma jasnej i jednoznacznej odpowiedzi.
KotletMielony
3 miesiące temu
Atak poza granicami, dziś Irak pomimo że ma demokratycznie wybrany rząd (o to chodziło w całej tej wojnie) pozostaje pod okupacją ze strony Wojsk Koalicyjnych. Irak dzisiaj to państwo marionetkowe. Obrona, wystarczy aby Turcja uznała że Kurdowie mogą ich kiedyś tam zaatakować, w taki sposób mogą zutylizować wszystkich Kurdów zanim ci jeszcze wkroczą na terytorium Turcji. Amerykanie od miesiąca uznają Kurdów za organizację terrorystyczną. Pomimo tego że Kurdowie w imię Ameryki odbili z rąk ISIS 70% terenów. Tylko czy prawo do obrony tutaj istnieje skoro Turcja parę miesięcy temu najechała Syrię i Irak? I prowadzą otwartą regularną wojnę z armią Syryjską, Iracką i Rosyjską, pomimo że z Rosją nie są jeszcze w stanie wojny.
Wanda
3 miesiące temu
Duda i Kaczyński powinni pomoc Kurdom,niech wyślą wojsko do obrony lub jedną jednostkę GROM.
microszkop
3 miesiące temu
Zaprośmy Kurdów do Polski.
Taki
3 miesiące temu
Mają prawo do obrony na obcym terytorium? Coś jak Yankesi, ci też w obronie własnego kraju zamordowali 2 miliony Wietnamczyków.
Lechistan
3 miesiące temu
Bóg jest jeden a my jego dzieci,albo przestaniecie dzieci moje zabijać Kurdów lub On was z ziemi Turka zmiecie.!
Kurdystan
3 miesiące temu
Kurdowie mają prawo do własnego państwa! Nieważne czy to się komuś podoba czy nie. My Polacy dobrze wiemy co to znaczy naród bez własnego panstwa...
bCZNzlrv
Niewierny
3 miesiące temu
Nie wydam ani 1 PLN na wakacje w Turcji lub produkty z Turcji. Żeby prowadzić taka politykę jak Turcja trzeba być bardzo zdesperowanym. Przyjdzie czas rozliczeń.Biada ci Turcjo... Wolny i niezależny Kurdystan!
zcx
4 miesiące temu
30 lat wstecz za takie działania jak robi Turcja, rada ONZ zwoływała się w trybie natychmiastowym. a dzisiaj kto chce to sobie może bombardować inne państwa bez wypowiedzenia wojny.
W.G.
4 miesiące temu
Kurdystan będzie na zawsze rozebrany przez Turcję, Iran i Irak. W podobnej sytuacji była kiedyś Polska. Dla nich żadnych perspoktyw nie ma.
Roman S.
4 miesiące temu
Turcja to licząca się potęga w NATO. Zrobi co zechce. W 1974 roku zrobili inwazję na Cypr i zajęli północ wyspy. Nikt ich stamtąd nie ruszy i nawet odważa się protestować.
erst
4 miesiące temu
To tak sobie bez konsekwencji bombardują terytorium innego państwa? Więc może i my zaczniemy bombardować cele na Ukrainie?
Niestety
4 miesiące temu
Uciekac na wschod, bo was w Jasyr brac beda, za rasizm 35 lat pod turkami polacy beda.Uczyc was koranu beda.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić