Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Turecka dziennikarka aresztowana. Użyła na antenie popularnego przysłowia

161
Podziel się:

Sedef Kabas została aresztowana przez policję. Takie potraktowanie tureckiej dziennikarki miało związek z procesem sądowym, który jej wytoczono. Kabas rzekomo dopuściła się znieważenia obecnego prezydenta kraju – Recepa Erdogana.

Turecka dziennikarka aresztowana. Użyła na antenie popularnego przysłowia
Sedef Kabas została oskarżona o to, że dopuściła się znieważenia prezydenta Turcji (YouTube, Sedef Kabaş TV)

Jak informuje BBC, do aresztowania Kabas doszło w sobotę 22 stycznia we wczesnych godzinach porannych. Było to pokłosie decyzji sądu, który nakazał policji zatrzymanie dziennikarki przed rozpoczęciem procesu o znieważenie prezydenta Turcji.

Dziennikarka oskarżona o znieważenie prezydenta Turcji

Do znieważenia prezydenta przez dziennikarkę miało dojść w trakcie telewizyjnego występu na żywo. Sedef Kabas, mówiąc o prezydencie, zacytowała wówczas popularne tureckie przysłowie.

Jest bardzo znane przysłowie, które głosi, że koronowana głowa staje się mądrzejsza. Ale widzimy, że to nieprawda. Byk nie staje się królem przez samo wejście do pałacu, to pałac staje się wtedy stodołą – mówiła Sedef Kabas w trakcie występu na kanale Tele1.
Zobacz także: Zobacz też: "Kuriozum". Wiceminister oburzony wyrokiem ws. Jakuba Żulczyka

Już po występie w programie na żywo Sedef Kabas zamieściła zacytowane przysłowie na Twitterze. W konsekwencji dziennikarka została oskarżona o znieważenie prezydenta Turcji, czyli przestępstwo zagrożone karą do 4 lat pozbawienia wolności. Kabas nie przyznaje się do winy. Głos w sprawie zabrał m.in. Fahrettin Altun, główny rzecznik prasowy Recepa Erdogana.

Tak zwana dziennikarka w rażący sposób obraża naszego prezydenta na kanale telewizyjnym, którego jedynym celem jest szerzenie nienawiści – napisał Fahrettin Altun na Twitterze.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(161)
Mapja
4 miesiące temu
Nie rzucaj pereł przed wiepsze to bardziej do niego pasuje
Olko
4 miesiące temu
Niedługo unas wpis takie prawo wprowadzi
rechot ha ha ...
4 miesiące temu
Idealnie pasuje do naszego sejmu , rządu i większości polityków .
samożycie
4 miesiące temu
Celne i pasuje wszędzie a zwłaszcza do naszych polityków a zwłaszcza rządu .Błogosławi się się płacącego grzywny za korumpowanie lekarzy ,ekspertów i instytucje Pfizera a ostrożnych unikających kolejnych dawek ... dyskryminuje . Cytuje się jak wyrocznię nazwanego przez Sąd kłamcą premiera który to może robić bo ma immunitet a drobnych oszustów kieruje do woęzień ,
AFM
4 miesiące temu
Pisrządzący i służby specjalne są zdemoralizowane.Pegasusem fałszowali różne wiadomości i oskarżali krytykujących i wsadzali do aresztów.
dddsssddd
4 miesiące temu
U nas student coś napisał na stronie i też go aresztowali ... za PO jeśli się nie mylę ?
dodo
4 miesiące temu
znam takiego turka Gyktasa ktory pluje ostentacyjnie na zdjecie Erdogana. Tam tez sa fanatycy jak w Polsce
Zenek
4 miesiące temu
Gościu Erdogan jest , zdaje mi się , taki sam obraźnik , jak nasze pisy , które całe życie spędzają w stanie permanentnego obrażenia .
KWAKEN
4 miesiące temu
pilnie śledzi i notuje.
obywatel
4 miesiące temu
Bardzo dobrze. Powinni jej przywalić i to zdrowo. Jeżeli społeczeństwo dokonuje wyboru głowy Państwa, to należy taki wybór zaakceptować i do prezydenta odnosić się z szacunkiem. A jeżeli się ma zastrzeżenia, to trzeba myśleć przy urnie wyborczej.
trollke
4 miesiące temu
Pracują modelując opinie społeczną i siejąc nienawiść do władzy w Polsce
Polak
4 miesiące temu
Dlaczego jak ktoś powie panu szewcowi Kowalskiemu, że świnia, to dostanie mniejszą karę, niż gdyby ten pan Kowalski był zatrudniony na stanowisku: "głowa państwa"? Te przepisy o karaniu za "obrazę" tzw. "wysokich urzędników" to anachronizm i kpina z demokracji. Czy np. jakiś wysoki urzędnik może być skończonym idiotą, ale absolutnie nie można mu tego zarzucić? Trzeba udawać, że wszystko jest O.K.? Toż to carat, a nie demokracja!
niepodlegla
4 miesiące temu
Turecki i Ruski model czyli Dyktature, zakaz krytyki władzy, przejęcie mediów i sądów wdraża wredna Dojna Zmiana u nas, straszne
Jozef z Bazin
4 miesiące temu
Kiedys nie bylo dnia bez zamachu terorystycznego w Turcji, a dzisiaj jest spokojnie nie ma zamachow Erdogan skuteczny prezydent.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić