Turystka zgwałcona we Włoszech. 22-latka napadnięta w pubie

92

22-letnia turystka z Wielkiej Brytanii została zgwałcona przez barmana, który pracował w barze, w którym kobieta bawiła się z przyjaciółką.

Turystka zgwałcona we Włoszech. 22-latka napadnięta w pubie
Turystka została zgwałcona w Neapolu. (Pixabay)

Do zdarzenia doszło w lipcu 2022 roku w Neapolu, lecz dopiero teraz sprawa trafiła do sądu. 22-letnia turystka z Wielkiej Brytanii poszła z koleżanką do pizzerii, w której zamówiła drinki.

Turystka zgwałcona w barze

Barman, który obsługiwał Brytyjkę cały czas do niej zagadywał. Kiedy jednak 22-latka dała znać, że dla niej to nic więcej, jak zwykła znajomość, Włoch zaciągnął ją innego pomieszczenia i zgwałcił.

Trochę picia, pogawędki – mówił dobrze po angielsku. Po prostu zwykła znajomość - mówiła kobieta, cytowana przez ilgazzettino.it.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nie weszli do rządu, ale liczą na Tuska. "Polska się zmieniła"

Natychmiast po napaści Brytyjka trafiła do szpitala. Nie wiadomo jednak, jakie miała obrażenia. Placówkę medyczną opuściła po kilku dniach i od razu poleciała do domu. Dopiero tam złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Barman wszystkiemu zaprzeczył i powiedział, że z 22-latką jedynie rozmawiał. Na początku grudnia 2023 roku rozpoczął się proces. Brytyjka przyleciała specjalnie do Włoch, aby z pomocą prawnika Lucilli Longone złożyć zeznania.

Wróciłam tutaj, aby potwierdzić to, co przekazałam w skardze i uzyskać sprawiedliwość – oświadczyła ofiara.

Śledczy przeglądają teraz dokumentację medyczną z nocy, kiedy 22-latka trafiła do szpitala. Prokurator Mariangela Magariello nakazała przeprowadzenie testów DNA, które mają pomóc w wyjaśnieniu, co się stało. Niestety zachowały się żadne materiały z kamer monitoringu. Policja poszukuje świadków, którzy tego dnia byli w barze i widzieli 22-latkę.

Podejrzany nie był wcześniej karany. Nie składał jeszcze zeznań przed sądem.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić