"Tylko poszedłem tam z żoną". Grozi mu 5 lat więzienia

3

"Przecież tylko ze dwa razy poszedłem tam z żoną" - tłumaczył policji 35-letni mężczyzna. Chodzi o kradzież biżuterii i pieniędzy sąsiadki, która na czas swojej nieobecności powierzyła mieszkanie pod opiekę żonie podejrzanego.

"Tylko poszedłem tam z żoną". Grozi mu 5 lat więzienia
Małżeństwo w rękach policji. Mąż wykorzystał pracę żony (Policja)

W tym wypadku można z całą stanowczością twierdzić, że mąż wykorzystał zaufanie żony. Policjanci z Warszawy zajęli się sprawą kradzieży biżuterii i pieniędzy z mieszkania. Łączna wartość start wskazana przez pokrzywdzoną to około 10 tysięcy złotych.

Okazało się, że zamieszane w tę sprawę jest małżeństwo z Mazowsza. Funkcjonariusze poszukując interesującego ich małżeństwa dotarli do Mińska Mazowieckiego. Tam zatrzymali 48-latkę i 35-latka.

W trakcie weryfikacji informacji i zebranych dowodów wyszło na jaw, że kobieta była świadkiem w sprawie, a mężczyzna, po pierwsze, był poszukiwany listem, gończym, a po drugie, okazał się podejrzanym w sprawie kradzieży biżuterii i pieniędzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Akcja CBŚP. Zatrzymanie członków gangu, który napadł i okradał prostytutki

Policjanci ustalili, że 48-latka opiekowała się mieszkaniem znajomej podczas jej nieobecności. Niestety, dwa razy doglądając lokalu, zabrała ze sobą męża. A ten nie tylko, jak twierdził "jedynie poszedł tam z żoną", ale przede wszystkim wyniósł bransoletki, obrączki pierścionki i gotówkę.

Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 35-latkowi zarzutu dokonania kradzieży - czytamy na stronie policji.

Co grozi mężczyźnie?

Sprawy dotyczące kradzieży to najczęściej rozpoznawane spraw w sądzie, jeśli chodzi o przestępstwa przeciwko mieniu.

Zgodnie z art. 278 Kodeksu karnego, kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić