Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Tysiące zakażeń we Francji. Szykują się kolejne ograniczenia

19

W Paryżu wprowadzono nowe rygorystyczne przepisy w związku z koronawirusem. Bary i restauracje będą otwarte krócej, a zgromadzenia publiczne zostaną ograniczone. To efekt wzrastającej liczby zakażeń we Francji.

Tysiące zakażeń we Francji. Szykują się kolejne ograniczenia
W Paryżu wprowadzono nowe ograniczenia w związku z koronawirusem. (Getty Images)

Francja, podobnie jak inne kraje Europy, odnotowuje w ostatnim czasie wzrost liczby zakażonych. Tylko w niedzielę pojawiło się ich aż 14 tys.  Rząd planuje w związku z tym wprowadzenie nowych ograniczeń.

W Paryżu, Lyonie i dziewięciu innych dużych miastach bary i restauracje mogą być otwarte tylko do 22:00. Obowiązuje także ograniczenie liczby gości i nakaz noszenia masek.   

Nowe ograniczenia we Francji

Do 10 osób zmniejszono liczbę uczestników zgromadzeń publicznych. Na weselach i uroczystościach rodzinnych może być zaledwie 30 osób.  Siłownie i inne kryte obiekty sportowe zostaną zamknięte. Noszenie maski będzie obowiązkowe nawet na ulicach.

Zobacz także: Maseczki obowiązkowe wszędzie? Pinkas: ich brak to egoizm, wirus nie jest wymysłem

W Marsylii bary i restauracje zamknięto całkowicie na tydzień. Podobne rozporządzenie wydano w sprawie hoteli i nadmorskich kurortów.  

W niedzielę Francja odnotowała 14412 przypadków koronawirusa i 39 zgonów. Szpitale w regionie Paryża i Marsylii wstrzymują zaplanowane operacje, aby zwolnić miejsce dla rosnącej liczby pacjentów z Covid-19. Co najmniej 10 proc. łóżek na oddziale intensywnej terapii jest obecnie zajmowanych przez zakażonych koronawirusem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić