"Ubolewam". Andrzej Duda o wolnej Wigilii. Mówi, co mu się nie podoba

Prezydent Andrzej Duda wyraził ubolewanie z powodu braku konsultacji społecznych w sprawie ustawy o wolnej Wigilii. Jego stosunek do ustawy, jak to określił, "uległ niejakiemu zawieszeniu".

Andrzej DudaAndrzej Duda
Źródło zdjęć: © Getty Images

Prezydent Andrzej Duda wyraził swoje niezadowolenie z powodu braku konsultacji społecznych dotyczących ustawy o Wigilii wolnej od pracy. Podczas czwartkowych konsultacji w Pałacu Prezydenckim, w których uczestniczyli przedstawiciele pracowników i pracodawców, prezydent podkreślił, że popiera ideę wolnej Wigilii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W Wigilię wolne czy do pracy? Oni chcieliby wcześniej świętować

Zmiany w ustawie o wolnej Wigilii

Jednakże, jak zaznaczył Duda, w ostatecznej wersji ustawy, uchwalonej przez parlament, wprowadzono istotne zmiany w porównaniu do pierwotnego projektu. Prezydent wyraził ubolewanie, że mimo ustanowienia Wigilii dniem wolnym trzy niedziele poprzedzające święto mają pozostać dniami pracującymi.

Ubolewam, że nie przeprowadzono konsultacji społecznych - oświadczył Andrzej Duda.

Prezydent Duda podkreślił, że po uchwaleniu ustawy przez parlament sytuacja uległa znaczącej zmianie, co wpłynęło na jego stosunek do nowelizacji. Obecnie jego stanowisko w tej sprawie jest zawieszone. Nowa ustawa, która czeka na podpis prezydenta, miałaby wejść w życie od 2025 r.

Wybrane dla Ciebie