Uchwycił ją monitoring. Skorzystała z "okazji". Wszyscy się dowiedzą
Policjanci ze Świecia wystosowali apel o pomoc w identyfikacji kobiety przedstawionej na nagraniu. Jej wizerunek utrwaliła kamera monitoringu, gdy przywłaszczyła gotówkę pozostawioną przez poprzedniego użytkownika bankomatu. Krótko później podano, że tożsamość kobiety została ustalona.
Zdarzenie miało miejsce w jednym z marketów w Świeciu przy ul. Wojska Polskiego.
"Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pokrzywdzony zamierzał wypłacić gotówkę do bankomatu. Kiedy odszedł, sądząc, że się nie udało, maszyna jednak wypłaciła pieniądze. Z 'okazji' skorzystała wówczas nieznana kobieta i przywłaszczyła z bankomatu gotówkę" - mogliśmy przeczytać w komunikacie policji.
AKTUALIZACJA:
"Policjanci z komendy w Świeciu ustalili tożsamość kobiety podejrzewanej o przywłaszczenie pieniędzy z kasetki bankomatu, gdzie chwilę wcześniej pokrzywdzony wypłacał gotówkę. Dzięki publikacji wizerunku, sprawczyni w mediach, funkcjonariusze zdobyli informacje, które pomogły w ustaleniu personaliów tej osoby" - przekazali świeccy mundurowi dzień później.
Z "okazji" skorzystała świecianka. Za popełnione wykroczenie grozi jej kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.
W dziennikarstwie obecny od 2014 roku, do o2.pl dołączył sześć lat później. Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nieustannie stara się poszerzać horyzonty - nie jest straszny mu żaden temat. Gdy nie pisze, próbuje się oderwać i odpocząć, uprawiając aktywność fizyczną. A żeby mieć co spalać, lubi podjeść. Miłośnik kebabów i włoskich przysmaków, na czele z pizzą.