Uciekł z więzienia, po prawie 30 latach sam się zgłosił. Powodem COVID-19

3

W 1992 roku Darko Desic uciekł z jednego z australijskich więzień. Aż przez 29 lat funkcjonariuszom policji nie udało się trafić na trop zbiega. Niespodziewanie sam zgłosił się na komisariat. Przyznał, że zdecydował się na ten krok z powodu pandemii COVID-19.

Uciekł z więzienia, po prawie 30 latach sam się zgłosił. Powodem COVID-19
Darko Desic przez niespełna trzy dekady ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Jego plany pokrzyżowała pandemia COVID-19 (GoFundMe)

Jak podaje Mirror, Darko Desic został skazany na karę 13 miesięcy więzienia za nielegalne uprawianie konopi indyjskich. Swój wyrok odsiadywał w Grafton Correctional Centre w Nowej Południowej Walii i właśnie stamtąd zbiegł, torując sobie drogę na wolność m.in. piłą do metalu i przecinakiem do śrub.

Uciekinier sam zgłosił się do więzienia. To przez koronawirusa

Mimo szeroko zakrojonych działań policji, Darko Desic pozostał nieuchwytny przez prawie 30 lat. Ku zaskoczeniu całej Australii zbieg niespodziewanie dobrowolnie zgłosił się na posterunek policji i ujawnił swoją tożsamość.

Okazało się, że po ucieczce z więzienia Darko Desic pracował jako budowniczy oraz "złota rączka". Życie 64-letniego obecnie zbiega uległo gwałtownemu pogorszeniu po wybuchu pandemii koronawirusa. W jej wyniku Desic stracił dotychczasowe zatrudnienie i został eksmitowany z dotychczasowego mieszkania za niepłacenie czynszu.

Zobacz także: Zobacz też: Ukrył się w beczce. Nie taki sprytny przestępca z gminy Małomice

Po eksmisji Darko Desic zmagał się z kryzysem bezdomności. 64-latek zgłosił się na komisariat, ponieważ uznał, że woli powrót do więzienia niż dalsze życie na ulicy.

Desic usłyszał zarzut ucieczki z więzienia. Jeszcze we wrześniu 64-latek będzie musiał stanąć przed sądem. Historia zbiega poruszyła internautów do tego stopnia, że zorganizowali na jego rzecz zbiórkę na portalu GoFundMe.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić