o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Młodzi masowo wypisują się z lekcji religii. To tysiące uczniów

1448
Podziel się

Coraz więcej uczniów rezygnuje z uczęszczania na lekcje religii. Niska frekwencja na takich zajęciach dostrzegana jest między innymi w Kielcach.

Młodzi masowo wypisują się z lekcji religii. To tysiące uczniów
Uczniowie rezygnują z lekcji religii. (Pixabay)
bEKmwipx

Uczniowie z różnych powodów rezygnują z lekcji religii. Niektórzy uważają, że te nie są po prostu wartościowe, a inni twierdzą, że wolą zaoszczędzić czas, by przeznaczyć go na inne sprawy. Jeszcze inni po prostu nie wierzą w Boga.

Jedną z osób, która zrezygnowała z religii, jest Agata, tegoroczna maturzystka. Dziewczyna uczęszcza do I LO im. S. Żeromskiego w Kielcach. Twierdzi, że na lekcjach z księdzem było "trochę nudno".

bEKmwipz
Często ksiądz przekazywał tylko jakieś formułki. Moim zdaniem tego nie da się już chyba zatrzymać - mówi, cytowana przez kielecką "Gazetę Wyborczą".

Coraz więcej osób nie chodzi na religię. Wymowne dane

"GW" powołuje się na dane wydziału edukacji, kultury i sportu Urzędu Miasta w Kielcach, i podaje, że w obecnym roku szkolnym z lekcji religii zrezygnowało aż 2023 licealistów, co stanowi 31 procent wszystkich uczniów tych szkół.

Jeszcze gorzej jest np. we Wrocławiu. Tam z katechezy nie zrezygnowało jedynie 32 proc. uczniów szkół ponadpodstawowych.

bEKmwipF
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKmwiqa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1448)
Tato
7 miesięcy temu
Pójdźcie za mną. Wypisałem syna z religii już trzy lata temu/obecnie Vi klasa/. W tych wolnych godzinach gra pięknie na gitarze i z pewnością nie zasili żadnego chóru kościelnego. Lubi szanty, rozwinie swoje żagle i popłynie w daleki świat. Mocno trzymam za niego kciuki.
🤔🤔🤔
7 miesięcy temu
PoLacy mądrzeją ? NIE WIERZE
piotr56
7 miesięcy temu
niesamowite, tzw. komuna walczyła z Kościołem a kościoły były pełne, po jej obaleniu Kościół do spółki z każdą władzą ustawia się przy korycie, religia wszędzie, kler wszędzie,a w kościołach niedobitki
bEKmwiqb
a to ci heca
7 miesięcy temu
KK kompletnie nie spełnia oczekiwań młodzieży !
antyk
7 miesięcy temu
Spora część z tych co "dała nogę" z lekcji religii, jakby mogła się wypisać z matematyki, fizyki, polskiego... to też by się wypisali... Myśmy chodzili na religię w szkole średniej bez żadnego przymusu. Myślę, że wtedy jakby ktoś demonstracyjnie nie chodził... to nawet by mu to u dyrekcji dobrze punktowało! Ale zasadniczo wszyscy chodzili. Nygusy migały się, ale to ci co migali się od matematyki, fizyki itp. ... Prowadzący ksiądz starał się streszczać, wiedział, że nie może przeciągać... nawet nie wiem czy mu ktoś za to płacił?? No i jakoś się kręciło...
Maria
9 miesięcy temu
Wylewające się z każdej strony ostrzeżenia przed faszyzmem, klerem i wrogami klasowymi, do tego antyreligijne karykatury i pełne ubolewania listy na temat chłopów trwających w "religijnym zabobonie" - tak wyglądały kolejne wydania pisma należącego do Związku Bezbożników Wojujących. Ateistyczna organizacja prowadziła intensywną propagandę na terenach Związku Sowieckiego, aż w końcu przestała być Stalinowi potrzebna. Prawie 100 później dzieje się tak w Polsce...
Pan Kacper
9 miesięcy temu
Brawo dla młodzieży Oświecenie następuje, zabobona idzie w zapomnienie
el-ka
9 miesięcy temu
Średniowiecze wcale nie było tak zacofanie.Tak wcześniej się kupowało w kościele,jak i teraz. Obecnie każą klekac, przed współczesnym Rasputinem.
el-ka
9 miesięcy temu
Precz z Rydzykiem.Niech rząd przed nim kleka,jak przed Bogiem.Ale nie ma mojej zgody na przekazywanie mu pieniędzy przeznaczonych dla szpitali.
el-ka
9 miesięcy temu
Do Lolo.Dales pieniądze na cel społeczny? Np.chore dzieci lub schroniska dla bezdomnych zwierząt? Na pewno nie. W niedzielę do kościoła,by się pokazać sąsiadom. A potem?.
el-ka
9 miesięcy temu
Lol,to widocznie tylko dla Ciebie reklama,jak w Biedronce,a dla innych wiedza.Ale widocznie ,Ty tego nie zrozumiesz. Trzeba trochę inteligencji.
el-ka
9 miesięcy temu
A po co ślub koscielny. Dla tradycji i znajomych.A potem rozwód.Albo niby unieważnienie małżeństwa,bo w kościele rozwodu nie ma.Tylko niektórzy mogą zapłacić,za unieważnienie malzenstwa i drugi ślub kościelny, z tą szmaragda.Wiadomo o kim mowa.
Matka
9 miesięcy temu
Taka młodzież jak owieczki pozbawione Pasterza.
bEKmwipT
nick
9 miesięcy temu
Ludzie sie budza.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić