Uczniowie wrócą do szkół?! Nowe informacje

6

Istotne informacje płyną z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Szef tego resortu Przemysław Czarnek wyjawił, kiedy uczniowie być może wrócą do szkół. To wcale nie jest odległy termin!

Uczniowie wrócą do szkół?! Nowe informacje
Wiele osób ma dość zdalnego nauczania (Pixabay)

Pandemia koronawirusa znów się rozkręciła. W czwartek odnotowano przeszło 20 tysięcy nowych zakażeń, co jest bardzo niepokojącym sygnałem.

Tymczasem minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wypowiedział się na temat możliwości powrotu do szkół. Twierdzi, że taka szansa może się pojawić już wkrótce.

Jeżeli uda się powstrzymać tę trzecią falę koronawiursa - a mam nadzieję, że tak będzie dzięki odpowiedzialności całego społeczeństwa - to rzeczywiście jest możliwy powrót do nauczania stacjonarnego w perspektywie poświątecznej, czyli perspektywie jakiegoś półtora miesiąca. Kwiecień jest realny - mówił Czarnek w TVP Info.

Powrót do szkół. Resort edukacji gotowy

Czarnek zapewnił, że jego resort jest gotowy na powrót uczniów do szkół.

Mamy opracowane wszystkie wytyczne, zalecenia sanitarne wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia - zaznaczał przedstawiciel rządu.

Odnosił się też do egzaminu ósmoklasisty i matury. Szef resortu edukacji i nauki poinformował, że powinny się one odbyć w trybie stacjonarnym, czyli zgodnie z założeniami.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić