Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Uczniowie wrócą do szkół?! Nowe informacje

6
Podziel się:

Istotne informacje płyną z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Szef tego resortu Przemysław Czarnek wyjawił, kiedy uczniowie być może wrócą do szkół. To wcale nie jest odległy termin!

Uczniowie wrócą do szkół?! Nowe informacje
Wiele osób ma dość zdalnego nauczania (Pixabay)

Pandemia koronawirusa znów się rozkręciła. W czwartek odnotowano przeszło 20 tysięcy nowych zakażeń, co jest bardzo niepokojącym sygnałem.

Tymczasem minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wypowiedział się na temat możliwości powrotu do szkół. Twierdzi, że taka szansa może się pojawić już wkrótce.

Jeżeli uda się powstrzymać tę trzecią falę koronawiursa - a mam nadzieję, że tak będzie dzięki odpowiedzialności całego społeczeństwa - to rzeczywiście jest możliwy powrót do nauczania stacjonarnego w perspektywie poświątecznej, czyli perspektywie jakiegoś półtora miesiąca. Kwiecień jest realny - mówił Czarnek w TVP Info.

Powrót do szkół. Resort edukacji gotowy

Czarnek zapewnił, że jego resort jest gotowy na powrót uczniów do szkół.

Mamy opracowane wszystkie wytyczne, zalecenia sanitarne wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia - zaznaczał przedstawiciel rządu.

Odnosił się też do egzaminu ósmoklasisty i matury. Szef resortu edukacji i nauki poinformował, że powinny się one odbyć w trybie stacjonarnym, czyli zgodnie z założeniami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Beti
rok temu
Wolę aby moje dziecko uczyło w domu ,niż cały dzień w szkole i na dodatek w maseczce, pani od matematyki też w maseczce przez 45 minut pisze na tablicy,tłumaczy zadanie . A dzieci z tyłu wogóle nie słyszą ,nie rozumieją co pani mówi do nich.A potem wymagania... Powrót do szkół, tylko bez maseczek !!
Kolo
rok temu
Minister oderwany od rzeczywistości. Już raz szopkę odstawił otwierając szkoły na 2 miesiące i jak widać niewiele się nauczył. Żeby nie bananowa młodzież wałęsająca się wszędzie bez masek koronawirus byłby zjawiskiem egzotycznym. Te bezmózgi rozsiewają wirusa, powinni mieć zakaz wychodzenia z domu do wakacji.
Kick
rok temu
Czarnek chyba nie wie co mowi. Dzieci sie beda zarazac nawzajem a pozniej swoich rodziców.
Buba
rok temu
Trzecia fale??? Ja jeszcze pierwszej nie widziałam..
Ktoś
rok temu
Tak, zaraz dzieci wrócą do szkoły... Fajnie, znowu po cały dzień siedzenia w maseczce, tylko na w-f nikt nie zwraca uwagi na to uwagi, że ktoś nie ma maski i z kimś rozmawia. Taka prawda, ale o tym się nie mówi, jak naprawdę było w szkołach przed tym jak je zamknęli.
Joan
rok temu
Bardziej pewne jest to, że lada dzień zamkną nas na powrót a dzieci wrócą do szkoły ale na rozdanie świadectw.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić