o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Ujawniają nazwiska policjantów. Ziobro wydał oświadczenie

91
Podziel się

"Ujawnienie nazwisk i adresów policjantów to przestępstwo" - poinformował w niedzielę Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny. W sprawie każdej osoby, która tego dokonała zostanie wszczęte postępowanie karne.

Ujawniają nazwiska policjantów. Ziobro wydał oświadczenie
Upublicznienie danych policjantów to przestępstwo. Ziobro wydał oświadczenie (Twitter)
bDIdJhZx

W niedzielę 22 listopada Zbigniew Ziobro wydał oświadczenie w sprawie upubliczniania danych policjantów. Zostało to uznane za przestępstwo, a każda osoba, która tak robi, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Jak podkreślił minister sprawiedliwości, jest to czyn niemoralny, który zagraża policjantom, ale także ich rodzinom. Dodał, że "tak bulwersujące jest to, że ich bezpieczeństwo narażają polscy parlamentarzyści".

bDIdJhZz
Ujawnienie ich tożsamości jest nie tylko czynem nieetycznym i niemoralnym, lecz przede wszystkim sprowadza na funkcjonariuszy bezpośrednie ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia. Stwarza też poważne zagrożenie dla ich najbliższych. Dlatego ujawnienie nazwisk i adresów policjantów to przestępstwo.
Zobacz także: Zobacz też: Strajk kobiet. Władza "przekupiła" policję podwyżkami? Ekspert mówi wprost

W środę miały miejsce kolejne protesty zorganizowane przez Strajk Kobiet. W trakcie przemarszu doszło do wielu aktów agresji, policja użyła gazu pieprzowego, spisano także kilkaset osób. W tłumie interweniowali "tajniacy", którzy wyciągali ludzi z tłumu i bili ich pałkami teleskopowymi.

bDIdJhZF

Danych policji ujawniać nie można

Po protestach zawrzało. Ludzie zaczęli udostępniać zdjęcia z interwencji i szukać policjantów, którzy brali w nich udział. Na ogólnodostępnych grupach ujawniono dane wielu funkcjonariuszy. Zaczęto im grozić i ich prześladować.

Polskie Państwo ma obowiązek chronić policjantów. Dlatego poleciłem Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wszcząć postępowanie karne wobec wszystkich osób, które upubliczniły nazwiska i adresy funkcjonariuszy. Wolność to odpowiedzialność.
bDIdJhZG
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIdJiaa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(91)
mmar
3 miesiące temu
Zbyszek znowu popłynął. Na kobiety napadli zamaskowani bandyci, ,zaden nie miał policyjnych znaków, żaden jak nakazuje prawo nie odpowiadał na pytanie o imię i nazwisko,Bo prawdziwy policjant powinien się przedstawić. Ziobro promuje bandytyzm i bezkarność dla tych zadymiarzy. Nie na taka policję chcę dawać swoje podatki, niech spadają, powinni iść siedzieć już za posługiwanie się bez potrzeby teleskopowymi pałkami. Jaki kraj, taka władza i taka policja
Zegar tyka
3 miesiące temu
Skończysz w pasiakach , wiesz o tym !!!
moralność
3 miesiące temu
a czy przestępstwem nie jest pałowanie i gazowanie własnych obywateli?
bDIdJiab
Aelo
3 miesiące temu
"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Są filmy z protestów jak 'policja' pałuje ludzi policyjnym sprzętem po cywilu, później zakładają opaski że są z policji. Państwo Polskie i Konstytucja daje prawo do protestów jeśli nie ma stanu wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej. Nikt nie dał prawa pałować polaków za ich własne podatki kiedy protestowali zgodnie z prawem. Prawa nikt nie dał ale kto dał przyzwolenie ? Zrobisz coś z tym Panie Ziobro ? Czy dalej będziecie tylko straszyć obywateli swoją pisowską propagandą i prawem kiedy jest wam wygodne. MYŚLCIE LUDZIE !!!
bzz
3 miesiące temu
ten człowiek którego partia ma 1-2 procent poparcia, chce rządzić PiSem (którego też ne lubie) kobietami, policją, sądami, Unią Europejską, i nie wiadomo czym jeszcze, w końcu tak wkurzy ludzi że wyjedzie na taczce
Najnowsze komentarze (91)
KACZYNSKI
2 tyg. temu
PRZEZ KOGO UZNANE ZA PRZESTĘPSTWO ??? POGIĘŁO ???
jarek
2 tyg. temu
" Danych policji ujawniać nie można " A dane obywateli można , tak ziobro ?
Gutek
3 miesiące temu
ta policja jest partyjna, słuzy tylko pisowi
ewicz2
3 miesiące temu
a ujawnienie danych chorobowych ?? jest to nagminne zjawisko to co ?
Górnik
3 miesiące temu
Te kobiety powinne wiecować u niemców lub francuzów,wtedy będą miały jakąś wiedzę o pałowaniu.
Ja.
3 miesiące temu
Skoro zagraża Policjantom .To poco ich wysyłają.
Obserwator
3 miesiące temu
Poniżej ktoś podał tekst ŚLUBOWANIA policjantów. Właśnie ŚLUBOWANIA a nie PRZYSIĘGI.
3333
3 miesiące temu
Są w polskim parlamencie, ale czy to są Polacy? Należy rozważyć ich czyny i odesłać to towarzystwo tam skąd zostało nasłane. Nie wiadomo czy przywódczynie bezkarnych, babskich burd na ulicach nie są w jakiś sposób skoligacone z rządzącymi? Może wiąże ich talmud
bDIdJhZT
Stanislao
3 miesiące temu
Nie jest przestępstwem ujawnianie nazwisk przestępców napadających na bezbronne kobiety z pałkami teleskopowymi i bronią osobistą. Od kiedy w cywilizowanym kraju rządzące marionetki posuwają się do takich czynów?? Oglądają zbyt dużo filmów z Afryki. Ziobro- ty wiesz- przegracie wybory- będziesz siedział. Już nie będziesz niszczył innych ludzi. Czekamy na ten moment.
60+
3 miesiące temu
Kiszczak też straszył ...pamiętam. 13 grudnia niedługo ,jakąś Rade Ocalenia czas by już zbierać i odezwe do narodu pisać p.Kaczyński.
mały
3 miesiące temu
Był ziobro i już po ziobrze on wie że za wszystkie machoje czekają go pasiaste " garnitury " i przytulna cela z tubylcami.
wszystko w.t.
3 miesiące temu
Państwo Polskie ma obowiązek chronić OBYWATELI, a nie aparat władzy, jak władza jest nie od zaakceptowania przez OBYWATELI to nadaje się DO WYMIANY.
ankhonda
3 miesiące temu
Ciekawe że ci którzy bili pałkami kobiety wcześniej nie pomyśleli,że to szkodzi rodzinom pobitych kobiet to tez jet Ziobro przestępstwo
ip123
3 miesiące temu
A co na to przełożony czyli Premier Morawiecki? Czy autoryzował wypowiedź?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić