o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Budżet UE. Konferencja Zbigniewa Ziobry. Minister tłumaczy, dlaczego weto jest dobre

28
Podziel się

Weto dotyczące rezygnacji z funduszy europejskich wywołało w Polsce niemałą dyskusję. Polacy stracą miliony, a Zbigniew Ziobro tłumaczy, dlaczego taka decyzja bardziej chroni kraj, niż krzywdzi.

Budżet UE. Konferencja Zbigniewa Ziobry. Minister tłumaczy, dlaczego weto jest dobre
Konferencja Zbigniewa Ziobry odbyła się w czwartek. (Facebook)
bDJdcolh

W czwartek odbyła się konferencja ministerstwa sprawiedliwości. Rozważano na niej przede wszystkim zawetowanie unijnego budżetu. Temat ten stał się podmiotem dyskusji publicznej, ponieważ mowa tu o milionach, które stracą przede wszystkim Polacy.

To tak, jakby prawo wtórne łamało prawo pierwotne, to tak, jakby polskie prawo łamało konstytucję, to właśnie chce zrobić Komisja Europejska (...) my w ten sposób bronimy praworządności Unii Europejskiej - mówił Zbigniew Ziobro na czwartkowej konferencji.
bDJdcolj

Zbigniew Ziobro zapewniał, że zawetowanie budżetu jest sposobem na ochronę polskiej suwerenności. Zauważył też, że taka decyzja chroni inne kraje przed pozbawieniem tego przywileju przez Unię Europejską.

Patryk Jaki z kolei zauważa, że plany rady europejskiej mogą okazać się krzywdzące w inny sposób. Może dojść do naruszenia przekroczenia uprawnień rady. Lider Solidarnej Polski podkreślił, że takimi spostrzeżeniami podzielili się prawnicy, którzy są członkami rady europejskiej.

Kiedy się bliżej przyjrzy tym dokumentom, to to, o czym mówimy, to jest kwestia polskiej suwerenności - mówił Patryk Jaki na konferencji w czwartek.
bDJdcolp

W spotkaniu brał również udział Sebastian Kaleta. Zauważył, że Polska dotrzymuje umowy zawartej z Unią Europejską, jednak pojawiają się kraje, które umowy te chce złamać "wyrzucając do kosza art. 7". Polityk uważa, że nowe rozporządzenie łamie zasadę arbitralności i jednomyślności państw członkowskich. Dlatego weto ma ochronić praworządność nie tylko Polski, ale i innych krajów.

Część państw Unii Europejskiej, a w szczególności Niemcy i część organów, jak komisja europejska, próbują tę umowę złamać. To, o czym mówimy, czyli wypłata funduszy z rzekomym nieprzestrzeganiem praworządności jest kwestią, która w prawie unijnym została rozstrzygnięta art. 7. - mówił Sebastian Kaleta.
Zobacz także: Budżet UE. Zbigniew Ziobro grozi koalicjantom. Stanowcza reakcja Marcina Horały
bDJdcolq
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJdcolK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
doktornieuk
3 miesiące temu
Oczywiście że próba powiązania budżetu UE z "praworządnością" jest łamaniem postanowień tego na co zgodziły się kraje członkowskie. Idea "wpłacamy składkę a nie dostajemy nic bo nie jesteśmy praworządni" jest idiotyczna.. Dla tych którzy mówią że bogaty Zachód wpłaca i nic nie wyciąga oj wyciąga wyciąga i to 5 x każde wpłacone euro co widać choćby po bilansie handlowym Niemiec. A co do praworządności " kiedy nasz NARÓD zrozumie że sędziowie MUSZĄ być wybieralni w wyborach bo inaczej tak czy siak są zawładnięci przez taką a lub inną opcję polityczną ? Zachodnie kraje same mają systemy w których sędziowie są wybierani przez polityków którzy akurat są u władzy.
maq
3 miesiące temu
Trzej magistrowie chcą udowodnić, że się znają na prawie lepiej niż profesorowie. Efekt będzie taki że 25 państw UE podpisze sobie swoje porozumienie poza budżetem, a Polacy i Węgrzy nie dostaną nic.
fff
3 miesiące temu
SAM NIE WIERZY W TO CO MÓWI :)
bDJdcolL
KukuNAmuniu
3 miesiące temu
Co wspólnego ma kryminalna działalność PIS z suwerennością?
nieposłuszny
3 miesiące temu
Już niedługo będziemy Białorusią - żadnych praw, zamordyzm. Ludzie czas wyjść na ulice! Ludu Powstań! Czas wywieźć pisiorów na taczkach - po za granice Polski. To tak trudno zrozumieć? Brak funduszy unijnych, to wyhamowanie rozwoju, to inflacja, to gigantyczne bezrobocie, to nasilający się terror podatkowy i niekończące się daniny na rzecz budżetu, dziurawionego i wysysanego przez cwaniaków z pis. Jak wszystko zacznie drożeć, bo wartość pieniądza stale spada, jak stracicie prace, jak zajrzy w oczy głód i bieda - wtedy się obudzicie? Będzie za późno, bo fundusze zostaną odebrane na minimum 7 lat. Pis zrobi wszystko, by utrzymać się na stołkach i przy korycie - z polakami się nie liczy. Pisiory już dobrze wiedzą jak kupić ogłupiałych emerytów trzynastą czy czternastą emeryturą a i tak płacą coraz więcej. Emerytom wystarczy NIE POBIERAĆ PODATKÓW, akcyzy od prądu, węgla, gazu, oleju opałowego, zagwarantować tanie leki. Ale pisiory doskonale wiedzą, że takie systemowe działania nie są marketingowo wyraźne - najlepiej dać trzynastkę i czternastkę - a po wyborach pozabierać to wszystko a drożyzna w sklepie, tania złotówka, wysoka inflacja, brak odsetek i topniejące oszczędności polaków - zostawić. To jest plan kaczyńskiego, ziobry, morawieckiego i długopisa.
Najnowsze komentarze (28)
Nie truj kraj
3 miesiące temu
Ziobro, ć.... doucz się trochę z ekonomii. Obnażasz swoją totalną indolencję. Powinieneś najwyżej rozdawać gazety na ulicy. To twoje kompetencje.
lllla
3 miesiące temu
zniszczą tą Polskę.
sceptyk
3 miesiące temu
Przecież jego wódz "słońce narodu" sam przyznał że gdyby w Polsce była praworządność to opozycja by siedziała.....Więc praworządności nie ma. I co kłamca jeden z drugim się wygłupia. Zaprzecza swojemu fuhrerowi
Bingi
3 miesiące temu
Damy radę,po co nam miliony z UE co nie panie Ziobro?Dowalimy nowe podatki ludziom, podniesie my wszystkie ceny o 100%, a co tam o 200% i kasa się znajdzie, aby włodarze mogli spokojnie żyć.
osa,,,
3 miesiące temu
TO CO ROBI UNIA JEST POGWAŁCENIEM PODPISANYCH UMÓW I TRAKTATÓW , PRZODUJĄ NIEMCY BO KOŃCZY IM SIE CZAS A CHCA PODPORZĄDKOWAC SOBIE MNIEJSZE OD SIEBIE KRAJE I USTANOWIĆ DOMINACJE W UNII A ZATEM RZĄDZIC I NARZUCAC SWOJE POGLĄDY A NIEPOKORNYCH KARAĆ FINANSOWO ODBIERAJAC NALEŻNE PRZYZNANE PIENIADZE , GŁÓWNIE CHODZI O POLSKE , SŁABA POLSKA TO TANIA SIŁA ROBOCZA DLA NIEMIEC , NIEMCOM ZALEZY BY POLSKA NIE ROZWIJAŁĄ SIE I BY TRAKTOWANO NAS JAK GORSZY SORT , NIEMCY ZAWSZE TAK TRAKTOWALI POLAKÓW , POWIEM TAK ; NIECH NIEMCY ZAPŁACA REPARACJE WOJENNE ZA DOKONANE ZNISZCZENIA CZASIE DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ TO MY BEDZIEMY TAK SAMO BOGACI JAK ONI , SZKODY JAKIE NIEMCY POCZYNILI U NAS W CZASIE WOJNY SĄ NIEWYOBRAŻALNE OGROM ZNISZCZEŃ , KRZYWD I ZABITYCH MILIONY POLAKÓW , NIEMCY MAJA AMBICJE DOPROWADZIC DO PODOBNEJ SYTUACJI JAK ROSJA U SIEBIE --CHCA DOMINOWAC I DYKTOWAC CO KOMU WOLNO --- NIE UDAŁO SIE TO W 1939 I NIE UDA SIE TO 2020 R ---CZAS BY NIEMCY TE GŁOŚNO WYPOWIEDZIANE SŁOWA PRZEZ POLSKE USŁYSZAŁY , NIKT POLSCE NIC ZA DARMO NIE DAJE ,PŁACIMY NALEZNE SKŁADKI I NALEŻĄ SIE NAM ZGODNIE Z NALICZENIAMI PIENIADZE NA DOPASOWANIE SWOJEJ GOSPODARKI DO UNIJNEJ , NIE JESTEŚMY DZIADAMI I NIE WYCIAGAMY REKI PO JAŁMUZNĘ , UDOSTEPNILISMY ZACHODNIM FIRMĄ NASZE RYNKI ZBYTU , PRACUJA NASI UCZENI W KRAJACH UNII , LEKARZE PIELEGNIARKI , ELEKTRONICY ITP-- NIE JESTESMY TREDOWACI BY NAS TAK TRAKTOWAC I CZUJE PRZESLADOWANIE W ZWIAZKU Z WPROWADZANIEM W NASZYM KRAJU DEMOKRACJI , TO DZIWNE BO UNIA POWINNA BYC ZADOWOLONA ,ZE POSTKOMUNISTYCZNE KRAJE TAK SZYBKO RADZĄ SOBIE Z DOPASOWANIEM SIE DO UNIJNEJ DEMOKRACJI , DZIWI JEDNAK TEN ATAK , PRZECIEZ IDEOLOGIA JAKA WPROWADZA UNIA U SIEBIE NIE JEST DEMOKRATYCZNA BO NIE MA IDEOLOGII DEMOKRATYCZNEJ , MY TO WIEMY BO MY 50 LAT MIELISMY IDEOLOGIE SOWIECKĄ I CO UNIA MYSLI ,ŻE WYSZLIŚMY Z JEDNEGO BAGNA BY WEJŚC W DRUGIE ??? UNIA TEGO NIE ZNA BO NIE MIELI TEGO U SIEBIE , ZNUDZIŁA IM SIE DEMOKRACJA TO EKSPERYMENTUJA Z IDEOLOGIA , TAM GDZIE MOŻNA KUPOWAĆ DZIECI TO ZNACZY ,ZE GROZI NIEWOLNICTWO BO JAK COS KUPIONE TO NALEŻY DO PANA I MOŻE JAK SIE ZNUDZI SPRZEDAĆ I CO BEDZIE Z DZIEĆMI GEJÓW CO NP. POKŁADANE NADZIEJE KUPIONE DZIECKO ZAWIEDZIE ??? A MOŻE JESZCZE Z BRAKU SIŁY ROBOCZEJ BEDA TEZ KUPOWAC MŁODE KOBIETY DO PRACY NA ROLI CZY W BURDELACH ALBO W FABRYKACH ??? CO TO ZA UNIA GDZIE BRAK BOGA , GDZIE NIE WIADOMO JAKA JEST MORALNOŚC TYCH LUDZI ???? ŚWIAT JEST DLATEGO ,ŻE MA SILNE FUNDAMENTY !!!!NIKT NIE ZŁAMIE KRĘGOSŁUPA POLSKI ANI INNYCH MORALNIE PROWADZĄCYCH SIE PAŃSTW .
Polak
3 miesiące temu
Wy lewacy teczowi tak bardzo przestrzegacie konstytucję i prawo, że łamiecie zakaz zgromadzeń, niszczycie mienie, publicznie używacie wulgaryzmów i protestujecie bo konstytucja zabrania zabijac nienarodzone dzieci a wy chcecie zabijać... gdzie jest Kaminski,ze pozwala na łamanie prawa na ulicach i lamparty dra mordy i wyzywaja i nie ma kary,po co my was wybieralismy jak wy nie umiecie teczsowych lewaków pozamykać,zeby nie roznosili smierci po ulicach
aaaa
3 miesiące temu
"..... ... 5 godz. temu Pis sprawił że Polska jest pośmiewiskiem." niech sie śmieją mnie to nie przeszkadza a ty możesz wyjechać jak ci nie pasi.Niemcy wyłażą ze skóry nie ma ludzi do szparagów i nie bedzie. Jedziesz?
aaaa
3 miesiące temu
"maq 22 godz. temu Trzej magistrowie chcą udowodnić, że się znają na prawie lepiej niż profesorowie. Efekt będzie taki że 25 państw UE podpisze sobie swoje porozumienie poza budżetem, a Polacy i Węgrzy nie dostaną nic." możesz być ,ądry mam do sprzedania dyplomy profesorskie, tylko wybierz dziedzinę.
bDJdcolD
aaaa
3 miesiące temu
" Polacy stracą miliony," do spłacania z odsetkami.
Mirek 61
3 miesiące temu
Duże podobieństwo do odrzucenia planu Marshalla. Tam też był taki jeden, co to ponawiedział, że plan to atak na niezawisłość
czarny
3 miesiące temu
Ale dlaczego Ziobra i klika tak bardzo boją się powiązania budżetu a praworządnością Przecież jak sam powiedział praworządność w Polsce ma się bardzo dobrze Wszystko to widać na ulicach Nasz rząd wie że w Polsce Kaczyński i jego klika rządząca robią wszystko żeby cała władza wpadła w ręce dyktatora Dlaczego pozostałe kraje akceptują warunki W Polsce dzieje się niedobrze a samo wyjście z UE będzie powrotem do ciemnogrodu
..... ...
3 miesiące temu
Pis sprawił że Polska jest pośmiewiskiem.
Kula
3 miesiące temu
To jest rzesza nie unia brawo
KukuNAmuniu
3 miesiące temu
Co wspólnego ma kryminalna działalność PIS z suwerennością?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić