o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
mmc
|

Budżet UE. Konferencja Zbigniewa Ziobry. Minister tłumaczy, dlaczego weto jest dobre

28
Podziel się

Weto dotyczące rezygnacji z funduszy europejskich wywołało w Polsce niemałą dyskusję. Polacy stracą miliony, a Zbigniew Ziobro tłumaczy, dlaczego taka decyzja bardziej chroni kraj, niż krzywdzi.

Budżet UE. Konferencja Zbigniewa Ziobry. Minister tłumaczy, dlaczego weto jest dobre
Konferencja Zbigniewa Ziobry odbyła się w czwartek. (Facebook)
bECudWgl

W czwartek odbyła się konferencja ministerstwa sprawiedliwości. Rozważano na niej przede wszystkim zawetowanie unijnego budżetu. Temat ten stał się podmiotem dyskusji publicznej, ponieważ mowa tu o milionach, które stracą przede wszystkim Polacy.

To tak, jakby prawo wtórne łamało prawo pierwotne, to tak, jakby polskie prawo łamało konstytucję, to właśnie chce zrobić Komisja Europejska (...) my w ten sposób bronimy praworządności Unii Europejskiej - mówił Zbigniew Ziobro na czwartkowej konferencji.
bECudWgn

Zbigniew Ziobro zapewniał, że zawetowanie budżetu jest sposobem na ochronę polskiej suwerenności. Zauważył też, że taka decyzja chroni inne kraje przed pozbawieniem tego przywileju przez Unię Europejską.

Patryk Jaki z kolei zauważa, że plany rady europejskiej mogą okazać się krzywdzące w inny sposób. Może dojść do naruszenia przekroczenia uprawnień rady. Lider Solidarnej Polski podkreślił, że takimi spostrzeżeniami podzielili się prawnicy, którzy są członkami rady europejskiej.

Kiedy się bliżej przyjrzy tym dokumentom, to to, o czym mówimy, to jest kwestia polskiej suwerenności - mówił Patryk Jaki na konferencji w czwartek.
bECudWgt

W spotkaniu brał również udział Sebastian Kaleta. Zauważył, że Polska dotrzymuje umowy zawartej z Unią Europejską, jednak pojawiają się kraje, które umowy te chce złamać "wyrzucając do kosza art. 7". Polityk uważa, że nowe rozporządzenie łamie zasadę arbitralności i jednomyślności państw członkowskich. Dlatego weto ma ochronić praworządność nie tylko Polski, ale i innych krajów.

Część państw Unii Europejskiej, a w szczególności Niemcy i część organów, jak komisja europejska, próbują tę umowę złamać. To, o czym mówimy, czyli wypłata funduszy z rzekomym nieprzestrzeganiem praworządności jest kwestią, która w prawie unijnym została rozstrzygnięta art. 7. - mówił Sebastian Kaleta.
Zobacz także: Budżet UE. Zbigniew Ziobro grozi koalicjantom. Stanowcza reakcja Marcina Horały
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECudWgO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
Nie truj kraj
10 miesięcy temu
Ziobro, ć.... doucz się trochę z ekonomii. Obnażasz swoją totalną indolencję. Powinieneś najwyżej rozdawać gazety na ulicy. To twoje kompetencje.
lllla
10 miesięcy temu
zniszczą tą Polskę.
sceptyk
10 miesięcy temu
Przecież jego wódz "słońce narodu" sam przyznał że gdyby w Polsce była praworządność to opozycja by siedziała.....Więc praworządności nie ma. I co kłamca jeden z drugim się wygłupia. Zaprzecza swojemu fuhrerowi
bECudWgP
Bingi
10 miesięcy temu
Damy radę,po co nam miliony z UE co nie panie Ziobro?Dowalimy nowe podatki ludziom, podniesie my wszystkie ceny o 100%, a co tam o 200% i kasa się znajdzie, aby włodarze mogli spokojnie żyć.
osa,,,
10 miesięcy temu
TO CO ROBI UNIA JEST POGWAŁCENIEM PODPISANYCH UMÓW I TRAKTATÓW , PRZODUJĄ NIEMCY BO KOŃCZY IM SIE CZAS A CHCA PODPORZĄDKOWAC SOBIE MNIEJSZE OD SIEBIE KRAJE I USTANOWIĆ DOMINACJE W UNII A ZATEM RZĄDZIC I NARZUCAC SWOJE POGLĄDY A NIEPOKORNYCH KARAĆ FINANSOWO ODBIERAJAC NALEŻNE PRZYZNANE PIENIADZE , GŁÓWNIE CHODZI O POLSKE , SŁABA POLSKA TO TANIA SIŁA ROBOCZA DLA NIEMIEC , NIEMCOM ZALEZY BY POLSKA NIE ROZWIJAŁĄ SIE I BY TRAKTOWANO NAS JAK GORSZY SORT , NIEMCY ZAWSZE TAK TRAKTOWALI POLAKÓW , POWIEM TAK ; NIECH NIEMCY ZAPŁACA REPARACJE WOJENNE ZA DOKONANE ZNISZCZENIA CZASIE DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ TO MY BEDZIEMY TAK SAMO BOGACI JAK ONI , SZKODY JAKIE NIEMCY POCZYNILI U NAS W CZASIE WOJNY SĄ NIEWYOBRAŻALNE OGROM ZNISZCZEŃ , KRZYWD I ZABITYCH MILIONY POLAKÓW , NIEMCY MAJA AMBICJE DOPROWADZIC DO PODOBNEJ SYTUACJI JAK ROSJA U SIEBIE --CHCA DOMINOWAC I DYKTOWAC CO KOMU WOLNO --- NIE UDAŁO SIE TO W 1939 I NIE UDA SIE TO 2020 R ---CZAS BY NIEMCY TE GŁOŚNO WYPOWIEDZIANE SŁOWA PRZEZ POLSKE USŁYSZAŁY , NIKT POLSCE NIC ZA DARMO NIE DAJE ,PŁACIMY NALEZNE SKŁADKI I NALEŻĄ SIE NAM ZGODNIE Z NALICZENIAMI PIENIADZE NA DOPASOWANIE SWOJEJ GOSPODARKI DO UNIJNEJ , NIE JESTEŚMY DZIADAMI I NIE WYCIAGAMY REKI PO JAŁMUZNĘ , UDOSTEPNILISMY ZACHODNIM FIRMĄ NASZE RYNKI ZBYTU , PRACUJA NASI UCZENI W KRAJACH UNII , LEKARZE PIELEGNIARKI , ELEKTRONICY ITP-- NIE JESTESMY TREDOWACI BY NAS TAK TRAKTOWAC I CZUJE PRZESLADOWANIE W ZWIAZKU Z WPROWADZANIEM W NASZYM KRAJU DEMOKRACJI , TO DZIWNE BO UNIA POWINNA BYC ZADOWOLONA ,ZE POSTKOMUNISTYCZNE KRAJE TAK SZYBKO RADZĄ SOBIE Z DOPASOWANIEM SIE DO UNIJNEJ DEMOKRACJI , DZIWI JEDNAK TEN ATAK , PRZECIEZ IDEOLOGIA JAKA WPROWADZA UNIA U SIEBIE NIE JEST DEMOKRATYCZNA BO NIE MA IDEOLOGII DEMOKRATYCZNEJ , MY TO WIEMY BO MY 50 LAT MIELISMY IDEOLOGIE SOWIECKĄ I CO UNIA MYSLI ,ŻE WYSZLIŚMY Z JEDNEGO BAGNA BY WEJŚC W DRUGIE ??? UNIA TEGO NIE ZNA BO NIE MIELI TEGO U SIEBIE , ZNUDZIŁA IM SIE DEMOKRACJA TO EKSPERYMENTUJA Z IDEOLOGIA , TAM GDZIE MOŻNA KUPOWAĆ DZIECI TO ZNACZY ,ZE GROZI NIEWOLNICTWO BO JAK COS KUPIONE TO NALEŻY DO PANA I MOŻE JAK SIE ZNUDZI SPRZEDAĆ I CO BEDZIE Z DZIEĆMI GEJÓW CO NP. POKŁADANE NADZIEJE KUPIONE DZIECKO ZAWIEDZIE ??? A MOŻE JESZCZE Z BRAKU SIŁY ROBOCZEJ BEDA TEZ KUPOWAC MŁODE KOBIETY DO PRACY NA ROLI CZY W BURDELACH ALBO W FABRYKACH ??? CO TO ZA UNIA GDZIE BRAK BOGA , GDZIE NIE WIADOMO JAKA JEST MORALNOŚC TYCH LUDZI ???? ŚWIAT JEST DLATEGO ,ŻE MA SILNE FUNDAMENTY !!!!NIKT NIE ZŁAMIE KRĘGOSŁUPA POLSKI ANI INNYCH MORALNIE PROWADZĄCYCH SIE PAŃSTW .
Polak
10 miesięcy temu
Wy lewacy teczowi tak bardzo przestrzegacie konstytucję i prawo, że łamiecie zakaz zgromadzeń, niszczycie mienie, publicznie używacie wulgaryzmów i protestujecie bo konstytucja zabrania zabijac nienarodzone dzieci a wy chcecie zabijać... gdzie jest Kaminski,ze pozwala na łamanie prawa na ulicach i lamparty dra mordy i wyzywaja i nie ma kary,po co my was wybieralismy jak wy nie umiecie teczsowych lewaków pozamykać,zeby nie roznosili smierci po ulicach
aaaa
10 miesięcy temu
"..... ... 5 godz. temu Pis sprawił że Polska jest pośmiewiskiem." niech sie śmieją mnie to nie przeszkadza a ty możesz wyjechać jak ci nie pasi.Niemcy wyłażą ze skóry nie ma ludzi do szparagów i nie bedzie. Jedziesz?
aaaa
10 miesięcy temu
"maq 22 godz. temu Trzej magistrowie chcą udowodnić, że się znają na prawie lepiej niż profesorowie. Efekt będzie taki że 25 państw UE podpisze sobie swoje porozumienie poza budżetem, a Polacy i Węgrzy nie dostaną nic." możesz być ,ądry mam do sprzedania dyplomy profesorskie, tylko wybierz dziedzinę.
aaaa
10 miesięcy temu
" Polacy stracą miliony," do spłacania z odsetkami.
Mirek 61
10 miesięcy temu
Duże podobieństwo do odrzucenia planu Marshalla. Tam też był taki jeden, co to ponawiedział, że plan to atak na niezawisłość
czarny
10 miesięcy temu
Ale dlaczego Ziobra i klika tak bardzo boją się powiązania budżetu a praworządnością Przecież jak sam powiedział praworządność w Polsce ma się bardzo dobrze Wszystko to widać na ulicach Nasz rząd wie że w Polsce Kaczyński i jego klika rządząca robią wszystko żeby cała władza wpadła w ręce dyktatora Dlaczego pozostałe kraje akceptują warunki W Polsce dzieje się niedobrze a samo wyjście z UE będzie powrotem do ciemnogrodu
..... ...
10 miesięcy temu
Pis sprawił że Polska jest pośmiewiskiem.
Kula
10 miesięcy temu
To jest rzesza nie unia brawo
bECudWgH
KukuNAmuniu
10 miesięcy temu
Co wspólnego ma kryminalna działalność PIS z suwerennością?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić