o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Ujawniono populację Chin. Zaskakujące dane ze spisu powszechnego

244
Podziel się

Chiny opublikowały wyniki spisu powszechnego, z którego wynika, że w Państwie Środka mieszka 1,41 miliarda ludzi. W ciągu 10 lat populacja Chin zwiększyła się tylko o 5,38 proc. To najmniej od kilkudziesięciu lat.

Ujawniono populację Chin. Zaskakujące dane ze spisu powszechnego
W Chinach mieszka 1,41 miliarda ludzi (Getty Images)
bEgAbxcR

We wtorek opublikowano wyniki spisu powszechnego przeprowadzanego w Chinach raz na 10 lat. Populacja Chin wzrosła o 5,38 proc. i wynosi 1,41 miliarda.

W poprzednim spisie ludności z 2010 r. przyrost liczby mieszkańców wynosił 5,84 proc. We wszystkich sześciu wcześniejszych badaniach przeprowadzanych od 1953 r. odnotowywano dwucyfrowy procentowy wzrost ludności - podaje agencja Reutera.

bEgAbxcT

Władze Chin w 2016 r. wyznaczyły cel, by do 2020 r. liczba ludności wyniosła 1,42 miliarda. Z tego względu zakończono politykę jednego dziecka i zezwolono mieszkańcom na posiadanie dwojga potomków.

Liczba mieszkańców Chin w najbliższych latach może zacząć spadać

Wyniki najnowszego spisu powszechnego zwiększają presję na Pekin, aby zachęcał pary do posiadania większej liczby dzieci i zapobiegł nieodwracalnemu spadkowi ludności. Organizacja Narodów Zjednoczonych przewiduje, że populacja Chin kontynentalnych osiągnie szczyt w 2030 r., a następnie zacznie spadać. W kwietniu "Financial Times" podał, że liczba ludności Chin mogła zmniejszyć się już w 2020 roku.

bEgAbxcZ

Chiny nie ujawniły jeszcze wskaźnika urodzeń z 2020 r. W latach 2017-2019 roczna liczba urodzeń spadała.

Zobacz także: Koronawirus. "Pandemii można było zapobiec, ale to nie tylko wina Chin"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgAbxdu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(244)
Andrzej W
miesiąc temu
w Polsce to nawet strach zająść w ciążę bo jakby coś się działo z ciążą to nie ma zmiłuj . Musi rodzić i basta
Andrzej W
miesiąc temu
walą się na potęgę to i dzieci są :-)
wqrwiony
miesiąc temu
Polki nie czują się bezpiecznie.Dlatego nawet 1000+ ich nie nakłoni do rodzenia dzieci.
bEgAbxdv
camp
miesiąc temu
Dlaczego niepodajecie liczby starych chińczyló bo to jest bardzo ważne obciażenie gospodarki. Z resztą co tu tłumaczyć Państwo staruszków nieutrzymuje to jest zadanie dla ich dzieci.
Isa
miesiąc temu
No i dobrze. Chyba o to chodziło, żeby nie było przeludnienia w tych Chinach. Teraz największym problemem są Indie.
Astrodomine
miesiąc temu
Chinczyków jest około miliard trzysta milionów za dużo. Ich rząd musi to jakoś rozwiązać do końca tej dekady.Mówi się, że kolejne szczepionki rozwiążą ten palący problem.
Dar od Boga
miesiąc temu
Kobiety powinny rodzić od 16 do 46 roku życia. 1 dziecko co roku, wychodzi 30 dzieci na 1 kobietę przez całe życie. To da się zrobić, tylko trzeba przekonać wszystkie kobiety i je zapłodnić !
Jak by
miesiąc temu
pomyślność ludzi, człowieka, zależała od ilości.
luter
miesiąc temu
Znieść celibat i księża powinni dać dobry przykład conajmniej pięcioro dzieci w rodzinie.
luter
miesiąc temu
Ksiunce majom się żenić i mieć co roku prorok.
Realista
miesiąc temu
I stąd sukcesy globalne chińczyków. Niech na 100 tys mieszkańców trafi się wybitny naukowiec to w Polsce będzie takowych 380 takich specjalistów a w Chinach będzie ich aż 10400. Mając takie zasoby można niesamowicie rozwijać kraj czy programy narodowe. W Polsce trzeba model rodziny zmienić z pararodziny tj dwoje rodziców i 1,5 dziecka na model wielodzietny tj powyżej 10 dzieci. Inaczej chiny nas zdominują naukowo, następnie gospodarczo i politycznie kończąc
Caldia
miesiąc temu
U nas jest za dużo Ukraińców. Rząd na dzień dzisiejszy nic z tego sobie nie robi, że nasze pieniądze wypływają na Ukrainę i już w nie długim czasie trzeba będzie im wypłacać świadczenia emerytalne z naszego zusu. Rządzący wychodzą z założenia, że tymi wypłatami niech się martwią inne rządy.
solo777
miesiąc temu
Oni i Indie wystarczyły by na zasiedlenie całej ziemi ,wyobraźcie sobie gdyby Polska liczyła sobie taką ilość ludzi ,chyba w mieszkaniach musiały by stać piętrowe wyrka
bEgAbxdn
Zasiedlaniu ...
miesiąc temu
Chiny Chińczyków , Ukraina Ukraińców przeflancowują do Polski i Europy wszędzie ich pełno ciekawe kto im tak chętnie wydaje zezwolenia i pozwolenia na osiedlenie się już dzisiaj wszédzie za bezcen kupują nieruchomości i doją Polaków jak centra chińskie panie leżą przy kasie i klientach z nogami założonymi na biurku i grymaszą, Ukraińcy zaczynają być nieuprzejmi i pyskują już małe dzieci nie czują że są gośćmi w Polsce dlatego czas zablokować ten proceder , zarobki to też hańba dla Polaków czas wymienić ten dziwny rząd na Polski do co najmniej szóstego pokolenia!!!!!!!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić