Ukradł kapsułki do prania. Grozi mu... 15 lat więzienia

6

Głogowscy dzielnicowi zatrzymali 35-letniego recydywistę, który ukradł z marketu kapsułki do prania. Podczas ucieczki ze sklepu uderzył także interweniującego ochroniarza. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Ukradł kapsułki do prania. Grozi mu... 15 lat więzienia
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)

Zdarzenie miało miejsce w jednym z głogowskich sklepów. Klient zabrał z półki trzy opakowania kapsułek do prania o łącznej wartości ponad 100 zł, po czym bez płacenia próbował opuścić market.

Podejrzane zachowanie mężczyzny nie umknęło uwadze pracownika ochrony, który zatrzymał złodzieja. Ten jednak, aby nie stracić łupu, użył siły wobec ochroniarza, uderzając go pięścią w głowę oraz grożąc pobiciem.

Na miejsce wezwano policjantów. Chwilę później 35-letni sprawca odpowiedzialny za kradzież i uszkodzenie ciała pracownika ochrony był już w rękach policji. Skradzione mienie w całości zostało odzyskane i przekazane do sklepu.

Po analizie zdarzenia i zebranych w tej sprawie informacji policjanci wspólnie z prokuratorem skierowali wniosek do sądu o tymczasowy areszt na 3 miesiące dla 35-latka, który został zatwierdzony. Okazało się również, że mężczyzna już wcześniej był karany za przestępstwa przeciwko mieniu, dlatego tym razem grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Oburzenie po wypowiedzi Patryka Jakiego o Andrzeju Dudzie. Poseł Solidarnej Polski odpowiada
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić