o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Ukradli drogocenny pierścień. Usłyszeli wyrok

63
Podziel się

Podczas remontu w kościele w Puławach (woj. lubelskie) odnaleziono historyczne przedmioty związane z rodziną Czartoryskich. Część klejnotów zginęła. O kradzież oskarżono czterech pracowników firmy, która zajmowała się remontem świątyni. Mężczyźni właśnie usłyszeli wyrok.

Ukradli drogocenny pierścień. Usłyszeli wyrok
Podczas remontu w kościele w Puławach (woj. lubelskie) odnaleziono historyczne przedmioty związane z rodziną Czartoryskich. (Policja)
bEEItomt

Pod koniec ubiegłego roku podczas remontu w Kościele Świętego Józefa w Puławach pracownicy firmy remontowej natrafili na ukrytą skrytkę. W środku znajdowały się drogocenne przedmioty związane z rodziną Czartoryskich. Klejnoty były ukryte w jednym z filarów przez 240 lat.

W skrytce znajdowała się szkatułka, a w niej pukle włosów, medaliony należące do Teresy Czartoryskiej, złoty krzyżyk i pierścień ze szklanym oczkiem. We wnęce schowane były również tkaniny z wyhaftowanymi inicjałami "TC", szylkretowe grzebienie, szkaplerz z wizerunkiem Matki Boskiej i inne, osobiste przedmioty. Już wstępne oględziny pozwoliły przypuszczać, że odnalezione przedmioty stanowią niezwykłą wartość dla kultury. O sprawie został poinformowany Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

bEEItomv

Jak się okazało, w skrytce brakowało kilku przedmiotów, m.in. złotego krzyżyka, medalionów oraz pierścienia. Część z nich została odzyskana od pracowników firmy remontującej kościół. Niestety nadal brakowało pierścienia. O prawdopodobnej kradzieży powiadomiono policję. Zarzuty w sprawie przywłaszczenia dóbr o szczególnym znaczeniu dla kultury usłyszało pięć osób. Funkcjonariusze odzyskali zaginione pierścień i medalion.

Śledztwo wykazało, że za kradzieżą stoi czterech pracowników firmy budowlanej. Paweł J., Waldemar G., Leszek S. i Łukasz R. stanęli przed sądem.

Mężczyźni w wieku od 27 do 55-lat zostali uznani za winnych przywłaszczenia dóbr o szczególnym znaczeniu dla kultury. Każdy z nich został skazany na rok pozbawienia wolności, jednak wykonanie kary sąd zawiesił na okres dwóch lat. Mają też zapłacić kary grzywny, z których najwyższa wynosi 1,5 tys. zł.

bEEItomB
Zobacz także: Zmiażdżyli luksusowe auta. Służby opublikowały wideo
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEItomW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(63)
luz
3 miesiące temu
a koperta prezesa to patyk od kaszanki
Hoka
3 miesiące temu
Skoro ten skarb był ukryty od 240lat to z kąd wiadomo ile tych pierścieni było?
Lucjan
3 miesiące temu
Za wzięcie pierścienia kara więzienia w zawieszeniu i kara pieniężną , a za koperty niby za ratowanie życia zdrowia ludzkiego przez Marszałka kary nie ma.
bEEItomX
5.3
3 miesiące temu
najwiekszy złodziej to rząd .
ciekawy
3 miesiące temu
A skąd wiadomo, że tam miał być pierścień, medaliony i krzyżyk?
Rolex
3 miesiące temu
Władza nie lubi konkurencji
Stary zgred
3 miesiące temu
Znalezione nie ukradzione.
Tu i teraz
3 miesiące temu
a panowie Obajtek i Morawiecki mają czyste łapki ?
Tu i teraz
3 miesiące temu
rydzyk nadal na wolności ...podliczcie go...
Tu i teraz
3 miesiące temu
a handlarz bronią nadal na wolności...ile ukradł ?
Balbina+
3 miesiące temu
Dlaczego nie PISzecie ile Balbina zgarnął prowizji od handlarza bronią? Podobno w Polsce handel bronią bez zezwolenia jest karany, ale jak widać - zakaz nie dotyczy osób związanych z PISsss
To wyobrażam
3 miesiące temu
sobie jak sukienkowi chodzili na wiadomość, że im ktoś zrabował zrabowane przez nich przed laty dobra.
Adikszczecin
3 miesiące temu
Co jest większym skarbem podupadające nieruchomości, nawet w centrum miasta lub obrzeżach, jakieś pierścionki itd czy sperma w zamrażarkach gromadzona przez 30 lat i często nieuczciwie i w złodziejskim stylu.
bEEItomP
JP*
3 miesiące temu
A wczesniej kosciol zrabowal to czartoryskim i nikt za to nie siedzial tak samo jak za gwalty sukienkowych na dzieciach
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić