Ukrainki zaatakowane w centrum Berlina. Sprawcy mówili po rosyjsku

Dwie młode Ukrainki zostały zaatakowane przez trzech mężczyzn na stacji metra w samym centrum Berlina - infromuje "Bild". Według relacji świadków napastnicy mówili po rosyjsku. Po zdarzeniu uciekli w nieznanym kierunku. Berlińskie służby szukają sprawców.

Ukrainki zaatakowane w centrum Berlina. Sprawcy mówili po rosyjsku
Dwie Ukrainki zostały zaatakowane na stacji metra w Berlinie. Zdj. ilustracyjne (Pixabay)

Zdarzenie miało miejsce w sobotę 21 stycznia. W godzinach popołudniowych dwie kobiety z Ukrainy w wieku 24 i 25 lat podróżowały metrem w kierunku Hermannstrasse. W tym samym wagonie znajdowało się także trzech mężczyzn, rozmawiających ze sobą po rosyjsku - poinformował w niedzielę "Bild".

Gdy panowie usłyszeli, że współpasażerki komunikują się ze sobą po ukraińsku, zaczęli obrażać je na tle narodowościowym i rzucać w kobiety wulgarnymi wyzwiskami. Ukrainki wysiadły z metra na stacji Alexanderplatz w centrum Berlina, a rosyjskojęzyczni mężczyźni wyszli za nimi. Wtedy miały rozegrać się dramatyczne sceny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sankcje wobec Rosji. Orban grozi wetem. "To teatr. Pewnie znów podkuli ogon i się podporządkuje"

Jak wynika z policyjnego oświadczenia opublikowanego w niedzielę 22 stycznia, jeden z mężczyzn miał złapać 24-latkę za włosy i uderzył ją w głowę. Świadkiem zdarzenia była przypadkowa osoba, która zdecydowała się zainterweniować i spłoszyła napastników.

Po interwencji świadków, którzy zwrócili się do mężczyzn, aby zostawili kobiety w spokoju, sprawcy uciekli w nieznanym kierunku - donosi "Bild", powołując się na berlińską policję.

Po incydencie poszkodowana skarżyła się na ból głowy, jednak nie wymagała pomocy lekarskiej. Sprawa została zgłoszona na policję. Służby nadal poszukują sprawców ataku, ich tożsamość ani miejsce pobytu nie zostało jak na razie ustalone. Berlińskie służby prowadzą dochodzenie w kierunku uszkodzenia ciała i znieważenia.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić