Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JKM
|

Ulim. Mieszkańcy boją się wychodzić z domów. Wilki sieją grozę

79
Podziel się:

Watahy wilków terroryzują mieszkańców gminy Deszczno w woj. lubuskim. Drapieżniki mają podchodzić coraz bliżej ludzkich osad. Ostatnio weszły na posesję i zagryzły psa. – Po zwierzęciu nic tak naprawdę nie pozostało – relacjonuje sołtys Jolanta Bońkowska.

Ulim. Mieszkańcy boją się wychodzić z domów. Wilki sieją grozę
Wielki mają podchodzić pod osady ludzkie pod osłoną nocy (Facebook, Lasy Państwowe)

Na mieszkańców wsi Ulim padł blady strach. W okolicy zaczęły grasować wygłodniałe wilki. Drapieżniki pod osłoną nocy zaatakowały psa w jednym z przydomowych gospodarstw.

Były na całym podwórku, co widać po śladach na śniegu. Po psie tak naprawdę nic nie pozostało – opisuje sołtys Ulimia Jolanta Bońkowska, cytowana przez TVP.

Wilki podchodzą coraz bliżej ludzkich osad. Ich ofiarami padają psy

Uwagę na wilki w rozmowie z dziennikarzami Telewizji Polskiej zwracają miejscowi urzędnicy. Ostrzegają, że to zwierzęta domowe są najczęstszymi ofiarami tych drapieżników.

Jest to dla nas sygnałem, że mieszkańcy powinni odpowiednio je zabezpieczyć – zaznacza wójt gminy Deszczno Paweł Tymszan.

Wygłodniałe wilki grasują po wsi pod osłoną nocy. "Nie jest to nienaturalne zachowanie"

Leśnicy twierdzą jednak, że zachowanie wilków nie odbiega od normy. W okresie zimowym, kiedy trudniej jest o jedzenie, drapieżniki szukają nowych sposobów jego pozyskiwania.

Należy pamiętać, że to nie jest nienaturalne zachowanie wilków, one w ten sposób postępują, kiedy chcą uzyskać łatwy dostęp do pożywienia – podkreśla w rozmowie z TVP Witold Marciniak z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim.

Pracownicy Lasów Państwowych mają także rady dla mieszkańców na wypadek spotkania drapieżnika. Przed wilkami nie należy uciekać, ani nie patrzyć im w oczy. Lepiej za to narobić wokół siebie hałasu. W takiej sytuacji drapieżnik najprawdopodobniej popatrzy chwilę, a następnie odejdzie.

Obejrzyj także: Hiszpania. Wilki znowu zaatakowały. Rząd wprowadził zakaz polowań

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(79)
Nemeczek
2 tyg. temu
Zabieramy zwierzętom tereny, to one wchodzą do nas. Przecież to nic niezwykłego
Taka prawda
2 tyg. temu
Artykuły tego typu służą jedynie wywołaniu paniki. Redaktorzyna ma klikalność, a myśliwi chcą mieć trofea. Nakręcają spiralę strachu, żeby mieć lepszą zabawę w lesie. Od lat cisną, żeby strzelać do wilków. Teraz chcą wywołać ogólny strach i zyskać poparcie społeczne w tym procederze. Niestety większość myśliwych to psychopaci i zrobią wszystko żeby sobie coś zamordować. Od 30 lat pracuję w lesie i jakoś wilki mnie nie zagryzły, a najczęściej to unikają spotkania z ludźmi - i tyle.
Wolfik
2 tyg. temu
Spokojnie zaraz będzie Tarcza AntyWilkowa i wtedy wilków będzie... jeszcze więcej :)
Orzech
2 tyg. temu
Wilk to chwast w lesie i trzeba kontrolować jego populację. Dziś już mamy wilki na podwórkach które zagrażają nasze psy czekać tylko kiedy złapią dziecko bawiące się na nich. Trzeba cofnąć wilki do głębokiego lasu i tam je pilnować.
Kasia
2 tyg. temu
myśliwi mogą zabijać wszelką zwierzynę, która mogła być pokarmem dla wilków ale wilków już nie. Więc skąd zdziwienie, że wilki nie mając wystarczającej ilości naturalnego pożywienia, szukają łatwiejszego rozwiązania? Wilki powinny iść do odstrzału, tyle w temacie. Jeśli zagryzałyby psy biegające po lesie - rozumiem; ale gdy wchodzą na teren prywatny, podchodzą pod dom - granice zostały przekroczone, kulka i tyle.
de mon
2 tyg. temu
Trzeba straszyć wilki i tyle.
Jarosław
2 tyg. temu
Myśliwi wystrzelali zwierzynę to co wilki mają jeść, wychodzą z lasu.
Kolo
2 tyg. temu
SZARIKI z pancernych trzeba hodować. SZARIK nie bał się nawet tygrysa!Na wojnie walczył.A teraz jego potomkowie petard na Sylwestra się boją.I z ludźmi nie jest inaczej. Prawda czasu...
Ja to ja
2 tyg. temu
Może tak profilaktycznie fajerwerki odpalać wieczorem, narobi się huku i do rana spokój.
Ros
2 tyg. temu
Biedny pies pewnie był na łańcuchu
Patrycja
2 tyg. temu
Gdzie jest Wasza etyka dziennikarska Redakcjo? Naprawdę? Nie potraficie inaczej zwrócić uwagi czytelnika? Wyłącznie clickbajty mogą temu służyć? Na skutek takich głupkowatych pseudoartykułów setki wilków umierają w męczarniach, po utknięciu we wnykach kłusowników. Psom natomiast, jeśli się je bierze pod opiekę, należy zapewnić bezpieczne warunki! Nie jest winą wilka, to , że jest wilkiem. Winą człowieka jest zarówno śmierć psa, jak i cierpienie dzikich zwierząt.
Marek
2 tyg. temu
Myśliwi wystrzelali wszystko co się dało a wilki trawy nie jedzą jak chcemy mieć wilki ,to na terenach na których występują zrobić zakaz polowań
Aaaaaaaaaaaaa...
3 tyg. temu
Nie ma jedzenia w lesie bo duża konkurencja za dużo watach jest a każda ma swój rewir a młode wilki idą po psy łatwy posiłek dla tego zagrażają zdrowiu naszych zwierząt domowych dla tego te które podchodzą powinno się ostrzeliwać
Realista
3 tyg. temu
Kiedyś tylko niebezpieczne rasy psów trzeba było trzymać w kagańcu. Teras to nawet Pikuś wielkości kota spotykany nadrodze musi być na smyczy bo jest niebezpieczny, ale wik gdyby znalazł się w pobliżu to będzie ok. Chory kraj!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić