Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Wybrał się do lasu. Zdębiał, gdy je zobaczył

64
Podziel się:

Leśniczy z Nadleśnictwa Bydgoszcz podczas spaceru po lesie, zauważył biegnące nieopodal... wilki. Mężczyzna szybko chwycił za telefon.

Wybrał się do lasu. Zdębiał, gdy je zobaczył
Wilki w lasach Nadleśnictwa Bydgoszcz. (Twitter, Lasy Państwowe)

Na terenie Nadleśnictwa Bydgoszcz, w lesie na północ od podbydgoskiej wsi Zamość leśniczy zauważył dwa wilki. Natychmiast chwycił za telefon. "Gdy wyznaczasz trzebież i kątem oka zauważysz ruch, warto mieć telefon w pogotowiu" - czytamy na profilu Lasów Państwowych.

Leśnicy przyznają, że wilki już od dłuższego czasu widywane są na terenie całego Nadleśnictwa Bydgoszcz. "Pokazaliśmy, że przy odrobinie szczęścia każdy może je na swojej drodze spotkać, nawet w niezbyt dużej odległości od Bydgoszczy" - podkreślają leśnicy.

Piękne, majestatyczne- komentują nagranie internauci.

Obecnie populacja wilków w Polsce wynosi około 2000 osobników, a od roku 1998 wilki podlegają ochronie ścisłej. Wilki najczęściej są płochliwe i unikają kontaktu z ludźmi, nawet jeśli zbliżają się do siedzib ludzkich, to jest to przejaw ich naturalnego instynktu, którym kierują się w poszukiwaniu jedzenia.

Najczęściej, jeśli podchodzą w nocy w pobliża siedzib, to ludzie nawet o tym nie wiedzą. Jednak wilki, podobnie jak każde inne dzikie zwierzęta, mogą zachować się nieobliczalnie, jeśli są wystraszone, chore lub zranione, a szczególnie wówczas, gdy zostaną oswojone – dokarmiane i przyzwyczajane do pobytu blisko siedzib ludzkich. Dlatego leśnicy przypominają, by nigdy nie dokarmiać wilków, nawet jeśli zwierzęta wyglądają na wychudzone i wymagające pomocy.

Wilki aktywne są zwykle w nocy. Wataha oznacza granice swojego terytorium moczem, charakterystycznym drapaniem ziemi (zwykle na skrzyżowaniach dróg leśnych) oraz wyciem. W ciągu doby zwierzęta mogą przemierzyć około 20 km. W Polsce polują głównie na jelenie, ale chętnie zjadają też sarny, dziki, a także zwierzęta hodowlane, owce czy krowy. Wataha zabija tygodniowo około trzech zwierząt.

Zobacz także: Wrzucił dynię do wody. Zaskakujące, co się stało
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(64)
drwal
4 miesiące temu
ale, że zdębiał, tak w jednej sekundzie - przecież dąb rośnie długo i wolno
AW81
4 miesiące temu
Poczekajmy jeszcze troszkę i zobaczymy jak będą się cieszyć miastowi "ekolodzy" jak im te wilki pieski ze smyczy będą ściągać. Chciałbym zobaczyć wtedy bohatera z obsraną zbroją, co teraz tak sie wilkami zachwyca.
44
4 miesiące temu
Aktualne połowie wilków w Polsce jest wystarczające, aby zrezygnować z zabijania jeleniowatych przez myśliwych. Należało by objąć jeleniowate całkowitą ochrona.
Tytus1410
4 miesiące temu
nic tylko się cieszyć !
Tępota nie zn...
4 miesiące temu
Zobaczył w lesie wilka i był zdziwiony??? Co to za prowokacja wymierzona w wilki?
sagittarius
4 miesiące temu
co to znaczy "zdębiał" - zaczął udawać dęba, żeby go wilk nie zobaczył i nie zjadł?
Gienia z Kopy...
4 miesiące temu
Wilki pod ochroną a za kilka lat nie będzie w Polsce żadnej zwierzyny oprócz wilków tak się rozrośnie populacja że człowiek nie będzie mógł przejść koło lasu.
Bebe
4 miesiące temu
To my jesteśmy w gościnie u wilków w lesie, one są u siebie. Wilki są naturalnym regulatorem populacji dzikich zwierząt.Zadne zaklinanie rzeczywistości przez zbokow marzących o strzelaniu do każdego czworonoga, nie odróżniających psa od dzika i marzących o trzymaniu zadka na wilczej skórze tego nie zmieni.
andrzej 59
4 miesiące temu
Zdębiał? W lesie wilki to normalne. Gdyby zobaczył je w knajpie przy stoliku przy obgryzaniu kości o, to by była sensacja.
Jak
4 miesiące temu
leśniczy idzie lasem ze strzelbą to może zachwycać się wilkami ja natomiast nie mam odwagi iść na grzyby chyba , ze z widłami.
Gabi
4 miesiące temu
to są ich tereny a my jesteśmy intruzami ,coraz częściej będą się przemieszczać bo zabiera im się ich tereny
tadek
4 miesiące temu
wataha zabija w tygodniu 3 zwierzeta ,to w roku około 600 szt. Jest około 2 tys wilków w Polsce ,to jakies 200 watah ,czyli w roku zjadają około 120 tys zwierząt leśych i domowych .Jak tak dalej będą żreć to zjedzą wszystkie dzikie zwierzeta a potem domowe i wtedy dopiero ludzie przejrzą na oczy ale już będzie za pózno
vbfb
4 miesiące temu
z czasem zagryzą człowieka w lesie i koło domu
salo
4 miesiące temu
No wreszcie coś nowego, leśniczego nie zamurowało tylko zdębiał.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić