Upokorzenie dla Polski. Świat śmieje się z wpadki "Wiadomości" TVP

519

Echa kolejnej wpadki "Wiadomości" absolutnie nie milkną. Światowe media śmieją się z tego, że w materiale TVP pokazano nagranie z planu serialu Netfliksa jako dowód na przestępczość imigrantów.

Upokorzenie dla Polski. Świat śmieje się z wpadki "Wiadomości" TVP
Słowacki "Dennik N" pisze o wpadce "Wiadomości" (TVP 1)

W sobotniej odsłonie "Wiadomości" pojawił się m.in. reportaż Jakuba Krzyżaka "Nielegalna migracja paraliżuje Europę". Zauważono w nim, że przez politykę otwartych granic Unii Europejskiej wzrosła przestępczość w takich krajach jak chociażby Holandia, Niemcy oraz Szwecja.

Dziennikarz ocenił, że to wszystko za sprawą imigrantów. Na dowód zaprezentowano nagranie z telefonu komórkowego, na którym uwieczniona została strzelanina "w jednym ze szwedzkich miast".

Tak naprawdę autor filmiku opublikowanego w sieci nagrał... plan zdjęciowy serialu Netfliksa zatytułowanego "Snabba cash" ("Szybka gotówka").

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Po tym, jak prawda wyszła na jaw, o materiale "Wiadomości" zrobiło się bardzo głośno. Portal teleshow.wp.pl spostrzega, że o tej wpadce piszą światowe media.

Po objęciu władzy PiS obsadziło kierownictwo TVP lojalnymi ludźmi, a opozycja i krytycy partii podkreślają, że telewizja stała się tubą tego narodowo-konserwatywnego ugrupowania - podkreśla czeski IRozhlas.

"To nie pierwszy raz"

To nie pierwszy raz, kiedy redaktorzy 'Wiadomości' wykorzystali fałszywe nagrania do zilustrowania materiałów. W zeszłym roku miała miejsce głośna sprawa, w której wykorzystano słowa osoby podszywającej się pod Martę Lempart. W sierpniu w relacji obchodów wybuchu z II wojny światowej lektor poinformował widzów, że Niemcy zaatakowały Polskę 1 sierpnia, a nie we wrześniu. W lipcu inny program 'Panorama' ogłosił, że Słońce krąży wokół Ziemi - dodaje IRozhlas.

Słowacki DennikN.sk zaznacza, że "politycy PiS od dawna uznają imigrację z krajów muzułmańskich za jedno z największych zagrożeń dla Europy".

Polskie władze odmawiają wypuszczenia organizacji humanitarnych do migrantów znajdujących się w rozpaczliwej sytuacji - dodano.

Jeden z czołowych szwedzkich dzienników "Dagens Nyheter" opublikował natomiast artykuł pod tytułem "Polska telewizja państwowa rozpowszechniała klipy z 'Szybkiej gotówki' jako dowód na przemoc imigrantów".

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić