Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Na policję można mówić "psy"? Zapadł kontrowersyjny wyrok

408
Podziel się:

Zwroty takie jak "pały", "psy" czy "krawężniki" nie znieważają policjantów – stwierdził kamiennogórski sąd. Mężczyzna, który zwyzywał w ten sposób funkcjonariusza, został uniewinniony. – Policjanci nie pracują w balecie – zauważył w uzasadnieniu sędzia Wojciech Bąk.

Na policję można mówić "psy"? Zapadł kontrowersyjny wyrok
Sąd w Kamiennej Górze stwierdził, że na policjantów można mówić "pały" (Getty Images)

Przed sądem w Kamiennej Górze zapadł wyrok w sprawie rzekomego znieważenia policjantów. Oskarżony o to przestępstwo mężczyzna został uniewinniony. O sprawie poinformowała "Gazeta Wrocławska".

Kontrowersyjny wyrok sądu. "Policjanci nie powinni być przewrażliwieni"

Sędzia Wojciech Bąk ocenił, że określenia takie jak "pały" czy "krawężniki" nie powinny być obraźliwe dla funkcjonariuszy. Powołał się przy tym na przykład filmu "Psy". W produkcji padać miały podobne określenia wobec policjantów i – zdaniem sędziego – nikt nie czuł się urażony.

Policjanci nie powinni być przewrażliwieni, bo w pracy mają do czynienia z przestępcami, którzy nie szanują ani prawa ani jego stróżów – dodał sędzia.

Policjanci protestują. "Jeśli słowo »psy« nie jest obraźliwe, to nie wiem, jakie jest"

Od wyroku wydanego przez sędziego Bąka chce odwołać się prokuratura. Zażądano także jego pisemnego uzasadnienia. Postanowienie oburzyło jednak przede wszystkim samych policjantów.

Jeśli słowa "psy" lub gorsze, nie obrażają policjantów, to nie wiem jakie obrażają – podkreślił Zbigniew Partyński ze związku zawodowego policjantów.

Obejrzyj także: Czego obawia się policja? Dziennikarz WP podaje statystyki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(408)
Fox
6 miesięcy temu
Do urażonych psów. Nikt się nie oburzał jak w 2001 roku emitowana była w tv telenowela dokumentalna, o pracy stołecznych policjantów "Prawdziwe psy" oraz film dokumentalny z 2003 roku "Prawdziwe psy. Krzysiek i Sławek". Te psy to komisarz Sławomir Opala i podkomisarz Krzysztof Tkaczyk.
Sprawiedliwy
7 miesięcy temu
Czyli na sędziego można mówić kundel i nie może się obrazić.
Rtv
7 miesięcy temu
Nie rozumiem dlaczego czepiacie się człowieka z nadzwyczajnej kasty!? Przecież Oni mają prawo wydawać nadzwyczajne wyroki ! A poza tym, w "Psach" nazywano policjantów psami i nikt tam się o to nie obrażał !
Mariola
7 miesięcy temu
Policjanci to ludzie a nie zwierzęta !!!itp.Policjant to zawód bardzo niestety nie wdzięczny.Widocznie pan sędzia nie powinien być sędzią tylko powinien zamiatać ulice tylko niech uważa na krawężniki aby się nie potknął 👀👀👀
Robin
7 miesięcy temu
Zwazywszy na poziom polskiej kultury elitarnej najwyzszy na swiecie, kultura osobista wszystkich Polakow powinna byc na tyle wysoka, by okreslen typu pies etc. nie uzywac wobec czlowieka. Rozumiem pretensje wobec policji, przypadki smierci zatrzymanych itd. lecz odpowiedzialnosci zbiorowj nigdy nie powinno sie stosowac, a przypadki rozpatrywac i oceniac indywidualnie.
Sawa
7 miesięcy temu
Ten sędzia dużo musi mieć za uszami. A za nazywanie sędziów "kasta" chcą karać. To się nazywa sprawiedliwy sąd?
psi patrol?
7 miesięcy temu
a Psi Patrol w nawiązaniu do ulubionej bajki 4latkow? jest tam piesek policjant tez
poinformowany
7 miesięcy temu
Dlaczego psy chodza parami? Bo jest wymaganie 8 klas podstawowe a kazdy z nich ma 4.
Nick
7 miesięcy temu
Widać pan sędzia już nie odróżnia rzeczywistości od filmu. W tych filmach było co chwilę qrwa tzn. wg tego sędzi mamy naśladować ? Teraz już ogarniam, czemu Ziobro czyści ten system :)))
Sędzia Sądu O...
7 miesięcy temu
Kolejna myśl jaka mi przyszła. Piguła . Tak nazywamy potocznie pielęgniarkę. Wyobraźcie sobie żeby jakaś, do sądu sprawę zgłosiła o obrazę ?? A właśnie. A pieski się obrażają. Jakie to żenujące jest. Są byli i będą tak nazywani. I nikt ani nic tego nie zmieni. Trzeba z tym żyć. I uznać za normę. Poprostu.
Stary doberma...
7 miesięcy temu
Wielkie poruszenie w "psiarni". Wszystkie psy ujadają, a niektóre nawet szczerzą kły. Nawet te, co się skundliły. Chłopaki, luzu trochę :-)
Sędzia Sądu O...
7 miesięcy temu
Bardzo dobry wyrok sądu. Powiem więcej. W demokratycznych USA , można wyzywać policjantów jak się chce. Bo uważają że nikt nie jest w stanie obrazić munduru policjanta. Że są za mali by obrazić. A tutaj pieski , czy pały i już fochy walą. Noszą pały ?? Noszą. Chodzą po chodnikach ? Chodzą. Ścigają ? Ścigają. Więc palą krawężnik i pies , to normalne określenia. Wyrok słuszny.
jon
7 miesięcy temu
panie sędzia Bąk. jak pana ku r wą polskiego wymiaru sprawiedliwości można nazwać , to też nie będzie nie będzie pan obrażony ? posiłkowaniem się w orzeczeniu sądu cytatem z filmu Pasikowskiego , jest jeszcze jednym potwierdzeniem całkowitej kompromitacji wymiaru sprawiedliwości III RP
erst1946
7 miesięcy temu
Policjanci od lat sami na siebie mówią PSY lub nawet GLINY, GLINIARZE ! Kiedyś też BLACHARZE (bo były na mundurach takie blaszane tarcze z numerami służbowymi).
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić