o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Pochodzenie koronawirusa. Chiny odpowiadają na oskarżenia USA

236
Podziel się

Hua Chunying odparła atak, jaki na rząd Chin przypuścił sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Rzeczniczka chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych zdementowała doniesienia o odmowie współpracy przy badaniu pochodzenia COVID-19.

Pochodzenie koronawirusa. Chiny odpowiadają na oskarżenia USA
(Getty Images)
bDSUnYoR

Przedstawiciele USA domagali się, by rząd Chin zezwolił im na badanie laboratorium w Wuhan. Chcieli przyjrzeć się również pozostałym placówkom naukowym, w których prowadzono testy nad wirusami. Sekretarz stanu Mike Pompeo sugerował, że koronawirus nie został przeniesiony ze zwierząt na ludzi, lecz do zarażenia doszło z powodu zaniedbania chińskich naukowców.

Koronawirus: Chiny współpracowały z USA nad zwalczaniem COCID-19?

Chińczycy nie zezwolili, aby śledczy ze Stanów Zjednoczonych zbadali ich ośrodki naukowe. Hua Chunying oświadczyła, że oskarżenia Mike'a Pompeo wobec Komunistycznej Partii Chin są niezgodne z prawdą. Jak twierdzi, amerykańscy i chińscy eksperci już pod koniec stycznia podjęli współpracę. Mieli razem brać udział w jednej z misji Światowej Organizacji Zdrowia.

bDSUnYoT

Komunistyczna Partia Chin jest otwarta, przejrzysta i odpowiedzialna [...]. Dwóch amerykańskich ekspertów pod koniec stycznia uczestniczyło we wspólnej misji WHO-Chiny – cytuje rzeczniczkę MSZ "CGTN".

Zobacz także: Zobacz też: Nieprzewidziane skutki koronawirusa. <a href="https://portal.abczdrowie.pl/jak-zmienia-sie-twoja-skora-gdy-masz-20-30-40-i-50-lat">Skóra</a> lekarzy zmienia kolor

Hua Chunying zasugerowała, że Amerykanie powinni skupić się sytuacji na własnym kraju. Zaproponowała, aby eksperci lepiej podjęli próbę ustalenia, kiedy doszło do pierwszego przypadku COVID-19 w Stanach Zjednoczonych.

bDSUnYoZ

Dlaczego nie poprosić amerykańskich ekspertów o ustalenie, kiedy wirus pojawił się w Stanach Zjednoczonych? Amerykanie potrzebują odpowiedzi. Świat również ma prawo wiedzieć – napisała Hua Chunying na Twitterze ("CGTN").

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDSUnYpu
KOMENTARZE
(236)
Zapominacieże
12 miesięcy temu
cyt. "KOMUNISTYCZNA!!!Partia Chin jest otwarta, przejrzysta i odpowiedzialna ". Więc otrzymaliśmy czerwonego wirusa w pełni odpowiedzialnie, całkowicie otwarcie i przejrzyście . Szybko podziękujcie za wspaniały prezent .
Lolek
12 miesięcy temu
Amerykanie myślą, że Chiny to Irak. Wejdą, zdemolują i wyjdą.
Marcin
12 miesięcy temu
Oczywiście Lens, bo każdy kraj lubi jak im się wtyka nosa do tajnych laboratoriów. A niby dlaczego ktoś miałby tam wpuszczać kogokolwiek? Może niech USA wpuści do swoich tajnych baz badaczy z Chin? To samo niech zrobi Izrael, Anglia, Niemcy itd. Może się okaże, że wszyscy mają jakieś tajemnice i pracują nad broniami biologicznym?
bDSUnYpv
DENI
12 miesięcy temu
A może przyjrzeć sie dokładnie co robią laboratoria Billa Gatesa i może wprowadzać już 5G
zuzia
12 miesięcy temu
Oni wzorem komisji ONZ chcą legalnie tak jak żydzi pod przykrywka ONZ szpiegują w Iranie prześwietlić ośrodki Chińskie . Demokracja kwitnie i wypłacają odszkodowania za poszukiwania broni chemicznej w Iraku zamordowano 2 mln Irakijczyków . Pełna demokracja światowa , dla Polski jako wiernego sojusznika wystarczy sprawę utajnić i PO sprawie .
Najnowsze komentarze (236)
GABRIEL
12 miesięcy temu
Po stronie USA też występują zjawiska dyskusyjne jak np. : 1/w sierpniu 2019r. zostaje zamknięte Labolatorium broni biologicznej w USA z powodu niewystarczającego zabezpieczenia, 2/ po tym zaczynają występować u wielu Amerykanów dziwne infekcje płuc, 3/we wrześniu 2019r. na Hawajach zapadają na chorobę turyści m.in. Japończycy, 4/ Amerykanie mówią, że powodem są papierosy E , 5/ Japończycy mówią, że powodem choroby nie są papierosy E, one nie mają nic wspólnego, tylko jakiś wirus, 6/ w X i XI/2019r. w WUHAN odbywa sie militarna olimpiada w której startowało 300 Amerykanów i USA zajmuje 35 miejsce, 7/ Włosi nie tak dawno stwierdzili, że pierwsze zachorowania miały miejsce u nich już w X/2019r., czyli wcześniej aniżeli w Chinach. To niektóre niejasne kwestie albo są prawdziwe, albo należałoby je zdementować.
Gabriel
12 miesięcy temu
Oskarżenia są wzajemne, dla mnie sprawa po stronie Chin jest o tyle nie jasna, że Chiny swego czasu przepraszały, chociaż nie pamiętam gdzie to było opublikowane, to mogło być 1 mm-c lub 2 .
pawel
12 miesięcy temu
pani Hua ma rację ,wirus został zmutowany na Księżycu , a z Księżyca przyniosły go nietoperze ...
akn
12 miesięcy temu
Bojkotujmy chińskie towary! Dlaczego mamy wspierać ten kłamliwy, nietolerancyjny reżim totalitarny?
Turek
12 miesięcy temu
Ja chcę zbadać wirusowe laboratorium w Waszyngtonie , nie rozumiem dlaczego mi nie zezwalają.
Anty
12 miesięcy temu
Ja tylko nie rozumiem jak to jest, że wszelkie wirusy i epidemie (SARS, MERS, a teraz COVID) pochodzą z Chin... To jest bardzo ciekawy... "zbieg okoliczności"?
pln
12 miesięcy temu
Bojkot Chin. To są kpiny
Bum
12 miesięcy temu
Oni są tak przejrzyści jak Rosjanie i Korea płn
bDSUnYpn
Polak
12 miesięcy temu
A co Amerykanom da sprawdzę ie kto był pierwszy. Teraz maja mnóstwo xzerwonych wszy. Stop produktom z Chin! Kara musi być.
Hmm
12 miesięcy temu
Gdyby USA stwierdziło że chce do Polski wejść zbadać sobie labolatoria czy coś innego byłby krzyk że zamach na niepodległość i nie mają nic do szukania. Nie rozumiem zatem czemu niektórzy tak się dziwią na reakcję Chin. Od kiedy to Chińczycy mają się spowiadać przed USA o ile mi wiadomo to nie jest ich kolonia. Może USA powinno zacząć uznawać zwierzchnictwo UK? To wydaje się bardziej na miejscu
Piotr
12 miesięcy temu
Chiny straciły wiarygodność na całym świece i trudno będzie podnieść się z kolan.
apa
12 miesięcy temu
Raz wyprodukowali coś oryginalnego, sprzedali całemu światowi. Zawsze były tylko podróby ..... chcieliście rzetelnego towaru to macie
Toby
12 miesięcy temu
Trump spartolił zabezpieczenie kraju przed wirusem, nie przeczytał raportu o pandemii i usiłuje zwalić winę na Chińczyków za własną niekompetencję. Chiny były pierwszym krajem zaatakowanym przez wirus więc zderzyły się z nieznanym. W takiej sytuacji zawsze popełnia się jakieś błędy - ale pozostałe kraje mogły się uczyć na chińskich błędach lub udanych rozwiązaniach. Trumpowi się nie chciało uczyć więc teraz szuka na kogo by winę zwalić. Tak jak z kampanią wrześniową i blitzkriegiem - Francuzom i Brytyjczykom się nie chciało uczyć, to dostali łupnia od Wehrmachtu w 1940, a ZSRR w 1941.
Jędrek
12 miesięcy temu
Ciekawe czy Amerykanie wpuściliby do swoich laboratoriów Chińczyków?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić