Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KOZ
|

Ursula von der Leyen o Polsce. To było sedno dyskusji

42
Podziel się

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zabrała głos po spotkaniu unijnych przywódców, do którego doszło w piątek. Jednym z tematów rozmów była aktualna sytuacja w Polsce. Von der Leyen przyznała, że potrzeba konkretnych działań, aby przywrócić niezawisłość polskiego sądownictwa.

Ursula von der Leyen o Polsce. To było sedno dyskusji
Ursula von der Leyen wypowiedziała się o Polsce (PA Images via Getty Images, Brian Lawless - PA Images)
bEUvzmWd

W czwartek w Brukseli przegłosowano rezolucję dot. Polski. Za opowiedziało się aż 502 europarlamentarzystów. Oznacza to, że Unia może nawet zamrozić wypłaty środków dla Polski, jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie.

To pokłosie decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Ogłosił on wyższość konstytucji nad prawem unijnym i sprzeczność części unijnych traktatów z polską konstytucją, co wywołało w Europie szereg dyskusji.

bEUvzmWf

W ciągu ostatnich dwóch dni w Brukseli odbywał się szczyt unijnych przywódców. Dyskutowali oni, jak podaje Onet, m.in. o wzroście cen energii, a także kwestiach praworządności.

Ursula von der Leyen o Polsce. Liczy na wprowadzenie zmian

Pojawiły się głosy krytyczne wobec Polski. Najostrzej wypowiedział się premier Holandii, o czym poinformowała Polska Agencja Prasowa. Głos w sprawie Polski zabrała także przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

bEUvzmWl
Fundamentalnym filarem praworządności jest niezawisłość sądownictwa. To było sedno dyskusji dotyczących Polski - powiedziała von der Leyen w rozmowie z PAP.

Podkreśliła, że musi zajść szereg zmian. Przede wszystkim zmieniony ma zostać system dyscyplinarny dla sędziów, a sędziowie odwołani niezgodnie z prawem powinni zostać przywróceni. Ursula von der Leyen liczy ponadto, że Polska wdroży orzeczenie TSUE.

Mamy przed sobą długą drogę; droga ta jest połączeniem dialogu, odpowiedzi prawnej i konkretnych działań na rzecz przywrócenia niezawisłości sądownictwa - podkreśliła von der Leyen.
Zobacz także: Marek Belka o Morawieckim. Nie owijał w bawełnę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUvzmWG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(42)
Quert
miesiąc temu
Jeśli niemcom tak bardzo przeszkadzamy w uni to niech nas wyrzuca tak samo jak brytoli, a tak na poważnie to uczyć moralności i praworządności to niech potomkowie gebelsa himlera uczą się najlepiej od Greków bo ci przynajmniej maja honor w przeciwieństwie do niemcow Natomiast co do Niderlandów to niech się lepiej zajmą swoimi sprawami w tym sądami, doskonale pamiętamy niejakiego Ditru co zrobił i jaki dostał wyrok
Ares
miesiąc temu
Na czym się zna ta baba. Czy ona wie ile w Polsce w sądzie trzeba czekać na sprawę?
Chimera
miesiąc temu
Ursula Wandę leje co Niemca nie chciała. Wanda się utopiła, ale swój honor zachowała.
bEUvzmWH
starszy pan
miesiąc temu
A kiedy lajen powie o terminie i wysokości wypłaty reparacji za 2 wojnę światowa , bo wszystkie państwa dostały prócz Polski.Jak odda Polskie Ziemie Wschodnie? ....Nikt z Polaków nie upomina się o to ani od sowietów ,ani od niemjaszków?Czego niemce szukali w przedwojennej Warszawie- co oni tam zgubili?
killTheTussk
miesiąc temu
a malo brakowalo i tusskon doprowadzil by do rozbiorow.
killTheTussk
miesiąc temu
a malo brakowalo i tusskon doprowadzil by do rozbiorow.
Fakt
miesiąc temu
zatoczylismy kolo, minelo 76 lat i rzesza znowu rzadzi. Zadnych wnioskow z historii.
Fakt
miesiąc temu
zatoczylismy kolo, minelo 76 lat i rzesza znowu rzadzi. Zadnych wnioskow z historii.
ak001
miesiąc temu
Wszystko wróci do normy, jak PiS zostanie ogłoszony partią zbrodniczą (jak PZPR), jej przywódcy usłyszą prawomocne wyroki.
iiho;
miesiąc temu
byłoby świetnie gdyby zamiast grillowania polski, tematami elgiebete oraz ochroną trawek, glonów i ślimaczków Parlament Europejski wraz z panią Leyen zajął sie istotnymi sprawami takimi jak: bezpieczeństwo energetyczne - bo aktualnie leży, ceny gazu poszły nawet 900%, bezpieczeństwem zdrowotnym ludzi - jest potężna 4 fala, wielu ludzi jest chorych, co widać po zajętych łóżkach i zgonach, Bruksela jak zwykle będzie saskoczona kolejnymi lockdownami w krajach UE, oraz tym co robi Łokaszanko z Putinem na granicy - czyli testuje sprawność reakcji polski w monecie przekraczania granicy, na razie tematy nieruszone, wolą zajmować sie 2% grupą społeczną jako priorytetem i grillować polskę, róbcie tak dalej to nas nie będzie stać nawet na zapłacenie prądu za 1 miesiąc, a i wiele innych rzeczy może się przytrafić nieciekawych....
Xad
miesiąc temu
co ją to obchodzi niech pilnuje swojego kraju pochodzenia gdzie narkotyki i gangi wyniszczają społeczeństwo jak rak, a od nas wara.
Tupay
miesiąc temu
Odrzućmy przesądy, którymi otaczamy się jak pijak purpurą.
Odessa88
miesiąc temu
Spadaj Ulla na szczaw , naczelnik w Uni postawiona przez Makrele , tempa jak but , nie ma zielonego pojecia o niczym
bEUvzmWz
Od ognia
miesiąc temu
wody i rządów lewacKO POwskich bron nas panie Boze.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić