USA. 6-latek postrzelił nauczycielkę. "Nie było przypadku"

201

6-letni chłopiec postrzelił z broni nauczycielkę w szkole podstawowej w stanie Wirginia. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie lekarze walczą o jej życie. Podejrzany 6-latek trafił do aresztu. Policja twierdzi, że strzał "nie był przypadkowy".

USA. 6-latek postrzelił nauczycielkę. "Nie było przypadku"
6-latek postrzelił nauczycielkę (Facebook, Twitter)

Jak podaje agencja Associated Press, do zdarzenia doszło w piątek 6 stycznia podczas przerwy między lekcjami. Po sprzeczce między nauczycielką i 6-latkiem, uczniem pierwszej klasy, dziecko raniło kobietę. Nie wyjaśniono dotąd, w jaki sposób 6-latek zdobył broń palną i skąd wiedział, jak się nią posługiwać.

Uczeń postrzelił nauczycielkę. 30-latka walczy o życie

Miejscowa policja poinformowała, że żaden uczeń nie został ranny w strzelaninie w szkole podstawowej Richneck, ale 30-letnia nauczycielka doznała obrażeń zagrażających jej życiu. - Stan kobiety nieco się poprawił późnym popołudniem - powiedział Steve Drew, szef lokalnej policji.

Nie mieliśmy takiej sytuacji, że ktoś chodził po szkole i strzelał. Strzał z pistoletu padł w jednym konkretnym miejscu – tłumaczył podczas konferencji prasowej szef policji w Newport News Steve Drew.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Słoń zaczął taranować furgonetkę. Przerażające nagranie ze Sri Lanki

6-latek w areszcie. "Strzelanina nie była przypadkowa"

Zdaniem szefa lokalnej policji nie było w tym żadnego przypadku. Chłopiec został zatrzymany i przebywa obecnie w areszcie. - Jesteśmy w kontakcie z prokuratorem i kilkoma innymi instytucjami, aby uzyskać jak najlepszą pomoc dla tego młodego człowieka - mówił Drew w telewizji 6 News.

Burmistrz miasta Newport News Phillip Jones powiedział, że incydent "zranił jego serce". - To mroczny dzień dla Newport News. Będziemy z tego czerpać nauczkę i staniemy się silniejsi - powiedział Jones. Przedstawiciele władz szkolnych odwołali już poniedziałkowe zajęcia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Strzelanina "niezwykle rzadka"

Jedna z matek odbierająca swoje dziecko ze szkoły powiedziała Reutersowi, że mocno przeżyła to zdarzenie. - Moje serce się zatrzymało. Bałam się, byłam bardzo zdenerwowana. Zastanawiałam się tylko, czy mojemu synowi nic się nie stało. Ale wszystko w porządku - mówiła.

Eksperci w rozmowie z agencją AP stwierdzili, że szkolna strzelanina z udziałem 6-latka jest niezwykle rzadką sytuacją, choć nie jest to pierwszy taki przypadek. Prawo stanu Wirginia ogranicza sposoby, w jakie dziecko w tym wieku może zostać ukarane za podobne przestępstwo.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić