Karolina Woźniak| 

Zamieszki w USA. FBI wyśledziło 74 osoby

2

Prokurator Billy J. Williams ogłosił, że 74 osobom postawiono federalne zarzuty za przestępstwa popełnione podczas demonstracji w Portland 29 maja 2020 roku.

Zamieszki w USA. FBI wyśledziło 74 osoby
74 osobom zatrzymanym podczas protestów w Portland postawiono federalne zarzuty (Getty Images, Spencer Platt)

Zarzuty dotyczą demolowania budynków podczas demonstracji przeciwko rasizmowi w Stanach Zjednoczonych. Jak czytamy w oświadczeniu wydanym przez FBI, "przez wiele nocy, po zakończeniu pokojowych demonstracji, różne budynki publiczne i prywatne były celem wandalizmu i zniszczenia. Lokalne, stanowe i federalne organy ścigania działające na rzecz ochrony tych budynków zostały narażone na groźby i ataki ze strony brutalnych agitatorów podczas wykonywania swoich obowiązków".

Aresztowani po demonstracjach w Portland usłyszeli federalne zarzuty

FBI podało, że biuro prokuratora i agenci dołożyli wszelkich starań, żeby zidentyfikować i aresztować osoby, które brały udział w niszczeniu budynków. W oświadczeniu zaznaczono, że "FBI wspiera i chroni prawa obywatelskie", ale "nie ma pozwolenia na napaści, podpalenia lub niszczenie mienia". Dalej czytamy, że "nie były to przestępstwa bez ofiar".

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Od maja 2020 roku agenci federalni aresztowali 100 osób za przestępstwa popełnione podczas demonstracji. Siedemdziesięciu czterem osobom postawiono zarzuty federalne.

Przestępstwa obejmują: napady na funkcjonariuszy federalnych, z których część spowodowała poważne obrażenia; podpalenie i próba podpalenia; niszczenie własności rządu federalnego; nieprzestrzeganie zgodnych z prawem poleceń; i bezprawne użycie drona.
Zobacz także: Zobacz także: Poszukiwało go FBI, wpadł w Polsce
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić