o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Zamieszki w USA. FBI wyśledziło 74 osoby

1
Podziel się

Prokurator Billy J. Williams ogłosił, że 74 osobom postawiono federalne zarzuty za przestępstwa popełnione podczas demonstracji w Portland 29 maja 2020 roku.

Zamieszki w USA. FBI wyśledziło 74 osoby
74 osobom zatrzymanym podczas protestów w Portland postawiono federalne zarzuty (Getty Images, Spencer Platt)
bErTOyCt

Zarzuty dotyczą demolowania budynków podczas demonstracji przeciwko rasizmowi w Stanach Zjednoczonych. Jak czytamy w oświadczeniu wydanym przez FBI, "przez wiele nocy, po zakończeniu pokojowych demonstracji, różne budynki publiczne i prywatne były celem wandalizmu i zniszczenia. Lokalne, stanowe i federalne organy ścigania działające na rzecz ochrony tych budynków zostały narażone na groźby i ataki ze strony brutalnych agitatorów podczas wykonywania swoich obowiązków".

Aresztowani po demonstracjach w Portland usłyszeli federalne zarzuty

FBI podało, że biuro prokuratora i agenci dołożyli wszelkich starań, żeby zidentyfikować i aresztować osoby, które brały udział w niszczeniu budynków. W oświadczeniu zaznaczono, że "FBI wspiera i chroni prawa obywatelskie", ale "nie ma pozwolenia na napaści, podpalenia lub niszczenie mienia". Dalej czytamy, że "nie były to przestępstwa bez ofiar".

bErTOyCv

Od maja 2020 roku agenci federalni aresztowali 100 osób za przestępstwa popełnione podczas demonstracji. Siedemdziesięciu czterem osobom postawiono zarzuty federalne.

bErTOyCB
Przestępstwa obejmują: napady na funkcjonariuszy federalnych, z których część spowodowała poważne obrażenia; podpalenie i próba podpalenia; niszczenie własności rządu federalnego; nieprzestrzeganie zgodnych z prawem poleceń; i bezprawne użycie drona.
Zobacz także: Zobacz także: Poszukiwało go FBI, wpadł w Polsce
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErTOyCW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Mirek
11 miesięcy temu
I po 25 lat powinni dostac za nieszczenie czyjegoś biznesu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić