Angelika Karpińska| 

USA. Koronawirus w Białym Domu. Zakażonych jest więcej, niż przypuszczano

5

Jak wynika z wewnętrznej notatki Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego, 34 osoby powiązane z Białym Domem są zakażone koronawirusem. Oznacza to, że wirus rozprzestrzenił się wśród większej liczby osób, niż podawano.

USA. Koronawirus w Białym Domu. Zakażonych jest więcej, niż przypuszczano
Donald Trump jest zakażony koronawirusem (Getty Images)

Do notatki rządowej datowanej na środę dotarło ABC News. Odnotowano w niej, że 34 osoby powiązane z Białym Domem są zakażone koronawirusem.

Nowe dane wskazują zarówno na narastający kryzys w Białym Domu, jak i na to, jak bardzo urzędnicy rządowi blokują informacje o rozprzestrzenianiu się epidemii. Wcześniej media informowały, że zakażone koronawirusem są 24 osoby powiązane z Białym Domem.

Donald Trump zagraża pracownikom Białego Domu?

Prezydent Donald Trump został wypisany ze szpitala w poniedziałek. Zlekceważył wytyczne dotyczące izolacji i wrócił do pracy w Białym Domu. Pojawiły się obawy, że może zagrozić swoim pracownikom.

We wtorek, dyrektor ds. Komunikacji Białego Domu, Alyssa Farah, powiedziała, że ​​Biały Dom "podejmuje środki ostrożności", aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. W środę pojawiły się jednak zdjęcia kilku pracowników, którzy wchodzą ze sobą w interakcje bez maseczek.

Zobacz także: Trump wrócił do Białego Domu

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić