Angelika Karpińska| 

W USA bez debaty prezydenckiej? Biden nie chce rozmawiać z zakażonym Trumpem

27

15 października w USA ma się odbyć druga debata prezydencka. Joe Biden zapytany o spotkanie z Donaldem Trumpem odpowiedział, że do debaty nie powinno dojść, jeśli jego kontrkandydat dalej będzie miał COVID-19.

W USA bez debaty prezydenckiej? Biden nie chce rozmawiać z zakażonym Trumpem
Joe Biden to kandydat Demokratów na prezydenta (Getty Images)

W zeszłym tygodniu u Donalda Trumpa stwierdzono zakażenie koronawirusem. Chociaż prezydent USA został już wypisany ze szpitala, a jego lekarz powiedział, że nie ma objawów, to według amerykańskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) ludzie mogą zarażać koronawirusem do 10 dni po ustąpieniu symptomów choroby.

Joe Biden stwierdził, że debata z Donaldem Trumpem nie powinna się odbyć, jeśli prezydent dalej będzie miał koronawirusa. Kandydat Demokratów podkreślił, że "zbyt wiele osób zostało już zakażonych".

Myślę, że jeśli nadal będzie miał COVID, nie powinniśmy debatować. Myślę, że będziemy musieli przestrzegać bardzo surowych wytycznych - powiedział Joe Biden.
Zbyt wiele osób zostało zarażonych. To bardzo poważny problem, więc będę się kierować wytycznymi Cleveland Clinic i tym, co doradzą lekarze - dodał.

Debata prezydencka w USA. Trump zapowiada swoją gotowość

Druga telewizyjna debata między Trumpem i Bidenem ma odbyć się 15 października w Miami. Rzecznik kampanii Donalda Trumpa, Tim Martaugh, powiedział, że "prezydent Trump będzie zdrowy i będzie na debacie".

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 3 listopada. Najnowsze sondaże wskazują na to, że rośnie przewaga Joe Bidena nad Donaldem Trumpem.

Zobacz także: Trump wrócił do Białego Domu

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić