Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Co on wyprawia?! Lekarz o zachowaniu Trumpa: "Szaleństwo!"

48

Prezydent Stanów Zjednoczonych nadal przechodzi leczenie w związku z zakażeniem koronawirusem. Mimo to Donald Trump zdecydował się na krótko opuścić szpital. Jego decyzja spotkała się z negatywną reakcją lekarza.

Co on wyprawia?! Lekarz o zachowaniu Trumpa: "Szaleństwo!"
Donald Trump machał wyborcom z wnętrza samochodu (YouTube.com, Bloomberg Politics)

Donald Trump przechodzi leczenie w Centrum Medycznym Waltera Reeda w Maryland. Prezydent Stanów Zjednoczonych postanowił powitać swoich wyborców, którzy stali przed szpitalem, by okazać mu wsparcie. Trump poruszał się opancerzonym SUV-em, a na twarzy miał maseczkę ochronną.

Zakażony koronawirusem Donald Trump spotyka się z wyborcami

Pomysł Donalda Trumpa spotkał się z dezaprobatą jego lekarza prowadzącego. Jak informuje "News Sky", dr James Phillips nazwał działanie prezydenta "szaleństwem", a swoje argumenty przedstawił na Twitterze.

Jak wyjaśnił dr James Phillips, prezydencki SUV został zabezpieczony na okoliczność ataku chemicznego. W konsekwencji ryzyko transmisji koronawirusa wewnątrz auta jest bardzo wysokie i doszło do narażenia agentów Secret Service na zakażenie.

Ten prezydencki SUV jest nie tylko kuloodporny, ale także hermetycznie zabezpieczony przed atakiem chemicznym. Ryzyko transmisji COVID-19 wewnątrz jest tak wysokie, jak poza procedurami medycznymi. Nieodpowiedzialność jest zdumiewająca. Myślę o agentach Secret Service zmuszonych do udziału w tej grze – napisał dr James Phillips na Twitterze.

Dr James Philips zwrócił uwagę, że osoby, które towarzyszyły Donaldowi Trumpowi w przejażdżce, będą musiały odbyć 14-dniową kwarantannę. W przypadku zakażenia się od prezydenta koronawirusem agenci zachorują na COVD-19, które może okazać się dla nich śmiertelne.

Każda osoba obecna w pojeździe podczas tej zupełnie niepotrzebnej prezydenckiej "wycieczki" właśnie teraz musi zostać poddana kwarantannie na 14 dni. Może zachorować. Może umrzeć. Przez teatr polityczny. Przez rozkaz Trumpa, aby narażać swoje życie dla teatru. To szaleństwo – podkreślił dr James Philips na Twitterze.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić