Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

USA. Lekarz z ponad 60 zarzutami. Sterylizował i kaleczył pacjentki

9
Podziel się:

Chirurg z USA wywoływał przedwczesne porody i operował pacjentki bez żadnego powodu. Manipulował chorymi lub wręcz fałszował ich podpisy m.in. na oświadczeniach zgody na sterylizację.

USA. Lekarz z ponad 60 zarzutami. Sterylizował i kaleczył pacjentki
Lekarz z Wirginii usłyszał ponad 60 zarzutów. (Twitter, Creeping Sharia)

Już w grudniu dr Javaid Perwaiz usłyszał 11 zarzutów. Tym razem do jego "kolekcji" doszło 52 kolejnych. Z kolejnych ustaleń wynika, że od stycznia 2010 roku do listopada 2019 roku, kiedy aresztowano lekarza, Perwaiz wykonywał zabiegi, które nie były konieczne.

To jednak nie wszystko. Dr Javaid fałszował również wyniki badań i diagnozy. Mężczyzna jest również oskarżony o fałszowanie formularzy zgody na przeprowadzanie sterylizacji.

Lekarz z Wirginii z ponad 60 zarzutami. Kaleczył pacjentki

Lekarza oskarża się również o przedwczesne wywoływanie porodów. Szacuje się, że ok. 33 kobiety urodziły w 39. tygodniu ciąży - bez żadnego medycznego uzasadnienia. Co więcej, Perwaiz nagminnie nakłaniał kobiety do "poddawania się zabiegom, które były im niepotrzebne".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W akcie oskarżenia widnieje również zapis, że lekarz mówił pacjentkom, że "jeśli nie przejdą danej operacji, zachorują na raka". Śledczy nie zdradzają motywów chirurga. Być może chodziło o pieniądze, które lekarz otrzymywał za zabiegi.

Aż 17 kobiet przeszło niepotrzebne histerektomie - całkowite usunięcie macicy. Jedna z tych pacjentek doznała "poważnych obrażeń". FBI zainteresowało się tą sprawą w 2018 roku. Pracownicy szpitala zaalarmowali agentów. Powiedzieli, że lekarz wykonuje niepotrzebne zabiegi bez wiedzy swoich pacjentek.

Zobacz także: Edyta Górniak o kandydowaniu na urząd prezydenta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić