USA. Tragiczny pożar w schronisku dla zwierząt. 75 psów spłonęło żywcem

3

W nocy z sobotę na niedzielę 19 września straż pożarna otrzymała zawiadomienie o pożarze w Ponderosa Pet Resort w Georgetown w stanie Teksas. Mimo wysiłków strażaków nie udało się uratować ani jednego z kilkudziesięciu mieszkających w schronisku psów.

USA. Tragiczny pożar w schronisku dla zwierząt. 75 psów spłonęło żywcem
John Sullivan, komendant straży pożarnej, nie krył rozpaczy z powodu śmierci tak wielu czworonogów (YouTube, KVUE)

W chwili wybuchu pożaru w schronisku przebywało łącznie 75 psów. Jak jednak poinformował na konferencji prasowej John Sullivan, komendant Straży Pożarnej w Georgetown, nie udało się uratować ani jednego z czworonogów.

Straż pożarna zareagowała szybko. Niestety, trafiła na warunki, które były realizacją najgorszego możliwego scenariusza, musieliśmy wkroczyć w gęsty dym i ogień – opowiadał John Sullivan (New York Post).

Pożar w teksańskim schronisku. Zginęły wszystkie psy

Z relacji Johna Sullivana wynika, że nie wszystkie ciała psów zostały znalezione spalone. Te czworonogi zmarły jednak w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Komendant podkreślał, że zdarzenie wstrząsnęło strażakami w takim samym stopniu, jak gdyby ofiarami byli ludzie.

Przyjęliśmy te śmierci z niezwykłym bólem serca, nie były ani odrobinę mniej tragiczne [niż ludzkie]. Gdy usłyszałem adres, po prostu stanęło mi serce (...), uważam mojego własnego zwierzaka za najbliższego powiernika i przyjaciela, który mnie nigdy nie osądza – przyznał John Sullivan (New York Post).
Zobacz także: Zobacz też: Potężny pożar w Mediolanie. 20-piętrowy apartamentowiec stanął w ogniu

Część psów, które zginęły w pożarze, należała do pracowników schroniska, którzy nie chcieli zostawiać ich samych, gdy szli do pracy. Dwa czworonogi mieszkały w Ponderosa Pet Resort od zaledwie trzech dni – trafiły tam po śmierci ich właścicielki, 44-letniej Michelle Gattey. To policjantka z Georgetown, która zmarła na COVID-19.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić