Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

USA. Wykorzystali jego zdjęcie. Weteran ostro o politykach

4

W Stanach Zjednoczonych trwa kampania przed wyborami prezydenckimi. Bobby Henline, ciężko okaleczony weteran wojenny, wyraził sprzeciw wobec działań zwolenników Partii Demokratycznej. Jak dowodzi, wykorzystują jego wizerunek do nieuczciwej walki z Donaldem Trumpem.

USA. Wykorzystali jego zdjęcie. Weteran ostro o politykach
Bobby Henline jest znanym w całych Stanach Zjednoczonych weteranem z Iraku (Getty Images, Trisha Leeper , Contributor)

Bobby Henline służył w amerykańskiej armii w czasie wojny w Iraku. Był jedynym ocalałym z wybuchu, w którym zginęło czterech innych żołnierzy. Odniósł wówczas ciężkie rany – m.in. stracił część lewej ręki.

Henline jest znany w Stanach Zjednoczonych ze swoich występów komediowych. Poprzez żarty stara się propagować wśród innych żołnierzy pozytywne nastawienie do ich problemów. Weteran wysunął zarzuty wobec magazynu "The Atlantic", który wykorzystał jego wizerunek do zilustrowania jednego z artykułów.

Wybory prezydenckie w USA. Weteran oskarża zwolenników Partii Demokratycznej

Artykuł zamieszczony w "The Atlantic" dotyczył rzekomej wypowiedzi Donalda Trumpa na temat weteranów wojennych. Autor tekstu dowodził, że obecny prezydent USA w 2018 wyraził się o nich w lekceważący sposób, nazywając "frajerami" i "przegranymi".

Zobacz także: Zobacz też: Wybory w USA. Magierowski w #dziejesięnażywo: priorytetem Dudy są silne, owocne relacje
Jestem po prostu zirytowany, że umieścili tam mój wizerunek, ponieważ teraz wygląda na to, że prezydent nazwał mnie przegranym. Wykorzystują (weteranów – przyp. red.), żeby sprzedać coś, w co wierzą, do swojego programu. To niesprawiedliwe, umieszczanie nas (weteranów – przyp. red.) jako rekwizytów pośrodku tego wszystkiego – wyjaśnił Bobby Henline w wywiadzie dla Fox News.

Bobby Henline nie odniósł się do uwag, jakie rzekomo miał wygłosić Donald Trump pod adresem weteranów. Skrytykował jednak zwolenników Partii Demokratycznej za to, że dążą do wygrania wyborów poprzez ośmieszanie przeciwnika.

Kontynuujecie to, co robicie, z faktami. Jeśli nie macie mocy, by wygrać na własną rękę i musicie niszczyć przeciwnika, macie problem – oświadczył Bobby Henline w rozmowie z Fox News.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić