o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Donald Trump żąda zwolnienia dziennikarki Fox News. Znamy powód

20
Podziel się

Prezydent Stanów Zjednoczonych apeluje do władz stacji Fox News. Donald Trump domaga się, aby zwolnili z pracy jedną ze swoich korespondentek. Dziennikarka podała do wiadomości publicznej informacje, które zaszkodziły wizerunkowi głowy państwa.

Donald Trump żąda zwolnienia dziennikarki Fox News. Znamy powód
Donald Trump domaga się zwolnienia z pracy korespondentki Fox News (Getty Images, Alex Wong , Staff)
bDXWefzF

Jak podaje "Al Jazeera", korespondentką, której zwolnienia żąda Donald Trump, jest Jennifer Griffin. Dziennikarka twierdziła, że prezydent Stanów Zjednoczonych umyślnie zrezygnował z wizyty na cmentarzu Aisne-Marne pod Paryżem. Spoczywają na nim amerykańscy żołnierze, którzy polegli na wojnie w Wietnamie.

Donald Trump chce zwolnienia Jennifer Griffin

Do feralnej wizyty doszło w listopadzie 2018 roku. Oficjalnym powodem nieobecności Donalda Trumpa była zła pogoda. Jednak według wersji Jennifer Griffin prezydent USA w ostrych słowach skrytykował żołnierzy, którzy brali udział w wojnie w Wietnamie. Trump miał ich nazwać "frajerami". Korespondentka powoływała się na słowa anonimowego urzędnika.

bDXWefzH
Kiedy prezydent wspominał o wojnie w Wietnamie, mówił: "To była głupia wojna. Każdy, kto poszedł, był frajerem". To była wada charakteru prezydenta. Nie potrafił zrozumieć, dlaczego ktoś miałby umrzeć za ich kraj – miał według Griffin powiedzieć urzędnik, z którym rozmawiała ("The Atlantic").
Zobacz także: Zobacz też: Białoruś. Aleksander Kwaśniewski doradza telefon do Trumpa
bDXWefzN

Wersja korespondentki Fox News została nagłośniona przez "The Atlantic". Artykuł odbił się szerokim echem na całym świecie i postawił Donalda Trumpa w negatywnym świetle. Prezydent USA zaprzeczył, aby krytykował uczestników wojny w Wietnamie oraz wyraził oburzenie tym, że Griffin nie poprosiła go o komentarz.

Jennifer Griffin powinna zostać zwolniona za tego rodzaju reportaże. Nigdy nawet nie zadzwoniła do nas z prośbą o komentarz – napisał Donald Trump na Twitterze.

W obronie korespondentki stanęło kilku dziennikarzy ze stacji Fox News, którzy wyrażali dla niej poparcie na Twitterze. Sama Jennifer Griffin odmawia wycofania się ze swoich słów i zapewnia, że rozmowa z prezydenckim urzędnikiem miała miejsce naprawdę.

bDXWefzO
Moje źródła nie są dla mnie anonimowe i wątpię, czy są anonimowe dla prezydenta – cytuje Jennifer Griffin "Al Jazeera".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXWefAi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
ItoJestTo
8 miesięcy temu
Brawo Panie Trump.
myślećpoliny
8 miesięcy temu
A TO JA JUŻ NIE WIEM ? TO ŻÓŁTKI NAPADŁY NA ŁUSA??????????????
vote4no
8 miesięcy temu
Ten gość nie powinien być w ogole prezydentem chyba ,ze Bangladeszu xD
bDXWefAj
georg
8 miesięcy temu
i to jest ta wolność gdzie za prawdę zwalniaja z pracy zamykają wiezienaich a może jeszcze zamordują za tym walcza młodzi na Białorusi za Tyranią amerykańską
ben
8 miesięcy temu
anonimowy urzednik - a czy może sen dziennikarki???? Pisać można wszystko POwołując się na anonimowego.........
Pamiru
8 miesięcy temu
W Polsce jest to nie do pomyślenia, by ktoś skompromitował Prezydenta. Prezydent najlepiej robi to samemu. Począwszy od Wałęsy mamy pełno takich Prezydentów. Myślałem, że nikt nie pobije Bredzisława, a jednak. Tyle, że na innym polu.
vanda
8 miesięcy temu
o rany.masz racje co z siebie zrobil Krasko czy Piotr Marciniak czy nawet waszczykowski czy Zybertowicz.nie znosze brodaczy
johny
8 miesięcy temu
ta pani powinna przypomniec slynnej Jane Fonda pojechala do pln Wietnamu i tam robila zdjecia przy przeciwlotniczym karabinie maszynowym gotowa zestrzelic amerykanskiego pilota
..........
8 miesięcy temu
"...umrzeć za ich kraj..."? To Wietnamczycy napadli na Amerykę?
NiePełO
8 miesięcy temu
'zrezygnował z wizyty na cmentarzu Aisne-Marne pod Paryżem. Spoczywają na nim amerykańscy żołnierze, którzy polegli na wojnie w Wietnamie.' Dalej nie czytałem. W Wietnamie ? Pochowani we Francji ?
Kazpk
8 miesięcy temu
Cos sie przekrecilo w glowie tej pani, pomylila druga wojne z wojna w Wietnamie, ale kazda bzdura jest skuteczna zeby naruszyc wizerunek prezydenta, wybory...
O rany
8 miesięcy temu
Z niedowierzaniem patrzyłam na zdjęcie b. prezydenbta a. Kwasniewskiego. O Boże, jak wygląda? Toż to staruszek, a to wszystko, że on i podobni jemu koniecznie chcą wygladać, jak islamiści, zapuszczając swoje siwe brody. Przecież to strasznie postarza! niestety zapanowała taka wstrętna moda. Czy oni sami tego nie widzą, jak wyglądają? Po prostu żałośnie staro.
Znudzony
8 miesięcy temu
Ciekawe, że żaden polityk nie chce oddać życia za swój kraj. Nawet tego nie deklaruje. Zapewne są święcie przekonani o niezbędności swego istnienia na tym świecie.
bDXWefAb
Coś nie tak !
8 miesięcy temu
Jak mogą być żołnierze amerykańscy walczący w Wietnamie w latach 60-tych XX wieku, być pochowani na cmentarzu we Francji, gdzie pochowano żołnierzy amerykańskich walczacych w ostatniej fazie I Wojny Światowej.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić