USA. Fatalna pomyłka żołnierzy. 11 osób w szpitalu

161

Do masowego zatrucia doszło w jednostce wojskowej Fort Bliss w El Paso w stanie Teksas. Członkowie amerykańskiej armii omyłkowo wzięli preparat przeciw zamarzaniu szyb za alkohol. Konsekwencje okazały się brzemienne w skutkach – kilkanaście osób trafiło do szpitala.

USA. Fatalna pomyłka żołnierzy. 11 osób w szpitalu
Amerykańscy żołnierze (Getty Images)

Jak podaje Mirror, do masowego zatrucia doszło ostatniego dnia ćwiczeń w terenie. W wyniku spożycia preparatu przeciw zamarzaniu szyb do szpitala trafiło łącznie 11 osób, z których dwie walczą o życie. To chorąży, dwaj podoficerowie i ośmiu szeregowych żołnierzy.

Wstępne ustalenia wskazują, że żołnierze spożyli tę substancję, myśląc, że piją alkohol – potwierdził rzecznik amerykańskiej armii (Mirror).

Masowe zatrucie żołnierzy. Pomylili środek chemiczny z alkoholem

Problemy zdrowotne to nie jedyne konsekwencje, jakie czekają na żołnierzy, którzy brali udział w piciu "alkoholu". Ponieważ spożywanie tego typu substancji jest zakazane w trakcie treningów, będą musieli również liczyć się z wymierzeniem kary przez przełożonych.

Spożycie preparatu przeciw zamarzaniu szyb może mieć katastrofalne konsekwencje dla zdrowia. Obecny w nim glikol etylenowy prowadzi do poważnego uszkodzenia nerek, a w rezultacie – nawet śmierci. Rzecznik amerykańskiej armii podał, że żołnierze zdobyli fałszywy alkohol w nielegalny sposób, poza oficjalnymi kanałami dystrybucji produktów spożywczych.

Zobacz także: Zobacz też: Czernidłaki i alkohol. Groźne połączenie. Zatrucie możliwe nawet po trzech dniach
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić