o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
|

Uwaga kierowco! W piątek, 18 września ruszają masowe kontrole. Na co uważać?

23
Podziel się

Od piątku na polskich drogach będzie działać mnóstwo policjantów. Zajmą się m.in. prowadzeniem kaskadowych pomiarów prędkości. Do akcji wkroczą też policyjne załogi grupy SPEED.

Uwaga kierowco! W piątek, 18 września ruszają masowe kontrole. Na co uważać?
Policja rusza z masowymi kontrolami (Pixabay)
bDeVuEeZ

Cel akcji jest jasny. Mundurowi chcą po prostu wychwycić jak najwięcej piratów drogowych. To oczywiście po to, by móc zwiększyć bezpieczeństwo na polskich drogach.

Kontrolowana będzie m.in. prędkość i trzeźwość kierowców - poinformował komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, cytowany przez polsatnews.pl.
bDeVuEfb

Policjanci przyjrzą się również wyposażeniu naszych samochodów. Przed wyruszeniem w trasę warto zatem sprawdzić, czy mamy na pokładzie wszystko, co jest konieczne.

Piraci drogowi. Szokujące statystyki

Jak wiadomo, niedostosowanie prędkości jazdy do warunków atmosferycznych lub po prostu łamanie przepisów to najczęstsze przyczyny wypadków, które niejednokrotnie kończą się tragicznie. Ze słów Opasa wynika, że w Polsce absolutnie nie brakuje piratów drogowych. Świadczą o tym statystyki.

bDeVuEfh
Prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymane zostało w 2020 r. już 47 tys. 333 kierowcom, co oznacza niemal 36-procentowy wzrost tych przypadków w stosunku do roku 2019. W samych kilkunastu dniach września były to już 2 tys. 813 przypadków - poinformował komisarz.
bDeVuEfC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
michał
miesiąc temu
Niech się boją ci co broją
qqrq
miesiąc temu
polowanie na obywateli trwa - milicja w swoim żywiole
jeżdżący
miesiąc temu
Co dziennie tak trzeba.
bDeVuEfD
666
miesiąc temu
kolejne polowanie na kasę kierowców
Miś
miesiąc temu
Ja Szczupak, ja Szczupak! Do wszystkich, do wszystkich! Zaciągamy sieć! Można zaczynać!
Najnowsze komentarze (23)
126p
miesiąc temu
Hm.....na 500+ brakuje
der
miesiąc temu
Ja na swojej drodze nigdy nie spotkałem patrolu kontrolującego prędkość pojazdów a piesi drżą idąc poboczem bez chodnika, mijani przez pojazdy jadące ponad setkę na zabudowanym,
Jdjjf
miesiąc temu
Policja na drogach😀😀😀 Jak zwykle jeden patrol na 300km mijam
elox
miesiąc temu
"Cel akcji jest jasny. Mundurowi chcą po prostu wychwycić jak najwięcej piratów drogowych. To oczywiście po to, by móc zwiększyć bezpieczeństwo na polskich drogach." tak tak, prawda jest taka, że brakuje kasy na 500+
Wojak
miesiąc temu
Szkoda tylko że wiele z tych pomiarów szybkości odbywa się w miejscach gdzie nie jest zagrożone niczyje bezpieczeństwo a znaki ograniczeń postawione są tam gdzie nie ma to racjonalnego ani logicznego sensu i uzasadnienia - postawione dla zarobku.
xxx
miesiąc temu
brak pieniedzy będzie łapanka mnie jak złapali powiedzieli ze muszą załatać dziurę budżetową kto za winy płaci rządu Polacy
joda
miesiąc temu
Czyli rozpocznie się prawnie usankcjonowany rozbój na drogach i łupienie kierowców.
Dziwne
miesiąc temu
Zawsze jak jest akcja policji na drogach, to nigdy nie spotykam patroli.
bDeVuEfv
tiger
miesiąc temu
Zdecydowanie wyższe kary i prawko zabierane na minimum 6 miesięcy poprawi statystykę napewno
Groniar
miesiąc temu
a co z motocyklistami, oni to dopiero dają
???
miesiąc temu
Brak apteczki jest przyczyną wielu niepotrzebnych śmierci na drodze. Tak samo jak brak gaśnicy powoduje że ludzie giną w palących się autach. Czy różaniec św. w aucie jest już obowiązkowy bo widzę że dynda na wielu lusterkach. Tak samo jak naklejka stylizowanej ryby ?
aaa
miesiąc temu
tak kontrolują prędkość ale tam gdzie nie trzeba i tam gdzie ich nie widać
Eskimos
miesiąc temu
To nie nadmierna prędkość powoduje wypadki tylko brak wyobraźni, brak koncentracji, zawalidrogi blokujące ruch- po 10 km dwudziesty z tyłu zaczyna wyprzedzać po kilka samochodów naraz. Ostatnio pieszy wybiegł mi na pasy- ledwo wyhamowałem... Kontrola kontrola...czy to nie brzmi jak zdarta płyta?
jarek
miesiąc temu
Takie patrole to codziennie na osiedlach, małych uliczkach powinny uczyć bydło przepisów drogowych a nie raz w roku. Bezkarność stworzyła patologię na naszych drogach. Jak jadę przez gdańsk przepisowo to jestem zakałą objeżdżanym z każdej strony.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić