Uwaga! Sinice w Bałtyku. Znane kąpieliska zamknięte

3

Dopiero co rozpoczęły się wakacje, a turyści już muszą borykać się z pierwszymi problemami na polskim wybrzeżu. W wodach Bałtyku pojawiają się sinice, które spowodowały zamknięcie niektórych plaż.

Uwaga! Sinice w Bałtyku. Znane kąpieliska zamknięte
W wodach Bałtyku pojawiły się sinice (YouTube)

Morze Bałtyckie nie rozpieszcza turystów na polskim wybrzeżu. Niektórzy nie zdążyli jeszcze zażyć kąpieli, a już zamknięto im niektóre kąpieliska. Winowajcą całego zamieszania są sinice, które po raz kolejny mogą zepsuć innym wypoczynek nad wodą.

Sinice jak co roku o tej porze zawitały do wód Zatoki Gdańskiej. Niestety spowodowało to zamknięcie kąpielisk na dwóch popularnych plażach w Gdyni. Turyści będą musieli zrezygnować z kąpania się w morzu w Redłowie i Gdyni Śródmieściu. Nie wiadomo, jak długo potrwają te utrudnienia.

Kontakt człowieka z sinicami może się źle skończyć. Te powodują m.in. gorączkę, osłabienie, jadłowstręt, wymioty, ból mięśni, czy nawet problemy z oddychaniem. Sinice występują na całym świecie i tworzą zakwity na powierzchni zarówno wód słodkich, jak i słonawych. Po ich pojawieniu zazwyczaj zamykane są kąpieliska.

Zobacz także: Trzy dawki szczepionki koniecznością? Dr Grzesiowski odpowiada
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić