Używały do tego krucyfiksów. Przerażające, co robiły zakonnice z dziećmi

1274

Raport komisji badającej pedofilię we francuskim Kościele wykazał, że setki tysięcy dzieci było wykorzystywanych przez duchownych. Niektóre ofiary opisywały, że były gwałcone przez zakonnice krzyżami.

Używały do tego krucyfiksów. Przerażające, co robiły zakonnice z dziećmi
Wstrząsający raport dot. pedofilii we francuskim kościele (Getty Images)

Niezależna komisja ds. nadużyć seksualnych w Kościele pod przewodnictwem Jean-Marca Sauve'a opublikowała wstrząsający raport. Wynika z niego, że przez ostatnie 70 lat we Francji około 216 tys. nieletnich padło ofiarą wykorzystywania seksualnego przez duchownych.

330 tys. dzieci było wykorzystywanych w kościelnych instytucjach, nie tylko przez księży, ale również przez zatrudniane tam osoby świeckie. Liczący blisko 2,5 tys. stron raport powstał w oparciu o archiwa kościelne, sądowe i policyjne, a także wywiady z ofiarami.

Zakonnice gwałciły dziewczynki przy użyciu krucyfiksów

Raport wykazał, że zdarzały się przypadki, gdy zakonnice używały krucyfiksów do gwałcenia dziewcząt lub zmuszały chłopców do uprawiania z nimi seksu.

Jedna z ofiar, która ma na imię Marie, opisała, jak była wykorzystywana seksualnie przez zakonnicę, gdy miała 11 lat. Powiedziała, że ​​kiedy skarżyła się rodzicom na nadużycia, nie chcieli uwierzyć, że zakonnica może zrobić coś takiego.

Byłam naprawdę prezentem dla tej zakonnicy, ponieważ doskonale wiedziała, że ​​nic nie ryzykuje - powiedziała Marie.

Inną ofiarą jest francuski aktor Laurent Martinez, który został zgwałcony przez księdza, gdy miał osiem lat. 51-latek powiedział Sky News, że ksiądz został przeniesiony w inne miejsce po tym, jak powiedział swoim rodzicom o nadużyciach, ale nadal go to prześladowało.

Prześladowało mnie to przez te wszystkie lata. Naprawdę nie uwolniłem się z tego całkowicie - wyznał.

Zobacz także: "Nie tylko w tej sprawie ma wiele na sumieniu". Ostry komentarz pod adresem arcybiskupa Dzięgi

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić