o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
HNM
|

Używasz smartfona na ulicy? Dostaniesz mandat. Nowe przepisy

203
Podziel się

Projekt zmian w przepisach, przyjęty przez Radę Ministrów w listopadzie 2020, może wprowadzić wiele modyfikacji odnośnie ruchu drogowego. Od 2021 roku możliwy nawet mandat za... trzymanie smartfona w ręku przez pieszego.

Używasz smartfona na ulicy? Dostaniesz mandat. Nowe przepisy
Zdj. ilustracyjne. (Pixabay)
bDSIxXEB

Z pewnością wielu z nas spotkało się niejednokrotnie z sytuacją, gdy na "zebrę" piesi wchodzili, trzymając w dłoni smartfona. O ile miało to miejsce w sytuacjach, gdzie zarówno kierowcami, jak i pieszymi kieruje sygnalizacja świetlna, o tyle zaczyna robić się groźnie, gdy to nieodpowiedzialny pieszy sam decyduje, kiedy wejdzie "na zebrę".

Rozkojarzeni z powodu wgapiania się w smartfona piesi, często młodzi wiekiem, potrafią wparować na "zebrę" bez dokładnego rozejrzenia się i upewnienia, że to, co robią, jest na pewno bezpieczne. Do tej pory nie za bardzo istniała możliwość ukarania ich za ten brak rozwagi. Teraz ma się to jednak zmienić.

bDSIxXED

Od 2021 roku, choć dokładna data nie jest jeszcze znana, wejść mają w życie zmiany w przepisach ruchu drogowego, przyjęte już przez Radę Ministrów. Wśród nich m.in. mandaty za wchodzenie na przejście dla pieszych z telefonem w ręku, podaje Super Express.

Oprócz tego mandat można dostać za wchodzenie na torowisko ze smartfonem. Wśród wymienionych urządzeń, z których nie wolno korzystać w trakcie przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, wymienia się wszystkie te, które "upośledzają percepcję", podaje Super Express.

Mandat, jaki możemy otrzymać, to 100 zł. Suma nie jest więc mała, choć po zestawieniu z tym, do czego może stać się, jeśli nie będziemy zachowywać się odpowiedzialnie jako piesi, zdecydowanie zbyt mała - komentują gdzieniegdzie internauci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSIxXFe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(203)
Karol
3 miesiące temu
Dołożyć jeszcze jeżdzenie rowerem ze słuchawkami.Pędzą na złamanie karku i nie słyszą co się wokół dzieje nie wspominając że bawią się tez telefonem trzymając kierownicę jedną reką.
amon
3 miesiące temu
Za przejazd rowerem przez przejście powinno być 1000 złotych !
699
3 miesiące temu
BARDZO DOBRZE
bDSIxXFf
jerzy
3 miesiące temu
I bardzo dobrze, sam miałem kilkukrotnie przypadek z takimi co zapatrzeni w ekran włazili mi pod koła. na szczęście do tej pory udawało mi się wyhamować
Drive
3 miesiące temu
Kolejny martwi przepis, tak samo jak nikt nie ściga rowerzystów, którzy łamią przepisy na potęgę.
Najnowsze komentarze (203)
urka
3 miesiące temu
Kat-ry powinny być także za jazdę rowerem po chodniku dla pieszych.
mig
3 miesiące temu
to na wypadek, gdyby komuś zachciało sie nagrywać lub fotografować m.in. interwecję mi(po)licji...
Ela
3 miesiące temu
Za odzywanie się w masce kara,za spoglądanie na witryny sklepowe kara,za spacer we dwoje kar itd. co jeszcze mądrego wymyślą,takich przepisów to nawet Korea Płn. nie ma.
seniorłopata
3 miesiące temu
6 lat pis nic nie zrobil w kraju ani jednego zakladu pracy (fabryki) zlikwidowal radziwil i szydlo 200 szpitali (oddzialow szzpitalnych) teraz brakuje wszystkiego, ani jedno nowe polskie miejsce pracy nie powstało, za to wymyslono 37 sposobow zabierania ludziom co sie chce kiedy sie chcwe w dowolny sposob , widzi misie
Pieszokier
3 miesiące temu
Skoro placa za to kierowcy iczestniczacy w ruchu powinni i piesi
Już mam dość
3 miesiące temu
Politycy powinni wchodzić na jezdnię bez mózgu bo im ewidentnie zaburza percepcję. .
Matiqxd124
3 miesiące temu
Używasz powietrza w Polsce? Dostaniesz mandat
POLAK
3 miesiące temu
Jaki mandat za rozmowę przez telefon podczas prowadzenia samochodu , lub rozmowę przez zestaw głośno mówiący?
bDSIxXEX
jadzia
3 miesiące temu
Przed przejściem dla pieszych powinien być komunikator"schowaj smartfona,spójrz w lewo , w prawo i żyj dłużej"
Zmywak
3 miesiące temu
100zl to nie jest malo? Tyle w godzine zarabiam na zmywaku stac mnie
Niesamowite
3 miesiące temu
Ja na miejscu wprowadzających głupie przepisy wprowadziłbym zakaz wychodzenia z domu. To by rozwiązało wszystkie bolesne i nurtujące sprawy.
gosc
3 miesiące temu
Montujemy kamerki wysyłamy DONOSY na policję na pieszych - BRAWO, w końcu coś co zmobilizuje "święte krowy" do MYŚLENIA!!!
MAJKA
3 miesiące temu
MOZE WPROWADŹMY ZAKAZ ROZMOWY W POJAZDACH MPK BO CZŁEK SOBIE SPOKOJNIE JEDZIE A TU SŁYSZY JAK PANI ZENKA NA CAŁY TRAMWAJ NADAJE
Walk Mann
3 miesiące temu
Nie interesuje mnie to.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić