Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

W dzieciństwie ukąsił go komar. Zapadł na przerażającą chorobę

7
Podziel się

27-latek z Kambodży ma jedną nogę pięciokrotnie większą od drugiej, po tym jak w dzieciństwie doznał infekcji spowodowanej przez ukąszenie komarów.

W dzieciństwie ukąsił go komar. Zapadł na przerażającą chorobę
Bong Thet zmaga się z nieuleczalną chorobą.
bEDCelMB

Bong Thet pochodzący z prowincji Chhnang w Kambodży od dziecka chciał zostać piłkarzem. Gdy miał 6 lat, został pogryziony przez komary. Wtedy na stopie Theta pojawiły się małe rany, ale rodzice chłopca zignorowali to, sądząc, że Bong podrapał się podczas zabawy.

Jednak kiedy Thet miał ok. 12 lat wokół jego stopy pojawiły się małe grudki. Niestety, rodziców chłopca, pracujących w fabryce nie było stać na leczenie, co doprowadziło do tego, że choroba zaczęła się rozwijać do tego stopnia, że Bong musiał rzucić szkołę, ponieważ chodzenie stało się coraz cięższe.

bEDCelMD

O chorobie chłopca usłyszała biznesmenka Dana Try, która przekazała ok. 2,5 tys. dolarów na leczenie mężczyzny. Bong Thet miał wtedy już 20 lat. Pieniądze umożliwiły Thetowi pierwszą wizytę u lekarza.

Lekarze zdiagnozowali u niego filariozę limfatyczną, która jest chorobą pasożytniczą wywoływaną przez mikroskopijne robaki, które dostają się do organizmu poprzez ukąszenia komarów. Prawdopodobnie zaraził się nią, będąc jeszcze dzieckiem.

bEDCelMJ

Niestety słoniowacizna czyli obrzęk limfatyczny jest efektem ubocznym filariozy limfatycznej, jednej z głównych przyczyn niepełnosprawności na świecie. Choroba jest nieuleczalna. Bongowi przepisano jednak leki, które pomogą mu lepiej radzić sobie z chorobą.

Obecnie 27-letni Bong jest zmuszony ciągnąć spuchniętą kończynę po ziemi, kiedy się porusza. Mężczyzna porzucił już marzenia o zostaniu piłkarzem, ale jest wdzięczny swoim dobroczyńcom za ich bezinteresowny czyn.

To ułatwi mi życie, a świadomość, że są ludzie, którzy się o mnie troszczą, sprawia, że ​​czuję się szczęśliwy - mówi 27-latek.
bEDCelMK
Zobacz także: Szpilka przebiła nastolatkowi serce. Potrzebna była operacja
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDCelNe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Normalny
11 miesięcy temu
I to was czeka, popierający konferencję. Pomimo pracy, nie będzie was stać na leczenie dzieci
Pan kleks
12 miesięcy temu
Amputować się nie da i protezy dać?
irene
12 miesięcy temu
Jezu. I lekarze nic z tym nie robią?
bEDCelNf
irene
12 miesięcy temu
Jezu. I lekarze nic z tym nie robią?
Katolik
12 miesięcy temu
Filarowa jest uleczalna w 100% U niego pewnie nie da się cofnąć zmian i dlatego skutki będzie odczuwal do końca życia.
Adik
12 miesięcy temu
Pechowo. W USA co by Cię nie ugryzło to zamieniasz się w superbohater.
Blackjack
12 miesięcy temu
Nieuleczalna to ona jest dla koncernów które nie opatentowany jeszcze skutecznego leku który pozwolilby czerpać zyski latami uzależniające pacjenta. Lekarze na całym świecie leczą filarioze stosując zarówno tanie leki jak i preparaty ziolowe. W Indiach nawet powstała fundacja leczaca pacjentów dotkniętych tą infekcja, no ale po co pomagać ludziom za grosze. Lepiej powiedzieć że nieuleczalne i tyle. A wy powtarzanie głupoty chociaż nawet nie macie konsultantów medycznych albo ds fototerapii. Bierzecie sobie translator i tlumaczycie pierwsze z brzegu głupstwo byle by ciągle bazując na strachu społeczeństwa zbierać kliknięcia. Na Was też przyjdzie pora. Noedlugo bedziecie musieli naprawdę poznać smak ciężkiej pracy pismaki.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić