Jan Manicki
Jan Manicki| 

Śląsk. Skarżyła się na ból brzucha. Guz ważył tyle co kilkuletnie dziecko

157
Podziel się:

Śląscy lekarze wyciągnęli z brzucha pacjentki guza ważącego tyle co kilkuletnie dziecko. Nie podejrzewali że nowotwór może być tak ogromny. Miał średnicę aż 60 centymetrów.

Śląsk. Skarżyła się na ból brzucha. Guz ważył tyle co kilkuletnie dziecko
Lekarze wyciągnęli z brzucha pacjentki guza o średnicy 60 centymetrów (zdjęcie poglądowe) (Getty Images)

Chirurdzy z Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach wydobyli z brzucha pacjentki nowotwór o średnicy 60 centymetrów i ważący 24 kilogramy. W sierpniu kobieta trafiła do placówki medycznej z bólem brzucha. Tomografia komputerowa ujawniła, że jego przyczyną jest gigantyczny guz.

Personel medyczny wykazał się ogromną siłą i precyzją, wydobywając go w całości – ocenił ordynator szpitalnego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Adam Tiszler, cytowany przez „Fakt”.

Szokujące odkrycie w szpitalu na Śląsku. Wyciągnęli ogromnego guza z ciała pacjentki

Lekarze wykazali się dużym poświęceniem przy operacji. Udało im się wydobyć guza w całości, dzięki czemu patomorfolog mógł przeprowadzić szczegółowe badania nowotworu. Na szczęście dla pacjentki guz okazał się niezłośliwy.

Pielęgniarki instrumentariuszki zrobiły wszystko, by wspomóc lekarzy, a anestezjolodzy i pielęgniarki anestezjologiczne, również stanęli na wysokości zadania i przeprowadzili bezpiecznie pacjentkę przez zabieg – opisał Tiszler.

Wyciągnęli ogromnego guza z brzucha pacjentki. Lekarze ostrzegają

Lekarze zalecają, żeby kobiety które nie chodzą regularnie do ginekologa wybrały się do niego przynajmniej raz w roku. Podkreślają także, że warto wybrać się do gabinetu bez względu na wiek. Nie wszyscy mogą mieć bowiem tyle szczęścia co pacjentka śląskiego szpitala.

Staramy się ratować zdrowie i życie każdej kobiety, ale muszą nam dać szansę – ostrzegł ordynator szpitala.

Obejrzyj także: Bolał ją brzuch. Lekarze zaniemówili, gdy odkryli przyczynę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić