Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Ludzie pytają, czy to efekt pandemii. Szok, co wycięli pacjentce

21
Podziel się

Lekarze ze Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu w woj. małopolskim mieli do czynienia z nietypowym przypadkiem medycznym. Do ginekologa zgłosiła się pacjentka z brzuchem powiększonym jak w ostatnich miesiącach ciąży. Nie było to jednak spowodowane obecnością dziecka, lecz guzem.

Ludzie pytają, czy to efekt pandemii. Szok, co wycięli pacjentce
Guz jajnika ważył aż 30 kilogramów (Szpital Powiatowy w Oświęcimiu)
bEUSkvWt

Jak informuje portal "Nowiny 24", 25-latka do tej pory unikała wizyt u ginekologa. Młoda kobieta nie była również nigdy w ciąży. Wyniki wstępnych badań wykazały, że pacjentka ma guza jamy brzusznej oraz podniesiony marker nowotworowy.

Przejęliśmy pacjentkę, zrobiliśmy diagnostykę, tomografię, rezonans, zrobiliśmy zdjęcie płuc i badanie ultrasonograficzne – potwierdził dr Andrzej Korfanty, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu ("Nowiny 24").

Nietypowe przypadki medyczne. Gigantyczny guz u pacjentki z Oświęcimia

Guz w jamie brzusznej pacjentki miał wymiary 60 na 40 centymetrów i ważył około 30 kilogramów. To największy do tej pory guz jajnika, z jakim mieli do czynienia polscy lekarze.

bEUSkvWv
Zobacz także: Zobacz też: Myślała, że przytyła przez menopauzę
bEUSkvWB

Operacją kierował ordynator Andrzej Korfanty. Zabieg został przeprowadzony przez zespół złożony z ośmiu osób: wzięli w nim udział doktorzy Mirosław Biela i Mateusz Żuławski, pielęgniarka instrumentariuszka, lekarz anestezjolog, pielęgniarka anestezjologiczna, a także dwie pielęgniarki pomocnicze. Wszyscy musieli zachować szczególną ostrożność ze względu na wiek pacjentki, rekordowe wymiary i wagę guza, a także niebezpieczeństwo uszkodzenia innych narządów.

Guz sięgał od dna miednicy małej po kopuły przepony. Nie mamy wagi w sali operacyjnej, ale mógł ważyć do 30 kg. W dwójkę przenosiliśmy go na płachcie – przyznał ordynator Andrzej Korfanty ("Nowiny 24").

Eksperci potwierdzili, że guz 25-latki nie był złośliwy. Operacja powiodła się, a pacjentka cieszy się dobrym samopoczuciem. Mimo trudnego zabiegu w przyszłości będzie mogła zajść w ciążę oraz urodzić dzieci.

bEUSkvWC

Gigantyczny guz jajnika to skutek pandemii koronawirusa?

Ordynator Andrzej Korfanty zaprzeczył, aby zły stan 25-latki był konsekwencją pandemii koronawirusa. Zapewnił, że tak wielki guz nie mógłby rozwinąć się w ciągu pół roku, a młoda kobieta nie odbywała regularnych wizyt u ginekologa.

Takie rzeczy nie dzieją się w pół roku. Kobieta prawdopodobnie nigdy nie chodziła do ginekologa. (...) Do ginekologa nie chodzi się wtedy, jak już coś boli, bo wtedy może być za późno – zaapelował Andrzej Korfanty ("Nowiny 24").
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUSkvWW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
Robin
rok temu
Żeby tych ludzi co wymyślili covid i że jest niby taki groźny szlak trafił w męczarniach a nasza grypa to co roku 200-300 tys zabija covid ile 300 umarło haha ludzie nie pozwólmy się manipulować wszystkich specjalistów zaprośmy do biedronki niech nas tam badają😁
WoNap2020
rok temu
To jest PRZERAŻAJĄCE!!!!😯😣😨😱😵😷
Wiola
rok temu
Tak zgadzam sie z wypowiedzi lekarki od 18 roku sie chodzi do ginekologa mama zaprowadza còrke ja ma 48 lat moja còrka ma 25 lat maja 18 lat tez ja zaprowadziłam do 1 kontroli
bEUSkvWX
Znika 1342
rok temu
Od marca nie mogę umówić się do ginekologa, neurologa i okulisty bo covid. Jak wizyta prywatną to już nie ma przeszkód. A wiadomo przecież że w razie choroby każdy miesiąc, ba nawet dzień ro bo różnicę i zwiększa szansę na powrót do pełni zdrowia. Ale trzeba mieć furmankę pieniędzy, by być zdrowym w Polsce.
Super! 🌻 :)
rok temu
E tam. W USA wycinają znacznie większe guzy i wszystko jest dobrze z pacjentami!
Karoll
rok temu
Toż to dziecko.. jej dziecko
Katolik
rok temu
Ppdobno ta 25latka miala obsesje nt.wiary - podrywała się woda swiecona i wlewy dopochowowe robiła. Czy pomogło? Macie odpowiedz...na zdjęciu- wyhodowała arbuza.
allo
rok temu
To było 2 m-ce temu...
jaa
rok temu
a ja się pytam ile ważyła przed schudnięciem
CNNNC
rok temu
Nie ma 30 kg . Jest okolo 10 kilo .Na zdjeciu
opjihn;
rok temu
Co to Może mieć wspólnego z "pandemią"? Taki guz rosnąć musiał latami.
ComeOnH8Me
rok temu
25 lat i nie była nigdy u ginekologa? wstyd!
dcv
rok temu
Przypomina film z serii "Obcy".
bEUSkvWP
o2- pl
rok temu
TO RAK A NIE WYNIK PANDEMII
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić