W jakim stanie jest papież? "Widziałem go wczoraj wieczorem"

33

Ostatnio media obiegła smutna wiadomość, że 87-letni papież Franciszek znów trafił do szpitala. Wszystko przez grypę, na którą senior zachorował. Teraz sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolin dokładnie podał, w jakim stanie jest Ojciec Święty. Niczego nie ukrywał przed wiernymi.

W jakim stanie jest papież? "Widziałem go wczoraj wieczorem"
Kard. Parolin o stanie zdrowia papieża Franciszka. Nie ma najmniejszych wątpliwości. (Getty Images)

Przypomnijmy. Jorge Mario Bergoglio z Argentyny został wybrany na papieża w marcu 2013 roku. Przyjął wówczas imię Franciszek I. Zatem w tym roku minie dokładnie 11 lat, odkąd 87-latek stoi na czele Kościoła Katolickiego.

Niestety, media co jakiś czas obiegają smutne wiadomości, że Ojciec Święty znów trafił do szpitala. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce po środowej audiencji generalnej (28 lutego 2024 roku).

Tego dnia Franciszek doświadczył silnych problemów z głosem i nie dał rady nawet przeczytać katechezy. Zadanie to wykonał to za niego jego bliski współpracownik.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kontrowersje wokół pomysłu Watykanu. Reakcja dominikanina z Kijowa

Kard. Parolin o stanie zdrowia papieża Franciszka. Nie ma najmniejszych wątpliwości

Agencja Ansa przekazała, że tuż po środowej audiencji papież Franciszek udał się na wizytę do szpitala na rzymskiej wyspie Tiberina w centrum. Wykonano mu tam szczegółowe badania. Te ujawniły, że Ojciec Święty przechodził od kilku dni lekką grypę.

Głowa Kościoła katolickiego została wypisana do domu. Odwołała też najbliższe spotkania z wiernymi. Teraz sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolin podał, jak aktualnie czuje się papież. Nie miał najmniejszych wątpliwości.

"Mogę powiedzieć, że Ojciec Święty ma się dobrze, ponieważ widziałem go wczoraj wieczorem, gdy wracał z wizyty. Była to rutynowa wizyta. Powiedział mi, że nie ma absolutnie żadnego problemu, wyszedł także z grypy. Zeszłej nocy widziałem go więc w dobrym stanie i on sam zapewniał mnie o tym" - przyznał Parolin, co czytamy na vaticannews.va.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić