Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Korea Północna straszy świat. Japonia już reaguje

7
Podziel się:

W weekend odbyła się defilada wojskowa w Korei Północnej. Świat obiegły zdjęcia nowego pocisku armii Kim Dzong Una. Na potencjalne zagrożenie zareagowała Japonia.

Korea Północna straszy świat. Japonia już reaguje
Pocisk zrobił wrażenie na całym świecie (YouTube, NK News)

W weekend w Pjongjangu odbyła się wielka defilada wojskowa, na której świętowano 75. rocznicę założenia partii rządzącej. Podczas starannie wyreżyserowanego spektaklu przedstawiono nowe wyposażenie armii. Całe wydarzenie transmitowano na żywo, a teraz jego zapis można obejrzeć na YouTube.

Uwagę specjalistów szczególnie przykuła jedna z rakiet. Wwieziono ją na sam koniec pokazu, jako swoistą wisienkę na torcie. Pocisk był większy niż którykolwiek ze znanych światu międzykontynentalnych pocisków balistycznych Korei Północnej.

Na wydarzenia w Korei Płn. zareagowała leżąca niedaleko Japonia. Zapowiedziano opracowanie wzmocnienia możliwości neutralizacji rakiet wroga.

W odpowiedzi na złożone zagrożenia, będziemy usilnie pracować nad wzmocnieniem naszego systemu antyrakietowego - powiedział sekretarz rządu Katsunobu Kato.

Niektórzy kwestionują prawdziwość pokazanych sprzętów. Część ekspertów uważa, że zaprezentowane pociski są tylko makietami, które miały przestraszyć świat. Kato przyznał, że nagrania z Korei Płn. poddano analizie, ale jej wyników nie podano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
edzio
2 lata temu
SUPER JWST W państwie kima MOŻE BY tam ZORGANIZOWAĆ manife lgbt - spróbujcie - DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY
bbb
2 lata temu
i większy tym głębiej rozciągnie... wiadomość dobra
Japonia
2 lata temu
Podczas II wojny światowej, pod oficjalnym patronatem rządu i króla, w japońskiej armii istniały grupy w liczbie 200 000 kobiet, które były zmuszane do prostytucji dla żołnierzy. Sztab generalny armii japońskiej kilkakrotnie wydawał żołnierzom rozkazy, aby nie jedli mięsa towarzysza, ale jeńców. 80 000 jeńców wojennych z USA i Wielkiej Brytanii zostało zamordowanych przez Japończyków w urodziny, święta itp. Po wojnie król Japonii kontynuował swoją dynastię, każdy premier obowiązkowo musi 15 sierpnia odwiedzić cmentarz zbrodniarzy wojennych II wojny światowej. Były premier Abe był wnukiem japońskiego zbrodniarza wojennego, który został karany smierci w 1947 roku. Czy wnuk Göringa mógł być kanclerzem Niemiec? Czy kanclerz może co roku odwiedzać cmentarz Hitlera? Japończycy nie uczą historii w szkołach, politycy potwierdzają, że II wojna światowa była dla Japonii wojną sprawiedliwą. W Azji nikt nie lubi Japonii, tam trwa jeszcze II wojna swiatowa. Dlatego Japonia bardzo boi się wszystkich swoich sąsiadów, nie tylko Korei Północnej.
msz
2 lata temu
Korea Północna wyraziła zaniepokojenie stanem demokracji w Polsce. Kim wyraził ubolewanie ze względu na nieprzestrzeganie praw człowieka i notoryczne ich łamanie. Zaapelował do polskiego rządu o pokojowe załatwianie konfliktów i redukcję sił zbrojnych.
O2=KCNA?
2 lata temu
Skoro ten polskojęzyczny portal, podlega rozkazom ministerstwa propagandy KRLD, to przestanę tu zaglądać. Przecież "parada" odbyła się przed świtem, a materiał propagandowy, poddany odpowiedniej obróbce KCNA wyemitowała dopiero wieczorem? Zatem dlaczego świadomie napisaliście, że to szło "na żywo"?
strach
2 lata temu
Japonia wie co to jest bomba atimowa dlatego ta panika
ogrodnik
2 lata temu
Dlaczego nikt nie nakłada kar dla firm z Niemiec, Austrii, Szwajcarii które wciąż zaopatrują Kima od samochodów, przez broń po chusteczki higieniczne włącznie. Czyli jedni mogą handlować a inni nie. Pamiętacie ten wrzask jak odkryto w jednej z firm w Gdańsku pracowników kontraktowych od Kima? Ale jak pracują w innych miejscach Europy to jest ok. Ach ta praworządność !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić