Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Przerażający skutek COVID-19. Mają to tysiące ludzi

206
Podziel się:

Pacjenci, który pokonali koronawirusa, nawet kilka miesięcy od wyzdrowienia zgłaszają trudności w normalnym funkcjonowaniu. Ozdrowieńcy skarżą się m.in. na utratę pamięci, dezorientację, trudności z koncentracją i zawroty głowy. Ich relacje opublikował "New York Times".

Przerażający skutek COVID-19. Mają to tysiące ludzi
(Getty Images)

Coraz więcej pacjentów, którzy pokonali koronawirusa, skarży na problemy, które przeszkadzają im normalnie funkcjonować. Ozdrowieńcy zgłaszają dolegliwości takie jak: utrata pamięci, dezorientacja, trudności z koncentracją i zawroty głowy.

Lekarze, którzy badają ozdrowieńców, mówią o tzw. mgle mózgowej.

Są tysiące ludzi, którzy to mają - mówi w rozmowie z "New York Timesem" dr Igor Koralnik, szef oddziału chorób neurozakaźnych w Northwestern Medicine w Chicago.

Naukowcy nie są pewni, co powoduje mgłę mózgową, która różnie się objawia i dotyka nawet tych, którzy podczas walki z koronawirusem nie mieli chorób współistniejących. Przyczyny tej dolegliwości są na razie tajemnicą, częściowo również dlatego, że objawy są tak różnorodne.

Badania przyczyn mgły mózgowej dopiero niedawno się rozpoczęły. W sierpniu Francuzi przebadali 120 ozdrowieńców. Według raportu 34 proc. zmagało się z utratą pamięci, a 27 proc. miało problemy z koncentracją nawet kilka miesięcy po zwalczeniu koronawirusa.

Wśród 3930 członków Survivor Corps - grupy osób, która nawiązała kontakt, aby omówić życie po COVID-19, przeprowadzono ankietę.

Ponad połowa zgłosiła trudności z koncentracją lub skupieniem - powiedziała Natalie Lambert, profesor ds. Badań w Indiana University, która pomagała przy badaniach.

Był to czwarty najczęstszy objaw ze 101 długotrwałych i krótkotrwałych schorzeń fizycznych, neurologicznych i psychologicznych, które zgłosili ozdrowieńcy. Problemy z pamięcią i zawroty głowy zgłosiła co najmniej jedna trzecia respondentów.

Lisa Mizelle, doświadczona pielęgniarka, zachorowała na COVID-19 w lipcu. Teraz kiedy wróciła do pracy, często zapomina o rutynowych zabiegach i testach laboratoryjnych, które wcześniej wykonywała automatycznie.

Wychodzę z sali i nie pamiętam, co właśnie powiedziała pacjentka. Czuję się, jakbym miał demencję - powiedziała 53-letnia Mizelle, cytowana przez "New York Times".

Po zakażeniu się koronawirusem w marcu Michael Reagan, inny rozmówca dziennika, nie pamięta nic ze swojej 12-dniowej wycieczki do Paryża, mimo że podróż odbyła się zaledwie kilka tygodni przed zakażeniem.

Patrzę na wszystkie zdjęcia z Paryża, próbując sobie coś przypomnieć - stwierdził 50-latek.

Badania nad mgłą mózgową, na którą cierpią pacjenci po koronawirusie, trwają.

Zobacz także: Nakaz zakrywania ust i nosa. Tak Polacy stosują się do obostrzeń
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(206)
Wieśniak
rok temu
Pamięci można się wyuczyć a cieszą pracą nad sobą można wrzucić do poprzedniego stanu, niema nic na lekko
Kriss
2 lata temu
Mam to po prostu dramat w funkcjonowaniu
nel
2 lata temu
jestem ozdrowieńcem, miesiąc od wystąpienia objawów. trudnych. tak jestem przerażona tym ze nic nie pamiętam, gubię się. I kpiących proszę skończcie z tym. my potrzebujemy porady, wsparcia a nie ironii.
Fakt
2 lata temu
Napromieniowanie uszkadza wszystkie organy, działa na wszystkich bez względu na wiek. Organy obumierają aż dochodzi do śmierci. Ile będziesz żył zależy od organizmu. Kiedy umrze w przeciągu być może dekady a może w przeciągu 3 lat 30% społeczeństwa ceny mieszkań spadną na łeb na szyje, sklepy spożywcze będą likwidowane firmy ogłaszały będą bankruta. Nieważne jaki zawód wykonujesz stracisz prace lekarze nauczyciele, policjanci, żołnierze, budowlańcy , administracja a na końcu być może posłowie, ale władza utrzyma się najdłużej. Sprawdźcie do jakiej szkoły chodzą dzieci Ziobry, Komorowskiego czy w pobliżu ich domu są anteny , czy są w szkole... Chyba , ze sami niewiedzą z czym się mierzą w co watpie. Właśnie to próbuje nam powiedzieć wielu naukowców, lekarzy , którzy piszą petycje, Dawid Icke ogólnie przeciwnicy covid19. Chipy pozwolą żyć niewielkiej liczbie ocalałych w niewoli ... Tylko jednego jestem ciekawa kto za tym stoi? Według mnie , być może ale z tym, że nie na pewno to ci co sponsorowali Hitlera w czasie ll wojny światowej, ci faktyczni sprawcy wyburzenia dwóch wież...ci co byli przed wojna milionerami a po niej stali się miliarderami po przejęciu majątków swoich pobratymców i ci wpuszczeni z Rosji do Polski, którzy weszli w szeregi UB a dziś zaszczycają nas swoją obecnością na nietudzinkowych stanowiskach
Ojej
2 lata temu
Wyobraźmy sobie, że wszystkimi drogami przenika do naszego ciała trucizna, która już raz nas pokonała. Naukowcy powinni rozdzielić efekty choroby wywołane przez nią z efektami choroby jako adaptacją naszego organizmu. Czasem jak ktoś jest blisko śmierci to podobno ma nadludzką siłę, podobno korzystamy tylko z 10% mocy mózgu. Podstawowy test, to czy się zapomina ważnych rzeczy czy tylko komfortowych dupereli
32432
2 lata temu
wirus jest; ale kłamstwa też są na temat wirusa; na pewno powstał w laboratorium jest niebezpieczny bo skrzyżowano go z hiv-em
32432
2 lata temu
ONZ od dawna naciskało że trzeba zmniejszać liczbę ludności na świecie, to samo who; a teraz mamy to wdrożone w praktyce
poiuytre
2 lata temu
no cóż ... pewne grupy bogaczy doszło do wniosku, że trzeba zrobić ogólnoświatowe zamieszanie, gdzieś przesunąć fundusze żeby kasa leciała na konta, np. wypuścic na rynek testy wykrywające wiele wierusów łącznie z grypą pod płaszczykiem covid-19, na testy idą miliardy z każdego państwa do firm farmaceutycznych; ludzie robią testy po dwa trzy z ciekawości, jeden wychodzi pozytywny a dwa negatywne, przy czym ktoś jest chory tylko na grypę, na tym ta cała sciema masowa polega; notabene wirus sam w sobie jest groźny i oczywiście trzeba nosić te maseczki, ograniczyć kontakty dla dobra innych, ale nie możemy być dłużej okłamywani przez koncerny farm. że testy wykrywają tylko covid. To jest kłamstwo masowe
2323
2 lata temu
poz wykłym zapaleniu zatok można stracić węch, po grypie mieć zwłóknienia i zwapnienia, a teraz dziwicie się i robicie sensacje się k....a że po innym wirusie jest inaczej... ; a po homoseksie można chwycić hiva - a o tym się jakos nie pisze bo nie modne i homo fobia....
Ola
2 lata temu
ja tez mam takie objawy jak utrata pamieci nie pamietam gdzie schowałam pieniadze
Zniesmaczona
2 lata temu
OZDROWIEŃCY.....jak za czasów Chrystusa....więc poczekajmy jeszcze trochę i wszyscy ZMARTWYCHWSTANĄ......a dlaczego Nie????????
TED
2 lata temu
Dziwię się sceptykom wirusowym ,ale ich rozumie bo jeszcze się nie zetknęli z naszym najnowszym mutantem ,lecz to tylko kwestia czasu.Zgadzamy się z nimi że dotychczasowy nasz produkt jest mało efektywny,jednak ciągle go udoskonalamy więc prosimy o jeszcze trochę cierpliwości.
mnieetek
2 lata temu
Jak wypiję za dużo gorzały to mam to samo. Dziwne alkohol przecież zabija świrusa, a nie rozwija go.
DYWAGACJE2020
2 lata temu
Koronawirus to FASADA za którą toczą się INNE istotne rozgrywki . Pandemia ma odizolować społeczeństwo od bardziej istotnych problemów które wywołały by ogromną panikę w społeczeństwie .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić