Alarm w Chinach. W trybie pilnym przebadają 9 milionów ludzi

184

Władze chińskiego miasta Qingdao poinformowały, że wszyscy mieszkańcy, czyli ponad 9 milionów osób, zostaną poddani testom na obecność koronawirusa w ciągu najbliższych 5 dni. Decyzję podjęto po tym, jak w mieście wykryto 12 przypadków zakażenia wirusem - wszystkie w jednym szpitalu.

Alarm w Chinach. W trybie pilnym przebadają 9 milionów ludzi
(Getty Images)

W niedzielę wieczorem w jednym z największych miast portowych świata Qingdao zgłoszono 12 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Wszystkie przypadki były związane ze szpitalem Qingdao Chest Hospital. Szpital Qingdao Chest to instytucja medyczna wyznaczona dla pacjentów przybywających z zagranicy.

W zeszłym tygodniu w Chinach odbyło się narodowe święto. W tym czasie przez kraj podróżowało 637 milionów ludzi. Ponad 4 miliony odwiedziły nadmorskie miasto Qingdao. Władze tego miasta wzywają każdego, kto odwiedził Qingdao od 23 września, do poddania się testom na obecność koronawirusa.

W odpowiedzi na obecną epidemię lokalne władze rozpoczęły w całym mieście testy, aby w ciągu pięciu dni przebadać wszystkich 9 milionów mieszkańców. W międzyczasie władze Qingdao zamknęły już szpital Qingdao Chest Hospital oraz oddział ratunkowy.

Lokalne władze informują, że uruchomiono już ogólnokrajowy program testów. Pięć okręgów Shinan, Shibei, Licang, Laoshan i Chengyang, zamieszkałych przez około 6 milionów ludzi, zostanie przebadanych w ciągu najbliższych trzech dni.

Główny chiński specjalista od chorób zakaźnych i szef zespołu medycznego w Szanghaju, Zhang Wenhong, powiedział, że od czasu, gdy Chiny odniosły względny sukces w swojej wczesnej walce z epidemią, praktycznie nie ma lokalnych przypadków przenoszenia koronawirusa.

Jak tłumaczy Wenhong, Chiny chcą utrzymać swoje obecne wyniki w walce z epidemią, ale muszą przygotować się także na stopniowe otwarcie się na resztę świata.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Karetki czekają w kolejce na wjazd na SOR
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić